Napoli: i 5 della squadra speciale

• USA Naples: 5 of the Special Squad (neoficiálny názov)
všetky plagáty

V Neapoli unesou gangsteři amerického velvyslance. Správní orgány na to zareagují vytvořením speciálního týmu, jemuž má velet bývalý komisař Borri, který má osobní nevraživost k vyděračským čachrům. (Karlos80)

Karlos80

Tenhleten film mě docela překvapil, kdy jsem to vůbec v podstatě ani nečekal. Zcela jistě jde o jedno z těch lehce nadprůměrných levných eurocrimi, vyrobených v letech 75-78. Co se statistiky týče tak o 2/4 Bianchiho eurocrimi a v podstatě, už teď to mohu s klidným svědomím napsat, že rovněž o jeho nejlepší kousek. Celkově se na to moc příjemně koukalo, film má spád, příběh je místy docela zamotaný a nejasný, je tu podél cesty dost intrik, samozřejmě že nechyběla i nějaká ta akce (honičky, osobní souboje), napětí, i trocha toho hmatatelného násilí. 5ti členný speciální tým byl dobře seskupený, Maisto v roli komisaře mě seděl víc, než kdokoliv jiný. Obsazení bylo rovněž dobré, samé známé jméno v žánru, a lidé se kterými režisér často spolupracoval viz. Franco Marino, Enrico Maisto, Gianni Diana nebo Richard Harrison, který tady v jedné scéně poznal i pa-chuť puštěného plynu, jinak se mi ale jevil poněkud prkenně po celý film. Klasik žánru Tommaso Palladino s knírkem v jedné ze svých větších a lepších rolí. Váhám mezi 3-4 hvědičkami, ale nakonec se přikloním přeci jen k té čtyřce, v žánru v podstatě nejde o nic novátorského, jsou lepší filmy za 4*, ale tenhle film měl co do sebe a jako fanda to umím ocenit. ()

Martin741

Vyborne polizzioteschi, v hlavnej roli slusny Richard Harrison /Vzpoura Pretorianu/, namakane tempo, este lepsie dialogy ..... spokojnost. Reziser Bianchi sa ukazal ako talent na polizzioteschi filmy, dej sa odohraval v meste Napoli, po nasom Neapol : 74 % ()