Drop the Dead Donkey

Veľká Británia, (1990–1998), 26 h 33 min (Minutáž: 23–25 min)

Hudba:

Philip Pope

Neil Pearson, Jeff Rawle, David Swift, Stephen Tompkinson, Victoria Wicks, Robert Duncan, Susannah Doyle, Ingrid Lacey, Haydn Gwynne, Sara Stewart (viac)

ReneeS

Seriál, který musel být v době svého vzniku neskutečně vtipný, protože i po 25 letech se někdo jako já, holka z cizí země s kusými znalostmi britské politické scény té doby, u toho dokáže místky dobře bavit. A zvlášť u prvních dvou sezon, které jsou více zaměřené na komentování soudobého dění než na spory a soukromý život jednotlivých členů redakce (či jak se to tam u nich má nazývat). Samotné postavy byly jen takové vtipné figurky, které se moc nevyvíjely. Každá měla své komické charakeristické vlastnosti a znaky a ty se postupem času využívaly až do extrému, takže měl člověk místy pocit, že se kouká na ten samy vtip pořád dokola, akorát se víc tlačí na pilu. To však neznamená, že by to nebylo vtipné. Občas se vyskytl díl, který byl svým netradičním formátem příjemným vybočením ze zaběhlé rutiny. A po posledním díle se musím pousmát a tvůrcům poděkovat. V podstatě to bylo příjemně strávených 6 sezon a jednotlivé postavy mi budou chybět (hlavně Dave a jeho sázky) ()