Excentrický miliardář Guy Grand (Peter Sellers) jednoho rána, seznaje, že mu stále schází mužský potomek, adpotuje náhodně vybraného bezdomovce (Ringo Starr), který se tím okamžikem stává Youngmanem Grandem. Následně si ve dvojici začnou dělat legraci z lidí poněkud svérázným způsobem - "každý má svoji cenu", jen jde o to přijít na to jakou. A tak policista s vidinou tučného výdělku sní pokutu, původně určenou Guyi Grandovi či si za patřičný obnos před očima zděšeného ředitele aukční síně odstřihne nos z obrazu Rembrandta. Peníze zmůžou cokoliv.

Tato britská komedie (s těžkým nádechem satiry všech možných lidských nectností) vznikla ze spolupráce Petra Sellerse a části (budoucích) Monty Pythonů (ve filmu potkáme Johna Cleese a Grahama Chapmana). Ve filmu zazní hudba z pera Paula McCartneyho (a kromě titulního Ringo Starra se tu objeví i John Lennon s Yoko Ono). Krom nich můžeme v různých drobných rolích potkat např. Christophera Leeho, Rachel Welch či Romana Polanskeho. (cdome.82)

bloom

No samozřejmě, že to nestojí moc na ději, ale je tu spousta opravdu vtipných scének. Navíc máme prvotřídní obsazení od hvězdiček (Brynner, Welchová, Polanski), přes Sellersovy přátele - slavné britské komiky (Graham Stark, Spike Milligan, Ferdy Mayne) až k jednomu Beatlovi a dvěma Pythonům. Graham Chapman se opravdu pouze mihne, ale John Cleese rozehraje s Peterem Sellersem jednu z nejlepších scén filmu, když Sellers ničí obraz. Sellersova spolupráce s Pythony (tedy vlastně pouze s týmem Chapman - Cleese) dopadla ovšem lépe než ta jeho s Woody Allenem na Co je nového, kočičko?. Tady aspoň dostanete, co čekáte: sérii potřeštěných, typicky anglických skečů. ()

Sarkastic

„Není nad dobré čisté zabití.” Kouzelný Kristián je celkem zdařilou společenskou satirou (každý má svoji cenu a od všech existují nějaké „klíče“; od hlídače parku až po největší zazobance) a snaží se být i komedií (hodně střelenou), to se jí však krom absurdních vystoupení příliš nedaří (v mých očích zůstává spíš jen ta bláznivost), i když fantazie a odvahy má dost (začne to obrácenými situacemi typu boháč obtěžuje bezdomovce, hamlet striptérem, a pokračuje vyhrocenějšími pasážemi jako: „vlak“, „hon“, „restaurace“, „box“, „pokuta za parkování“, „aukce“, „závody“ či „Kouzelný Kristián“, jenž je vrcholem anarchie). Bohužel vtipnost tak občas kreativitě ustupuje a divák se sice přímo nenudí, ale čeká na nějakou tu „normálnější“ scénku, u které by se mohl od srdce zasmát. Nicméně, i kdyby měl film vzniknout jen kvůli sice krátké, ale parádní konfrontaci 2 prvotřídních komiků Cleese a Sellerse (Champan už takový prostor a hlavně pořádnou scénku nedostal), stálo by to za to. Vidím to na lepší průměr (kdo se dokáže na tu crazy vlnu správně/lépe naladit, možná i nějakou tu hvězdu přidá). ()

kareen

Tenhle druh humoru mám ráda a uznávám, že tam bylo pár scének, které mě docela pobavily, ale na film to mělo děsně chatrný pevný děj, bylo to jen takové lenivé potácení se od jednoho vtípku ke druhému i když občas ulítlého tím kouzelně bláznivým způsobem. Taková hodně dobrá trojka, už jen za tu sice bizarní, ale vcelku dost roztomilou Sellers - Starrovskou rodinku v hlavní roli. ()

