Desetiletá dívka Nanami cestuje se svým tatínkem Scottem, americkým oceánologem, na jeho lodi jménem Peperonchino. Během svého putování hledají zvláštní druh velryby. Jediné co ale najdou jsou její kosti, a tak se společně rozhodnou chránit a pečovat o zvířata. Během své cesty narazí na kosatku Tico, se kterou se Nanami spřátelí a společně zažívají různá dobrodružství. (Džejkop)

Casspy

Jako malá jsem Tico a přátelé milovala. Pokaždé jsem si každý díl nahrávala a nemohla se nabažit. Poplakala jsem si, zasmála i zamyslela. To byly časy:o) Nedávno jsem si začala zničehonic broukat "Umi de aeru yo" ... Dlouho mi trvalo, než jsem došla a dohledala odkaď to mám:o) ()

Kri-kri

Mně tento seriál připadá povrchní a nechápu, co tak závratného na něm všichni vidí. Celé je to jen o tom, jak se skupina amerických zbohatlíků bezstarostně plaví po moři, občas hledají nějaký poklad nebo světélkující velrybu a to je asi tak všechno. Navíc hlavním hrdinou je přerostlá ryba, což považuji za prvoplánové citové vyděračství. Mám mnohem raději seriály řešící vztahy mezi lidmi, než vztahy lidí ke zvířatům. Rovněž je nesmysl, jak může Nanami vydržet několik minut pod vodou bez nadechnutí. Že by inspirace z filmu Člověk obojživelník? Mluvící velryba v posledním dílu je vrchol stupidity. Autoři nebyli schopni se rozhodnout, zda má být seriál realistický nebo fantasy a tou kombinací obojího to spíš zazdili. Nicméně v porovnání a těmi bezduchými akčními Anime hrůzami, které začaly vznikat od poloviny 90. let po současnost a zaplevelovat naše TV stanice se na tento seriál ještě dá koukat a některé epizody jsou vcelku zajímavé, proto po víc jak deseti letech od prvního hodnocení zvyšuji ze 2 na 3 * a 60%. Ukázka 1. dílu Odvážná Nanami v CZ. ()

Xeelee

Určitě fajn seriál pro malý holky, co maj rády přírodu. Znám jednu, co na Tico vyrůstala. Je to takový příjemný feel good seriál s ekologickým poselstvím pro děti, ale pro dospělého o ničem. Zbohatlíci, co se mohou jen plavit po moři a zažívat dobrodružství naprosto naivně bojují proti zločincům. Pak proti padouchům, co chtějí chytit a prozkoumat svítící velrybu, protože má její tělo produkuje jakési pro vědu důležité trontium. Nějaké epizody jsou úplně o ničem, nebo o obyčejných dobrodružstvích malé holčičky. Poslední epizoda je těžce halucinační a silná. Tenhle trip musel na všechny udělat pořádný dojem a poslednímu dílu bych dal plnou palbu 5*. Jen vůbec nepasuje ke zbytku seriálu. A pak tu vyvstává otázka, proč by se tak mocné a vševědoucí stvoření nechalo chytit na pokusy... Já začátkem 90. let vyrůstal na Dobrodruzích z vesmíru a ti mají co říct i dnes. ()

Tico

Dívala jsem se na tento animovaný seriál jako malé dítě a ovlivnil mě na celý život. Přinutí i v raném věku zamyslet se nad tím, že je potřeba dbát na přírodu a všechny její obyvatele. "Ekologický" podtext je velmi silný. "Tak co máme dělat, poradíš mi? Máme chránit naše moře?" "Chránit je málo. Vy sami, jste moře." ()