Slayers - Lina, postrach banditů

• Japonsko Slayers (viac)
Japonsko, (1995–2009), 43 h 20 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Hadžime Kanzaka (kniha)

Megumi Hajašibara, Jasunori Macumoto, Bin Šimada, Takehito Kojasu, Džúróta Kosugi, Hiroši Janaka, Daisuke Góri, Masato Hirano, Minoru Inaba (viac)

The Slayers je japonský akčný komediálny seriál, ktorý rozpráva príbeh putujúcej čarodejnice a lovkyne banditov, mladej Liny Inverse, a jej partnera, šermiara Gourryho Gabrieva. Dvojica musí bojovať proti temnému pánovi a jeho sluhovi. Na svojich cestách stretávajú nielen spojencov, ale aj nepriateľov. (Carol Pifková)

Recenzie používateľa LordSnape k tomuto seriálu (3)

Slayers - Lina, postrach banditů (1995)

Lina mi učarovala až po nějaké době. První díly mi přišly docela o ničem, ale jakmile se k ní přidá Goury, Amelia, Zelgadis a spol začíná se celý ten kolotoč kouzel a vypečených gagů pořádně rozjíždět. Škoda jen, že pán temnot tak rychle zkapal a vše musel napravit až "rádoby kněz" Rezo. 8/10 ()

Slayers Next (1996) (S02)

Druhá série Slayers je minimálně o třídu výš jak ta první. Můžou za to hlavně skvělé vedlejší postavy (Xellos, Martina a pak i Zangulus) a skvělý příběh s prostou ale vynikající zápletkou, kde se až na samotném konci dovzvíte kdo to vlastně všechno tak chytře naplánoval. Opět je tu plno vypečených gagů, situačního humoru a v poslední epizodě i trocha té romantiky. Nemůžu jinak! 9/10 ()

Slayers Try (1997) (S03)

Ať se snažím sebevíc, tak pro mě zůstává vrcholem Slayers Next. Try ač není špatná série, tak jí prostě něco chybí. Sem tam jsem se dokonce i nudil. A přijde mi, že příchod nových postav (Filia, Almayce...) zatlačil do pozadí ty hlavní. A to je trochu škoda. 8/10 ()