Tom Ripley je ctižiadostivý mladý muž. Na záhradnej párty sa náhodou zoznámi so starším bohatým mužom a, vycítiac príležitosť, predstiera, že pozná jeho syna, svojho rovesníka. Čoskoro dostane ponuku za 1000 dolárov odcestovať do Talianska a priviesť mladého Dickieho Greenleafa späť domov. V Taliansku sa pripojí k Dickiemu a jeho krásnej priateľke a užíva si s nimi život v prepychu a bez práce. A nezastaví sa pred ničím, aby pre seba získal všetko, čo má Dickie Greenleaf a on nie...Film vznikol podľa slávneho románu Patricie Higsmithovej a bol nominovaný na 5 Oscarov. (STV)

Davies182

Vskutku neobyčejná herecká pětka v čele s Mattem Damonem a Gwyneth Paltrow se sešla v napínavém dramatu dnes již bohužel zesnulého tvůrce Anglického pacienta (taktéž tento týden), aby divákovi společně přichystala nejednu infarktovou scénu. A přitom to všechno začíná jako malá, zdánlivě nevinná lež, kdy se jeden fešný mladík rozhodne, vydávat se protřele za svého zámožného přítele... Atmosférické krimi je jako dělané pro filmový odpočinek uprostřed pracovního týdne. Mozek však nevypínejte! ()

pepo

výborný thriller s výbornými hereckými výkonmi.len neviem prečo sa mi na prvýkrát nepáčil.niektoré filmy proste treba vidieť viackrát ()

sepp

Nechapu, co kdo na tomto filmu vidi. Celou dobu nuda k ukousani a krome tri mrtvol a homosexualniho jiskreni se za celou dobu nic nestalo. A o nejakem napeti zde nemuze byt ani rec, jedna se jen o obcasna vytrzeni z letargie.. Jedine pozitivni je vyborny vykon Matta Damona, ktery je pro me jednim z nejlepsich hercu novodobe hollywoodske generace. Jinak ale pro me zklamani, vzhledem k ohlasum. ()

Phobia

Co mi po letech utkvělo v paměti z tohoto filmu? Slušné herecké výkony, teoreticky zajímavá zápletka, příšerná NUDA a zklamání. Možná by kratší stopáž přispěla k vyššímu hodnocení... a možná by to nebyl můj šálek kávy za žádných okolností. 40% ()

kinej

Film je zasazený na skvělé místo a do skvělé doby. Filmovým postavám lze jedině závidět dobu, kdy se měli dobře, nestarali se o nic a pařili na jazz. Tato romantická atmosféra je nejsilnější stránkou filmu. Matt Damon zde dokázal, že je mnohem lepší herec než Afleck, ale přesto to nestačí na charismatický výkon Lawa. ()

nunka

Neskutočne vydarený film s vynikajúcim hereckým osadenstvom. Dej nedominuje dramatickosťou, ale zvláštnou permanentne znepokojujúcou atmosférou, ktorá vyburcuje vaše nervy na maximum!!! Chvíľami neviete, či máte tomu abnormálnemu hajzlíkovi držať palce alebo byť proti jeho nechutným počinom. Psychológia postáv ako vyšitá, herecké výkony vysoko chválihodné. Pár pasáži, ktoré trochu neuľahodili mojím chúťkam, ako napríklad jazzová hudba, no vo filme to má čo vykompenzovať. Film ako celok sa mi nesmierne páčil "so všetkým všudy", vzhliadnuc na prostredie, kde sa dej odohráva, na spomínané výborné herecké výkony, na ľahko zimomriavkovú atmosféru. Dokonca sa mu podarilo vzbudiť smerom k hlavnému hrdinovi značnú dávku mojej empatie... ()

paascha

Je možné, že jsem to ještě nehodnotil? Nevadí, stejně je to pecka, tehdy i teď. Pokračování s Malkovichem se mi sice líbilo víc, ale jako základ je to úplně parádní. ()

lamps

Formálně i obsahově neskutečně vytříbená podívaná. Minghella vytěžil ze skvělého námětu snad maximum, skvěle rozpracovává charakter labilního hrdiny a svým přístupem vkládá Damonovi do rukou takovou moc, že ten je schopen jediným pohledem a jediným činem tvrdě zarazit diváka do sedadla a donutit ho, aby to jeho doslova svinské počínání sledoval až do konce bez jediného mrknutí. Výborná retro atmosféra a kulisy prosluněné Itálie ozdobují už tak precizní výpravu, jejíž pozvolná plynulost a více než mrazivá gradace je dle mého ukázkou geniálně zvládnuté filmařiny. Všemu nasazují korunu herci, kteří jsou i ve vedlejších rolích naprosto nepřehlédnutelní a jedineční. Matt Damon excelentní v každém pohybu i gestu, byť v první polovině ho možná ještě překonává fenomenální Jude Law. Závěr je sice moc protahovaný a dlouho nastavovaný, ale konečná pointa udeří s takovou silou a elegancí, že nelze nic namítat. S denním odstupem přidávám pátou hvězdičku, která vyspělost filmu v rámci CSFD jediná dostatečně vystihne. ()

