Tom Ripley je ctižiadostivý mladý muž. Na záhradnej párty sa náhodou zoznámi so starším bohatým mužom a, vycítiac príležitosť, predstiera, že pozná jeho syna, svojho rovesníka. Čoskoro dostane ponuku za 1000 dolárov odcestovať do Talianska a priviesť mladého Dickieho Greenleafa späť domov. V Taliansku sa pripojí k Dickiemu a jeho krásnej priateľke a užíva si s nimi život v prepychu a bez práce. A nezastaví sa pred ničím, aby pre seba získal všetko, čo má Dickie Greenleaf a on nie...Film vznikol podľa slávneho románu Patricie Higsmithovej a bol nominovaný na 5 Oscarov. (STV)

Honey007

Obecně mám problém s příběhy, kde se nedokážu ztotožnit ani s hlavním hrdinou ani s nikým z dalších postav. A v příběhu pana Ripleyho jsem se místy opravdu ztrácela - ne že by to byl špatně vystavěný thriler, to spíše naopak, ale spíš mi Matt Damon jako psychopatický vrah prostě nesedl, nevěřila jsem mu to. Podle mě mu chyběl ten "evil look" v očích. Jude Law byl skvělý, role rozmazleného fracka jako by mu byla ušitá na míru, ale s Gwyneth jsem měla také problém - porcelánová panenka, spisovatelka, která od začátku z Ripleyho nemá dobrý pocit, ale absolutně chybí její ukotvení v příběhu (jak se do Itálie dostala, co na Dickiem tak miluje, apod.). Celkově rozporuplný názor na celý snímek - skvěle natočený, perfektní kostýmy i výprava, ale herecké výkony a celkově práce s psychologií postav jakoby by byla nedotažená. 50% ()

bajkal

Dokonalý Matt Damon mi v tomto filmu zvedl tlak k velmi vysokým hodnotám,tím jak jeho nesympatická postava mladíka s komplexem méněcennosti bravurně kličkuje ,podlézá a nakonec i vraždí,protože se touží zařadit někam,kam nepatří a kde není vítán.Dostávám se do situace,kdy fandím postavě,která mě paradoxně odpuzuje svou servilností a zbabělostí .Neštítí se ukrást identitu svému příteli,kterého zavraždí jen proto,že je rozmazlený floutek ,kterého přestalo těšit společné přátelství a parazitování našeho hrdiny. Tím si samozřejmě nadrobí dost nepříjemných situací,z nichž vykličkuje jak zajíc a vám se z toho tají dech a dostanete se sami do situace,kterou neumíte se ctí vyřešit,protože na jednu stranu si ten zmetek zaslouží smyčku,ale na druhé straně ….umí v tom kluk chodit..Moc dobrý film. ()

delman

velmi dobra drama/thriller, dobre sfilmovane, len na tu piatu hviezdu chyba takmer absentujuci prechod medzi "ripleyho nepoznam" po "ripley je moj nalepsi kamarat".. ()

Tobias_Sin

Příběh o naprosto chladném, vypočítavém, bezskrupulózním lhářovi a vrahovi, který zneužívá druhých pro své záměry a pak se spoustou řečí vyklouzává jako had.. Damon mi do té role tolik nezapadnul, jinak je to velice zdařilý snímek.. ()

Trpas

Hlavní hrdina je bezcharakterní zrůda, kterou naprosto vynikajícím způsobem ztvárnil Matt Damon. Krásný film u kterého mrazí a člověk doufá, že nikoho takového jako je pan Ripley ve skutečném životě nepotká. Zkažený a rozmazlený Jude Law je k pomilování, Philip S. Hoffman jako vždy dokonalý a Gwyneth s Cate jsou nádherné. Mám ráda scénu v jazzovém klubu - nádhera! ()

HJ-FILIP

Neviděl jsem úplně od začátku, ale jinak napínavé a nečekané až do konce. Určitě jsem se u filmu nenudil. Herci i prostředí na obrazovce příjemné, ve skutečnosti by se mi do toho moc nechtělo. ()

