Za svůj vztah k vdané ženě je mladý Jonathan Standish odsouzen soudním tribunálem své vystěhovalecké osady a na patnáct let poslán na galeje. Podaří se mu odtud uprchnout, na útěku ale padne do rukou pirátům, toužícím získat velký poklad, který je podle legendy ukryt v Jonathanově vesnici. Standish je proto nucen dělat pirátům průvodce výměnou za svůj život a slib bezúhonnosti pro osadu. Jonathanův otec, zvolený vůdce osadníků, ale tvrdí, že poklad neexistuje. Piráti však bez něj neodejdou. (dopitak)

Martin741

Njlepsie piratske filmy sa tocili  v 50. rokoch -  evidentne ludi nebavila politika a napatie ZSSR  - USA. V 60. rokoch sa Studena vojna trochu posunula - a piratsky zaner hlasil masivny ustup. John Gilling je doteraz neznamy reziser, casto vo svojich filmoch to ol len rutiner. Tento film patri podla imdb k tomu najlepsiemu, co natocil, temy ako kolonia, pirati a zbavit sa neprijemnych elementov v istej kolonii - taky lahsi nadpriemer  : 70 % ()

dopitak

Z hammerovek asi největší zklamání. V podstatě, řeknu-li to zcela otevřeně, je to strašná blbost. Na imdb vzpomínaný Christopher Lee jako kapitán pirátů s páskou přes oko mě se svým francouzským přízvukem a super rychlou angličtinou děsně štval, protože do jeho příchodu na plátno jsem filmu velice slušně rozuměl. Asi nejvíc mi vadila jakási vágnost lokací- kde je vesnice, co je to zač, že tam mají vlastní soud a posílají lidi na galeje? Co je to za Krakonoše v pozadí? Který kontinent? Proč piráti dobývají řeku po krk ve vodě? Proč krvavá řeka, když piráti nikoho nevraždí (kromě útoku na vesnici, tam je to ale vynucené). Chybí nákres pirátů, jejich minulosti, jejich "ukotvení" ve společnosti. Honem jinam. ()

majo25

Typický dobrodružný film od štúdia Hammer, aj zo svojimi hviezdami - Leem, Keirom a Reedom (ten sa však dlho neohreje). Pripomínal mi trochu Devil-Ship Pirates, kde pirátsky kapitán, tiež ho hral Lee, chce obsadiť a rabovať dedinu. Kvitujem, že so skutočným začiatkom filmu sa tu nepárali a takmer hneď sa išlo na vec. Hl. hrdina je celkom sympaťák, dobrodružno-akčný príbeh funguje a napriek niektorým štúdiovým scénam a neohrabaným "riečnym" pirátom nechýba filmu atmosféra. ()

• Během natáčení dostal Oliver Reed zánět středního ucha a musel být hospitalizován. (reich)
  • Natáčení probíhalo v Callow Hill, Burnham Beeches a Black Parku. (reich)
  • Ve chvíli, kdy piráti začínají svůj útok proti osadě, je na nebi nad obránci zřetelně vidět bílá čára od letadla. Záběr se opakuje dvakrát. (dopitak)