Slayers - Lina, postrach banditů

• Japonsko Slayers (viac)
Japonsko, (1995–2009), 43 h 20 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Hadžime Kanzaka (kniha)

Megumi Hajašibara, Jasunori Macumoto, Bin Šimada, Takehito Kojasu, Džúróta Kosugi, Hiroši Janaka, Daisuke Góri, Masato Hirano, Minoru Inaba (viac)

The Slayers je japonský akčný komediálny seriál, ktorý rozpráva príbeh putujúcej čarodejnice a lovkyne banditov, mladej Liny Inverse, a jej partnera, šermiara Gourryho Gabrieva. Dvojica musí bojovať proti temnému pánovi a jeho sluhovi. Na svojich cestách stretávajú nielen spojencov, ale aj nepriateľov. (Carol Pifková)

Carol Pifková

Pri tejto anime zažijete neskutočne veľa zábavy.... Lina je proste živel, ktorý vás určite nebude nudiť. Veľmi príjemný počet častí a i stopáž. Zo začiatku som sa troška obávala toho akým štýlom bola táto anime nakreslená, predsa len som bola zvyknutá na tie novšie verzie ale tento seriál nesklamal ani po tejto stránke. ()

Naslund

Když se člověk přenese přes hlas hlavní hrdinky a má alespoň trochu rád různá fantasy RPG, tak si seriál asi pěkně užije. Nejde ani tak o dobrodružství, jako o legraci a některé vtipy těžko kdy zapomenu. Třeba když Lina srovná se zemí jak své nepřátele, tak město pod sebou a pak spokojeně prohlásí: "Tohle kouzlo vyřeší každý můj problém". Obvykle se hlavní hrdinové omezují na jedno až dvě útočná kouzla, ale tady jich je hromada. K tomu spousta magických předmětů, legračních potvor a postav, kreré by se daly perfektně zaškatulkovat pod své povolání jako: Natvrdlý bojovník a hamižná kouzelnice v hlavních rolích. Ta teda má, alespoň pro mě, příšerně nepříjemnej hlas, ale na druhou stranu mi přijde, že dabérka byla ten největší profík. Některé vtipy zcela závisí na jejím podání, což při výškách, ve kterých operuje, nemůže být žádná sranda. ()

LadyVader

Lina je sprostá, neurvalá, nenažraná a má spoustu dalších vlastností, který by holky mít rozhodně neměly. Ale i přes to ju mám moc ráda. A to mi fantasy žánr vlastně ani moc neříka, tohle je vyjímka. Vůbec nechápu, jakto že tohle anime hodnotím až takhle pozdě, když už je to hezkých pár let, co jsem ho viděla poprvé a ztotožnila jsem se s hlavní hrdinkou. Já vím, měla bych se stydět... :D ()

Mi Nü-Chai

Jednoduché, zábavné, svižné. Vzdor kresbě, která není zrovna můj šálek nudlové polévky a oldschool (tzn. statičtější) animaci se mi na to i celkem hezky kouká. A velmi oceňuji, že si seriál na nic nehraje, nesnaží se předávat pseudohluboká poselství ani nastolit světový mír, člověk se při jeho sledování nebrodí v sentimentu a nelámou mu oko debilní romance, nýbrž prostě a přímočaře baví. ()

Marius

Zábavné príhody cholerickej čarodejnice Liny Inverse, natvrdlého šermiara Goury Gabrieva, mladej ochrankyne spravodlivosti Amelie (iniciatívny blbec je horší než triedny nepriateľ...), šamanistického tretinového golema Zelgadisa a kňažky Sylphiel pri boji s čarodejníkom Rezom. Veľmi dobrá zábava, najmä "vylepšená" divadelná hra..... ()

• Práva na vysielanie v americkej televízii získal kanál FoxKids (prejavil o ne záujem i Cartoon Network), keď to s anime seriálmi akoby explodovalo po prekvapivom úspechu Sailor Moon (1995). Avšak FoxKids sa nakoniec rozhodol odstúpiť, pretože seriál je určený pre staršie publikum. (Carol Pifková)
  • Téměř všechny úvodní a závěrečné sekvence epizod seriálu nazpívala dabérka hlavní hrdinky Megumi Hayashibara (Agita)