Jeoffrey

Původní komentář z roku 2015: Určitě jedna z nejlepších hlavních hrdinek, které jsem kdy viděl Lina Inverse v jedné z nejzábavnějších anime fantasy a spolu s ní parta opravdu unikátních charakterů, kteří jí parádně doplňují. Oproti filmům a OVA, které jsem viděl před tím, (protože dějem seriálu předchází a já chtěl jít příběhem chronologicky) mi přišla tato první série mnohem zábavnější a chemie mezi hlavními postavami byla podle mě o malinko lepší. Nic proti Naze the Serpent, jejím "dvojčátkům" a děsivému smíchu, ale Gourry, Zel a Amelie (bez Sylphiel bych se možná i obešel) byly jako podpora hlavní hrdinky daleko rozmanitější a pro mě zajímavější, i když by mi vůbec nevadilo, kdyby tuto elitu Naga doplnila, třeba místo již zmíněné Sylphiel... Jistě má to pár nedostatků a humor může být místy lehce infantilní a pro někoho i šílený, ale to je tak nějak přesně ten druh zábavy pro mě, takže u mě maximální spokojenost s tímto dílem a jediné zamyšlení, které mě před pokračováním (další sérií) napadá je, proč jsem na toto anime nenarazil dřív? 9/10 ()

Starletka

Původní komentář z 19.10.2019: Tak jsem se rozhodla, že si zase jednou po čase doplním vzdělání a nakonec vyhrála legendární Lina, od které jsem už pár dílů a scén kdysi dááávno na Animaxu v minulosti viděla. A předem musím říct, že je docela dost velký rozdíl, pokud jen chytíte náhodnou epizodu v televizi nebo se na všechno díváte pěkně od začátku. Kvalita jednotlivých dílů a vůbec tempo vyprávění je totiž neskutečně nevyrovnané a na každou dobrou scénu připadnou minimálně tři uměle natahované a o ničem. A taky logika tvůrce očividně moc netrápí (za všechno buď příklad boj s nepřítelem, kterého by Lina mohla smést jednoduchým kouzlem, ale to neudělá, protože "se jí nechce", a tak se půlka dílu zabije útěkem). Ale aspoň postavy jsou fajn (vypatlaný sympaťák Gourry u mě vede), humor funguje a celý ten 90's háv se mi taky líbí. Ve své době to musela být pecka, dneska už to tolik neohromí. Zabalila jsem to po 11. díle, ale třeba se k tomu zase někdy vrátím. 6,5/10 ()