JohnnyD

Dobre nakrútené, dobre zahrané, len na tak chválený film som čakal viac. Nedostalo ma to, bolo to, neviem či použijem správne slovo, trochu čudné. Ale ... no neviem sa vyjadriť, mám z toho proste čudné pocity. Koniec koncov, nebolo to nudné a bolo to celkom zaujímavé, tak je to takých dobrých 60%. ()

Boogeyman

Matt Damon zahrál tuto náročnou roli na jedničku, je tak odporný a slizký, vzbuzuje v divácích takovou nenávist, přitom se nikdy nesníží k nějakému přehrávání a karikatuře, on prostě jen předstírá, že je někdo jiný, obyčejný člověk, stejně jako jeho hrdina! Damon zde jasně dokazuje, proč je v současnosti na vrcholu, zatímco jeho „dvojče“ Ben Affleck se divákům už omrzel (přiznejme si, dokážete si ho představit v podobné roli?) a teď hledí Damonovi na záda z veliké dálky. Scénář filmu, který se pohybuje na rozmezí dramatu a thrilleru obsahuje skvělá místa, především v první polovině, naopak když se pan Ripley projeví naplno, plynulost a atraktivnost filmu se občas vytratí. Jenže opět musím zmínit skvěleho Matta Damona, který i hluchá místa dokáže svým (doposud jednoznačně životním) hereckým výkonem povýšit na nevšední zážitek….jaká škoda, že nás režisér Minghella opustil! ()

Rosomak

Skvělý thriller, skvělí herci za kamerou a skvěle odvyprávěný příběh. Každý záběr je několikavrstvý a propracovaný do nejmenšího detailu. Výborná ukázka, jak pracovat s filmovou řečí... ()

Allien.9

No... Co k tomu říct? Matt Damon je podle mě perfektní herec a zahraje kohokoli. Jako klaďáka ho zbožňujete, jako záporáka ho nenávidíte, ale ani na jednu verzi nezapomenete. Tom Ripley je v káždém případě jedna z jeho životních rolí. Nejzvláštnější je, že vše začíná tak nevině - půjčením obyčejného školního saka. Od saka se Tom (Damon) dostává ke lžím, od lží k podvodům a od podvodů k něčemu ještě mnohem horšímu... A přitom mohlo být u piána tak dobře. Nejvíc mě ale fascinuje jeho ledový klid. Ať udělá co udělá, ať se děje co se děje, je pořád nad věcí. Kromě Damona jsou i ostatní herci perfektní. Cate Blancett je úžasně vtíravá, Gwyneth je krásně nervozní, Philip Seymour je více než slizký, Jack Davenport je krásný:-D a Jude Law je na odstřel. ()

HAL

Nejvíc gay film ve kterém nikdo není gay. Aspoň ne otevřeně, latentní jsou tu úplně všichni. A ten hlavní z toho má taková traumíčka, až svou identitu touží zapřít úplně ve všem. Nebo je u něj jeho latentní homosexualita taky jen přetvářkou, stejně jako všechno ostatní, opojení oportunismem, exhibice manipulativnosti. Za chlapeckou tváří skrytá zrůdně zlomená duše. Film po jejím povrchu klouže celou svou první třetinu, která tak nemá čím zaujmout, brutální ponor pod hladinu ho pak kompletně promění a zvedne na úplně jiný level. 8/10 ()

Legas

Velmi zajímavý film s nesympatickým hlavním hrdinou, skvěle zahraný Mattem Damonem. A ostatní mu dobře sekundují. i napodruhé se ale nemůžu zbavit dojmu, že tento příběh je poněkud "divný". ()

IQ Tiqe

Slibný námět, nadějný úvod. Pak se děj chvíli bincá v Itálii, ale cca první hodina mě bavila. Pak ale začala nuda. Děj se tahnul a navíc mi přišel nepravděpodobný. On příliš riskuje, takhle by se rozumný člověk nechoval. A hlavně nechápu, proč to dělá. SPOILER: možná, že za nudou stála i homosexualita, kvůli které jsem pochopil, že už asi nic nebude. Fakt mě to mrzí, protože začátek byl hodně slibný. ()

Anderton

Filmy už nebohého Anthonyho Minghellu sa vyznačujú nie príliš zbesilým dejom, skôr veľmi pomaly plynúcim, výborne napísanými a zahranými postavami a hlavne majú vždy nejakú myšlienku a niečo z nich vyplynie. Pre to tempo má s ním masové publikum, ale aj to oscarové, trochu problém, lenže Pán Ripley mu to môže vynahradiť veľmi sugestívnou atmosférou a kulisami. Z jeho filmov asi najmenej odťažitou. Preto je aj môj od neho najobľúbenejší. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)