Tom Ripley je ctižiadostivý mladý muž. Na záhradnej párty sa náhodou zoznámi so starším bohatým mužom a, vycítiac príležitosť, predstiera, že pozná jeho syna, svojho rovesníka. Čoskoro dostane ponuku za 1000 dolárov odcestovať do Talianska a priviesť mladého Dickieho Greenleafa späť domov. V Taliansku sa pripojí k Dickiemu a jeho krásnej priateľke a užíva si s nimi život v prepychu a bez práce. A nezastaví sa pred ničím, aby pre seba získal všetko, čo má Dickie Greenleaf a on nie...Film vznikol podľa slávneho románu Patricie Higsmithovej a bol nominovaný na 5 Oscarov. (STV)

princesofpersia

Damonův psychopatický blonďák je bezepsporu bezkonkurenční ... takové děsivé mrazení už ve mě dlouho žádný pohled nevyvolal. Jenže ani bezchybné herecké výkony a skvělý námět nezaručí, že 140 minut není už fakt trochu moc. ()

Nightmare89

Našťastie som veľmi rýchlo pochopil, že Ripley nie je žiaden "génius", čím pádom sa moja pozornosť mohla plne sústrediť na ostatné stránky tohoto filmového kumštu... A keby bol Ripley trochu vyspelejší (zvrátenejší) tak hviezdami "ocákam" celý profil. ()

jayman

Poznáte ten pocit, kedy sa za hlavného hrdinu cítite trápne, pretože sa bojíte, že jeho správanie bude odhalené a bude to trapas? Áno? A poznáte ten pocit, kedy sa o hlavného hrdinu bojíte? Okej. A poznáte ten, kedy si hovoríte: To si robíš srandu! A ste napätí z toho, čo bude ďalej, pretože sa vám to zdá tak príliš, až vás to fascinuje? Tak o tom bol Talentovaný Pán Ripley. Od idylky do nočnej mory a nazad. A potom nazad do nočnej mory. PS: ako tu bolo spomenuté, rýchlo Willa Huntinga, lebo sa Damona budem do smrti báť. ()

helrohir

Rozhodne zaujímavá rola Matta Damona, aj keď záporná rola mu nejde až tak presvedčivo. Nemôžem povedať, že by to bol zlý film, ale celé to len preplávalo mojím podvedomím bez výraznejšieho emocionálnejšieho zásahu. Akože herci sú veľmi dobrí, taktiež hudba, kamera, atď., ale celý ten príbeh vyznie akosi do stratena. Možno ďalšie zhliadnutie zvýši moje hodnotenie, zatiaľ je to len na tých 60%. ()

hepi_

Prvotná adaptácia románu – V žiari slnka, v hlavnej úlohe s Alain Delon, bola oveľa lepšia. Táto verzia je obsiahlejšia, natiahnutá o zbytočnosti a na to, že je to thriller jej chýba trocha napätie_výborné herecké výkony 65% ()

Hrabovo

Úžasný Matt Damon! Skvělá kamera! Velmi kvalitní scénář. Někdy se něco zvrhne, a pak je to rychlá skluzavka. Psychopati nejsou vždy ti, co vraždí... Tohle není omluva! ()

Brano

Výborný psychologický thriller, s dosť originálnym námetom. A čo sa týka hereckého obsadenia, tak tam nemám výhrady. Tak nesympatickú, dotieravú, ale presvedčivú postavu zvládol Damon na jednotku. Akurát mi vadila dlhá stopáž a zdĺhavý a trochu nedotiahnutý záver. ()

MirkaP

Vyšlo to tak, že jak francouzskou, tak tuto verzi jsem viděla během dvou dnů. Tady to začíná na začátku, Francouzi do příběhu naskakují razantně zhruba v první čtvrti americké verze. Začátek na začátku byl pro mě lepší. A celkově mě tato verze zaujala trochu víc, Filip tady nebyl tak prvoplánově za protivu. Ripley Matta Damona byl ve své nenápadnosti pěkně hnusně záludný. 7/10 ()

Tominni

Výborný film Anthonyho Minghelly, který ale nezanechá dobrý pocit ani omylem. Film, který si hraje skvěle s psychologií hlavních postav a speciálně u Toma Ripleyho to jsou extra hrátky. Film plný lhaní, přetvářky a napodobování, Vizuálně ho doplní italské prostředí a jazz. ()

murkl

Matt Damonova cesta z "no homo" na full homo ke konci filmu. Neuvěřitelný co Ripleymu všechno projde. Skvělá reklama na Itálii. ()

boltCZ

Prostředí jižní Evropy padesátých let v bohatých kruzích, společně se zajímavou psychologicko-dramatickou zápletkou, jsou hlavními tahouny filmu. Vše se točí kolem pana Ripleyho, který je komplikovaná osobnost s kamenným srdcem, nepřestávající mířit výš a výš ve vířící hře postav a lží. Film má jen trochu pomalejší tempo. 75% ()

LdaVinci

Jako ne, že bych si na konci toho filmu uplně říkal "WOOOOW", ale ten nápad a to zpracování, herecké výkony, tohle si prostě zasloužilo 5. Jako fakt dost dobrý. Matt Damon tu hrál pěknýho zlouna, ale chytrýho, hodně chytrýho. Tady jde vidět, že zlí a zároveň chytří lidi jsou opravdu nebezpeční. ()

ostravak30

Talentovaný pan Ripley je velmi mrazivý thriller, který je o to působivější, že se postavy mění opravdu poctivě. Pomalu a postupně. Divák tak má šanci na sebe nechat působit jednotlivé vlivy. Samozřejmě, že Matt Damon je ve své úloze vynikající. Je to však především snímek o psychopatovi, který na počátku touží po jediném - přátelství. Že je s tím spojeno i užívání si života a existenční klid je věc druhá. A pak láska, touha po zisku toho, co chci jen já a nikdo jiný to mít nesmí. Jistě by byl zajímavý pohled do dřívější tváře Toma Ripleyho. Jaký byl v mládí a kdy u něj nastal zlom, ve kterém se z něj stal či začal stávat blázen schopný všeho? Kouzlo italského prostředí dodává všemu ještě větší kouzlo. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)