Nick Wild, bezpečnostný poradca v Las Vegas, si zakladá na svojej profesionálnej spoľahlivosti, vnútornej rovnováhe a schopnosti vyriešiť každú situáciu. Zároveň je však závislý od hazardných hier a v blackjacku vždy prehráva. Šťastie nie je na jeho strane ani v súkromnom biznise. Mladého klienta Cyrusa učí, ako sa zbaviť strachu a prekonávať krízové situácie, bývalá priateľka Holly po požiada, aby potrestal muža, ktorý ju znásilnil a zbil takmer na smrť. Nick vykoná pomstu, ale rozzúri vplyvných gangstrov s dobrými konexiami. Násilník je totiž synom mocného šéfa miestnej mafie. Na úteku pred podsvetím a vymáhačmi dlhov ho čaká posledný súboj. Bude to jeho najvyššia hazardná hra, tentoraz so stávkou na vlastný život. (TV JOJ)

choze

Statham jako bodyguard/gambler s tajemnou, ale nepochybně drsnou minulostí, který se v Las Vegas dostane do křížku s mafií. Zní to jako typická stathamovka, až na to, že Stathamova postava se akci dlouho důsledně vyhýbá a místo toho se potuluje po Vegas, baví se s jinými postavami a karbaní. A i když tomu chybí výraznější dějový i vizuální tah na branku, díky ne úplně předvídatelnému scénáři, efektní kameře a zachmuřenému Stathamovi se na to kouká docela příjemně. A v druhé polovině dostaneme i dvě efektní stathamovské bitky. ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $3,200Tržby Celosvetovo $4,774,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $827,726 //počet predaných kusov 32,237Tržby za predaj DVD v USA $2,187,629 //počet predaných kusov 104,759║ bez väčších odbočiek znesiteľná jednohubka ušitá Stathamovi na mieru, fajn akcia a dialógy /60%/ ()

PauloZ

Jason rules! Nakopávačka zadků s trouchou zdrásaných a životem strhaných Jasonovích pohledů a věru zábavným 20 minutovím Black Jackem. To celé zabalené do atmosféry luxusem nasáklého, ale v základech prohnilého Las Vegas. Bavil jsem se po chuti. Ruční fajtíky jsou opět pěkné pomazleníčko, i když je jich poskromnu, ale zato s parádním drajvem. I tu psychiku jsem ochotný Jasonovi s klidným srdcem uvěřit a Milo jako záporák je velmi dobrý. PS: Je to akčnák s Džejsnem, takže hloubku nečekejte ani přes tu snahu tvůrců. ()

verbal

Nejdrsnější z Argonautů je zpět, aby opět nonšalantně pomáhal slabším a utlačovaným, zejména pak vdovám, sirotkům nebo štětkám, které kdovíproč špatně nesou, když se náruživý klient kapku odváže a roztomile je při tom nákupu služeb párkrát propleskne. To Jáson nevidí rád, nene. Ukrutně se rozčílí a rozohní, což se dost nápadně projeví tak, že mu na čele naskočí mikrovráska, a s neodolatelným šarmem a náramně zdvořile všem těm nezbedníkům demonstrativně nabacá, aby si pro příště pamatovali, že mlátit kurvy je špatné a ani trochu džentlgejské. Mno, celé to má však tentokrát pár drobných vad! Scénář je nepatrně neinventivní, insitní, místy až neerudovaný (pro filmové neodborníky uvádím, že se jedná o eufemismy toho, že stojí za piču a je tupý jako cigánská šlápota) a naprosto nepochopitelně vyžaduje po té naší statické šunce i chvilku herectví. A tak lze s úspěchem tvrdit, že sedláci u Chlumce a Napoleon u Watrló dopadli daleko lépe než jeho etuda patologického hráče. Potěšilo by mě mnohem více, kdyby mu místo toho hraní raději připsali pár dalších uzenáčů k profackování, protože to vzájemné kočkování jinak vypadá opravdu skvěle, avšak je ho zde velmi poskrovnu. Nicméně je to pořád lepší než drátem do oka a například oproti takovému Birdmanovi, u něhož jsem měl opravdu neodolatelnou chuť prohnat si v obou bulvách sklivec bužírkou, je to skutečný balzám na, pozérskými psychotiky vyhajpovanou artovou sračkou, rozjitřené nervy. Tudíž se opět loučím oním okřídleným „Ceterum censeo Birdman esse delendam“ ()

Wacoslav1

Nic se nezměnilo. Není to vyloženej odpad jako Redemption, ale Jason si pořád jede v zajetých kolejích nudy a pokusů o rádoby herectví. Scénář to snad nemá (i Exp 2 jsou proti tomu Oscarovka) West to taky nepodržel, protože je evidentně akčním režisérem a tohle nedal. Statham chlastá a gambluje, nosí vánoční čepičku, nechá se naoko zmlátit, aby jeho kámoš udělal dojem na buchtu. Hází po protivnících Divoké karty. Všechno je zpomalený nebo zrychlený. A hlavně se v tom filmu lautr nic neděje. Cesta do pekla. Takhle už fakt dál ne.10% ()

• Původní název filmu byl Heat, později byl ale snímek přejmenován na Wild Card. (Domin1359)
  • Natáčalo sa v New Orleans, Nevade a na francúzskej Korzike. (Hudakfilms)

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)