Mladá vdova Jane Osgoodová (Doris Day) vybudovala s pomocou svojich dvoch detí chovnú farmu homárov a jej prvá zásielka smeruje prostredníctvom železnice do marshalltownského Country Clubu. Tam však vinou meškajúceho vlaku príde zásielka neskoro a homáre uhynú. Majiteľ železníc Harry Foster Malone ponúkne Jane len malé finančné odškodné, ktoré ona odmietne a požaduje to, čo jej náleží. Prvostupňový súd vyhrá Jane, ale železnica odmietne vyrovnanie a odvolá sa na vyšší súd. Jane sa pomocou mladého právnika a priateľa z detstva Georgea Denhama (Jack Lemmon) podarí uvaliť na jeden z Maloneho vlakov exekúciu a tým začína boj mladej ženy s arogantným majiteľom železníc, ktorý sa všemožnými prostriedkami snaží zničiť jej obchod. (omega56)

Medea86

Film, který nikoho neurazí, ale zároveň ani nenadchne. Příběh má klasickou kostru: pohledná vdova s dvěma dětmi bojuje proti nespravedlnosti slizkého, bohatého podnikatele. V jejím boji jí pomáhá dlouholetý přítel, který je do ní od dětství tajně zamilovaný. Pro kapku milostné rošády se objevuje další muž, který má o hlavní hrdinku zájem. Závěr má samozřejmě idealistický "happy end", kdy jsou všichni šťastni a padouch je napraven. Během scény zasedání občanů jsem měla trochu dojem, že starosta Aaron Caldwell byl inspirací pro vytvoření postavy Taylora Doose (Gilmorova děvčata). ()

Martin741

Jedna z tych lepsich komedii. Starinky sa oplati objavovat, kulisy sice nic moc, ale empo na urovni,m dialogy tiez. Obycajne dialogy prevladaju, to dodrzuje i tento film . 69 % ()

kaylin

"It Happened to Jane" je takový ten klasický pozitivní film, kde to sice vypadá, že mladá žena není schopná porazit molocha v podobě železničního magnáta, ale vy stejně celou dobu víte, že tohle je filmový svět a že tam to možné je, i když je to hodně těžko uvěřitelné. Jack Lemmon je pak natolik dobrý, že mu věříte i ten šíleně moralizující proslov. ()

Atron

Beru tuhle komedii jako výpověď doby. Mě nadchl sběr uhlí po vesnici a padoušský nejvyšší pan železničář, co se nakonec polepší... jak vidět, v padesátých letech se blblo všude. Akorát, že u nás by se to vydávalo za vítězství komoušů a družstevníků, v Americe za vítězství demokracie. Aspoň že tak. ()