Kaja Falk je uznávaná umělkyně středního věku. Unavena přemírou pracovních a společenských povinností odjíždí nabrat sil do přímořské vily jednoho z jejích přátel. Zde se zamiluje do mladého rybáře. Dostihne ji však minulost v podobě vyděrače. Její život je náhle v troskách. (wero1000)

radektejkal

Rád se dívám na němé filmy (jako například na tento), přestože mě zmáhá nejen obligátní (tj. obtížně snesitelný) klavírní doprovod, ale i obligátní (tj. únavné) téma "femme fatale". Dokonce mě přitom napadl vtip (nejspíš dost pokleslý): Na zdi visí desatero, režisér a scénárista Ludwig Wolff vypíchl, Neuveď nás do pokušení. Někdo se zeptá: Co dělá tahle dívka. Jiný odpoví: to je uvaděčka, uvaděčka do pokušení - nic moc, co? Jiná scéna mi ale trochu objasnila poněkud temný verš Jacquese Brela (L'ostendaise): "Il y a deux sortes de gens/ Il y a les vivants/ Et ceux qui sont en mer" - život a moře jako protiklad. Ještě problém klavíru - kéž by bylo slyšet, jak Petr hraje na harmoniku a přitom kouří čibuk, jako matná předzvěst Keith Richardse. A aby to bylo ještě víc na přeskáčku, Ludwig Wolff (titulek): "Ještě jednou si prohlížela poklady, které pro Petra přichystala"; ten nejdůležitější ale už ztratila, a nenašel ho ani Petr. A zase zpět na začátek, čím víc se dívám na němé filmy, tím víc obdivuji herectví Asty Nielsenové. Pozn: Film není celý, a na Vánoce vybuchují všude prskavky, ale ani jedno ani druhé není na závadu ()