Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiálny text distribútora)

Pumiiix

Vynikající depresivní film, při kterém hlavní postavě, v tomto případě napravenému studentovi Erikovi fandíte tak, že máte skoro puchýře na prstech. Neskutečně silný pocit bezmoci a bezprávý, vyvolává ve vás samotných nepříjemné mrazení a dokáže vás přimět přemýšlet. Když ne jenom problémy ve škole, tak problémy doma a co si potom vybrat. Výborný švédský film. Jsem zvědavý na Klass, kde by měla být šikana ještě daleko krutější. ()

RHK

Výborný švédský film ze školního prostředí o zlu v nás a v lidech kolem nás. Působil větší zlo Erik bijící studenty na předchozí škole? Nebo jeho otčím, udělující mu pravidelné sadistické lekce výprasky ("Tak a teď si podáme ruku a budeme zase přátelé.") Nebo šikanující nóbl studenti vyšších ročníků sdružení v nedotknutelné školní radě na prestižní škole Stjärnsberg? Nebo ředitel, učitelé, škola, zřizovatel, celý školský systém, který dovolil šikanu obludných rozměrů? Nebo bylo zlem, že Erik nechal sebe i spolužáka ve škole raději těžce šikanovat, než aby riskoval vyloučení ze školy, zklamání své matky a zničení naděje na studium na vyšším stupni? Silný film. Trailer: http://www.csfd.cz/film/142019-zlo-zlo-mezi-nami-ondskan/videa/ ()

hellstruck

Stjärnsberg je internátní chlapecká škola, kde ředitel nechává studenty vše si vyřešit mezi sebou a učitelé šikaně jen nečinně přihlížejí. Námět dost přitažený za vlasy, ale jeho poselství je jasné a zpracování tak mrazivé, jak je u severských filmů zvykem. Těžko říct, proč mi Ondskan trčel v počítači bez povšimnutí tak dlouho, protože je to opravdu pěkný film o tom, jestli lze "zlo" porazit aniž by násilí nutně plodilo násilí. Herci neokoukaní a talentovaní, celkově to odsýpalo a děj byl vážně strhující. Dojem ale trochu kazí špatně zvolená hudba a do stoprocentního dojmu schází nějaký silný konec, na který divák jen tak nezapomene. Je pravda, že by to ale nejspíš zazdilo celé poselství filmu. Přesto jsem čekala mnohem lepší vyvrcholení, které mi vyrazí dech - to se bohužel nekonalo.. I tak se mi ale Ondskan zapíše do mé pomyslné TOP 100. ()

juta

Působivý snímek, kde mě překvapovala laxnost učitelů, kteří zdejší situaci mezi žáky nechávali bez povšimnutí, proto nemůžu dát plný počet, stejně tak nemám rád, když je po většinu času hlavní postava v nesnázích. Plně souhlasím s komentářem uživatele heyda, který vlastně říká to samé, ale napsal to líp. :-) ()

Cappuccino

Porovnávaniu so "Zkazenou mládežou" by som sa veľmi rád vyhol, pretože "Zlo" bolo natáčané úplne iným druhom réžie. Omnoho farebnejším a pestrejším rozostavaním charakterov, a príjemne pôsobiacim prostredím. Zatiaľ čo "Zkazená mládež" je tvrdá až depresívna, "Zlo" je tvrdé až hrdinské. Boj medzi správnym a nesprávnym, boj medzi morálnym a nemorálnym, boj medzi dobrom a zlom. Výborné drama, ktoré bez akýchkoľvek rečí stojí za povšimnutie a ubehne neuveriteľne rýchlo. ()

• V čase 09:06 je v odrazu bočního okénka auta vidět kamera. (imagoo)
  • Film je založen na knize Jana Guilloua. Ten navštěvoval stejnou školu a knihu založil částečně na vlastních prožitcích. (HellFire)

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz