Americký spisovatel se vsadí o dvacet tisíc dolarů, že dokáže napsat svůj chystaný román "Wuthering Heights" za dvacet čtyři hodin. Odchází proto na vzdálené a opuštěné velšské panství, které má ve skutečnosti několik divných obyvatel... (Chatterer)

slunicko2

See you in Blyddpaetwr Manor. 1) Kdyby mi nějaký alespoň elementárně schopný narátor děj filmu převyprávěl, asi bych byl nadšen. Směs britského humoru, vděčné prostředí opuštěného prokletého sídla a příjemná dvojí pointa na konci by mě uvedly když ne do nadšení, tedy alespoň do stavu příjemného očekávání věcí příštích. 2) Bohužel však po většinu filmu jsem se pouze a jenom nudil. O "mysteriózní hororové komedii" lze jen těžko říci něco horšího. ()

Bloody13

Jsou to hlavně jména tří ikon britského hororu, co lákají zvědavého diváka na poslední společnou a rádoby strašidelnou podívanou. Price, Lee a Cushing jsou tu už značně oschlí dědové a nezbývá jim nic lepšího, než mít efektivní nástup (mimochodem, všichni tři ho mají naprosto stejný) a dále se už jen spoléhat na své smrtelně vážné pohledy. Napětí se tu snaží tvůrci vytvářet pomocí bouřky i hromů a nečekaně tmavých prostorů a koutů rozlehlého rodinného sídla. Nečekejte duchařinu, je to spíše vleklé pátrání po tajemném vrahovi, co začne mordovat všechny hosty. Jenže to už ke konci přichází naprosto skvělé a nečekané rozuzlení, které mi vyráží dech, a já jsem nucen přehodnotit svůj názor. Ano, Dům dlouhých stínů je vskutku povedená záležitost. ()

honajz

Taková příjemná oddechovka okořeněná navíc společnou účastí tří výrazných hororových herců. Má to i docela slušné zvraty, sídlo je dostatečně tajuplné, ta sešlost na dýchánku hodně podivná, a rozuzlení se mi moc líbilo. Vážně celkově sympatický filmeček a vlastně škoda, že podobné hrátky už se netočí. (Btw, palec nahoru za velštinu. :-)) ()

kaylin

Britský snímek „Dům dlouhých stínů“ je skvělou poctou starým filmům studia Hammer, ale i hororovým komediím. Film se nebere vážně, což je patrné i z toho, že herci trochu přehrávají a kamera se soustředí na jejich obličeje a výrazy. Tohle k nim prostě patří, tohle je proslavilo, stejně jako jejich hlasy, tedy alespoň v případě Leeho a Price. Jo, tahle garda je prostě skvělá i v pokročilejším věku. ()

Astaroth12

Traja z veľkej štvorky zomreli do 11 rokov od natočenia tohoto filmu a ten štvrtý prežije aj mňa.Je jasné,že režisér vsadil na známe tváre ale veľa krát sa mi už potvrdilo,že mená nie sú všetko.Herecké hviezdy boli značne zostarnuté aj herecky unavené ale hrať nezabudli.Ale režisér nestavil len na mená ale aj atmosféru(Búrka,temné chodby ponurého sídla,interiér osvetlený len sviečkou) a iné atmosferické mini bomby,ktoré mám rád na gotikách.Je tu v silných dávkach Britský humor a darilo sa mu.Traja herecký veteráni vstúpili do filmu veľkým štýlom.Film mal pomalé tempo,je tu veľa dialógov,ktoré ma moc nevzrušili.Príbeh je slušne prepracovaný a tak od hodiny to konečne začalo naberať napínavé momenty.Plusy-herci,atmosféra,príbeh a mystérium okolo diania.Mínusy-zlá viditeľnosť, pravý rozbeh filmu až od hodiny,naivita. Nemôžem filmu uprieť,že vie zaujať silným gotickým šarmom.Pointu som vedel už skôr a keď prišla tak som bol vedľa ako tá stara jedla a práve ta to vytiahla na slabé ale 4*. ()

• Film je založen na novele "Seven Keys to Baldpate" od Earla Derra Biggerse. (Chatterer)
  • John Carradine (Lord Elijah Grisbane) bol v skutočnosti len o 5 rokov starší ako Vincent Price (Lionel Grisbane), o 7 rokov starší ako Peter Cushing (Sebastian Grisbane) a o 14 rokov starší ako Sheila Keith (Victoria Grisbane). (beso74)