Pierre

Na začátku filmu si bohatý Peter Sellers adoptuje bezdomovce Ringa Starra, ale toho se tato komedie moc nedrží. Ringo začne hned říkat Sellersovi říkat ,,Otče.´´ a Sellers ho před nikým nemusí nějak dlouze představovat, o jeho postavě se vlastně za celou dobu mnoho nedovíme. Kouzelný Kristián je komedie, která  přináší velké množství nepředvídatelných nápadů a nemá žádný souvislý děj. Je jenom  sledem  absurdních scének v různých prostředích, které na první pohled nemají žádný hlubší smysl ani spojitost. Ale postupně je jasné, že miliardář se svým synem může díky svému bohatému jmění každého podplatit, čehož využívají aby se pokaždé navzájem pobavili a přesvědčili o tom, že každý má svou cenu. Několikrát mi to připomnělo epizodu Simpsonů Homer vs.důstojnost, a zde jsem se dočetl, že ta na Kristiána přímo odkazuje, takže vida. Jinak je to šáblá anarchie. Přepnutí v sekvenci z vlaku do tripu se zběsile blikajícím světlem mě spíš zaujalo a prosvítílo obličej (:D). To přepadení na lodi v závěrečných patnácti minutách,  které hlavní dvojka sleduje i s rodinkou v televizi jsem už ale  přestal pobírat úplně (:D).  A závěrečné potápení v nádrži s krví, močí a trusem už na mě bylo moc (:D), Ale byla to asi jediná věc, která mi vadila , snad kromě občasné vaty mezi absurdními scénami, kdy občas vypadávalo tempo. Ale jinak se mi tento šedesátkový svérázný experiment (narozdíl od nedávno viděného The Magical Mystery Tour s kompletní sestavou Beatles) líbil. Senza uvolněný úlet, který se ve výsledku přetaví v totální výsměch honbě za penězi a podplácení a na rozdíl od zigyho jsem se k němu nepotřeboval zdrogovat (:D) Před třemi dny jsem slavil tři roky od velké pětihvězdy pro Hoffmana!   Kouzelný Kristián je samozřejmě úplně jiná tvář Sellerse  v  ulítlém stylu, který k němu  zcela patří, vznik filmu sám inicioval a určitě i díky němu to tak funguje,. I když to na něm tolik nestojí a Ringo a přimrndávači jsou navíc taky  super stejně jako celková atmosféra. Ale když výjde výběr, Sellersovy filmy mě baví skoro vždycky.  Komentář nelze zakončit jinak, než závěrečnou dokonalou pointou, po které se mimochodem rozjela výborná ústřední písnička v ještě lepší variaci než v úvodu. Srát na předpisy, můžete tu spát každý den. Dobrou noc!  ()

Pítrs85

Výtečná komedie, která se může na první pohled zdát jako děsná kravina, ale ve skutečnosti má perfektní (inteligentní) humor a taky nějaké to životní poselství, že každý člověk má svojí cenu. Ono s takovým all-star týmem to ani jinak dopadnout nemohlo, přestože kromě Petera Sellerse a Ringa, kteří víceméně neslezou z obrazovky, tu je každý zhruba dvě minuty (v případě Johna Lennona, pokud to byl skutečný John Lennon, dvě vteřiny). Třešničkou na šmakózním dortu je pak soundtrack, psaný páně McCartneyovým (ano, tento film je hodně Beatles). ()

• Ve filmu se objevilo mnoho tzv. "cameo rolí": Spike Milligan se objeví jako dopravní strážník. Dává na černou limuzínu mercedes Guye Granda lístek za nesprávné parkování a ten mu navrhne, že když lístek sní, dostane 500 liber. Tak ho tedy sní. Michael Sellers vystupuje jako nedospělý hippie. Wilfrid Hyde-White hraje kapitána lodi. Christopher Lee je lodní upír. Roman Polanski sedí sám v lodním baru. Terry Southern chtěl, aby se v cameo roli objevil i Stanley Kubrick, ale ten prý nikdy neměl čas. (Pavlínka9)
  • Finální scéna, v níž naháže sir Guy Grand (Peter Sellers) do kádě plné marastu a výkalů bankovky a vybídne byznysmany, aby se jich pokusili co nejvíc vylovit, měla být podle magazínu Rolling Stone výsměchem americké společnosti. Symbolicky se natáčela na Wall Street. (Robbi)
  • Kouzelný Kristián vstoupil do kin 11. prosince 1969 královskou charitativní premiérou ve prospěch britské Národní společnosti pro prevenci násilí na dětech, jejíž předsedkyní byla princezna Margaret. (Pavlínka9)

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (viac)