Martazoe

Tento film mám opravdu ráda, ale na pět hvězdiček to není kvůli Mattu Damonovi. Je to až moc velký sympaťák a jeho hajzlíka mu nevěřím. Jinak ovšem je to velmi dobrý psychologický thriller, kam až je možno dojít, když jednáte bez svědomí. ()

pekkanik

Až keď som mal ten film poriadne rozpozeraný, uvedomil som si, že predlohu som kedysi dávno čítal a prepadal ma pri nej pocit márnosti, že toto nedopadne dobre - a presne tento istý pocit ma znova mučil pri filme. Nemám rád, ak sa mi chce utiecť od obrazovky a zároveň nechcem prepásť takúto parádnu filmárčinu. Narobený som ako kôň, ale dopozeral som to, no päť nedám ani za svet! ()

smajki

Tenhle kousek nebude patřit k mým neoblíbenějším snímkům a vícekrát si ho už asi nepustím. To ovšem nic nemění na tom, že je to výborný film. Jen mám rád Matta v jiných rolích a tenhle homosexuální vyšinutý vrah mi k němu moc neseděl. Nicméně on i ostatní hlavní pratagonisté byli vynikající, stejně jako samotný námět a režie. Uberu hvězdu za již výše zmíněné a za podle mě trochu přestřelenou stopáž. ()

Clockwork

Skvělé drama které mě (a to sem se sám divil) ani chvilku nenudilo. Všichni herci hrají výborně,skvělá režie, krásné prostředí Itálie 50.let. PS: Pořád nevěřím že Matt Damon dokázal zahrát takovýho sviňáka. ()

thefoundbin

Kulhající film, o diletantství italské policie i najatého soukromého detektiva ( Hercule Poirot by věc vyřešil z křesla), o naprostém odcizení otce a syna, odcizení tak hlubokém, že vlastní otec veří tvrzením, které dělají z jeho syna chladnokrevného vraha, smutné. To vše je úrodná půda pro psychopata, kdy jeho nedobrý účel světí odpovídající prostředky. jedna hvězda za charakter Philipa Hoffmana, správný přítel. ()

stuj

Hm. Čekal jsem víc. Ripley's Game s Johnem Malkovichem byla lepší. Zde byl Ripley ještě zmatený a docela se v tom plácal. ()

StaryMech

"Talentovaný pan Ripley" sám o sobě uspokojí ; jinak se bude jevit, poměříme-li ho jeho předchůdcem, Clémentovým "V plném slunci" z roku 1960. (Ten, kdo starší verzi zná, se srovnání stěží vyhne.) Ve schopnosti po hitchcockovsku stupňovat napětí Minghella sahá Clémentovi řekněme po pás. Francouzskému filmaři také očividně ležela na srdci společenskokritická rovina díla - což od tvůrce Minghellovy ražby nelze očekávat. Jeho hlavní starostí jakožto vysoce profesionálního výrobce lesklého spotřebního zboží je, aby se divák nenudil a aby měl nepřetržitě na očích pohledné hvězdy obklopené malebným prostředím ; pro Američany pracujícímu Britovi se nedostává vášnivého zaujetí tématem nebo postavami, a tudíž ani schopnosti zprostředkovat divákovi hlubší citovou účast na obojím. Čím dál častěji mívám dojem, že rozdíl mezi Clémentem a Minghellou lze zobecnit na rozdíl mezi středoproudým kinem v polovině 20. století a na začátku toho nynějšího. ()

Atom84

Film u kterého člověk čeká, že už skončí, ale ono se to pořád natahuje a natahuje..............Herci, kostýmy, výprava dobrý. Ale jinak neskutečná nuda. ()

Blanche13

Matt Damon přesně vystihl psychopata, který pro lepší život s cizími penězi dokáže z lásky i zabít. A znovu. A znovu. Přes množství brutálních vražd je to citlivý film s napětím až na samé hranici únosnosti ( scéna s břitvou v kapse bílého županu). Oproti knižní předloze podle mne zdařile připsána role pro Cate Blanchett, kvůli které prostě Tom svou lásku nenaplní a zůstanou mu jen peníze a výčitky svědomí. ()

Tereza11

Super scénář, ta do morku kostí propracovaná psychologie, film mi utíkal jedna radost...Matt byl sladouš co dokonale splynul s prostředím takovým způsobem, že si ani nikdo nepomyslel...co že to tam ten chlapík vlastně pohledává :-)řetězová reakce lží funguje na výbornou...jediný můj problém pramenil z toho, že Matt ve vraždících scénách působil tak nějak jako lanýž, buď vám chutná nebo ne, mě bohužel nazachutnal... ()

Artess

Herecké obsazení je dobré, ale to je tak jediné co mě na filmu zaujalo. Ze začátku jsem byl nadšen příběhem, ale postupně mě film nudil čím dál víc. Matt Damon je dobrý herec, ale tohle role se mu dle mého moc nepovedla, respektive to asi neměl hrát on. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)