Anthony Mallare (debutující Noel Coward) je vydavatel, který se snaží otrávit život každému kolem sebe. Jedovatý, sarkastický, vychutnává si, že má tu moc každému autorovi jeho dílo poplivat, zhanobit, roztrhat na velmi malé kousíčky a hodit pod nohy (obrazně řečeno). Nakonec se mu podaří úplně zničit kariéru a život ctižádostivého mladého autora (Stanley Ridges) a jeho přítelkyně (Julie Haydon), která ho prokleje. Krátce nato spadne letadlo, ve kterém Mallare letí, do oceánu a všichni zahynou, na což Julie reaguje slovy: „Konečně jsem uvěřila, že Bůh existuje“. Jenže než se propadne do horoucích pekel, dostane vydavatel mysteriózně šanci – smí se vrátit na Zemi, a pokud se během jednoho měsíce nad ním nikdo neslituje a neuroní pro něho slzu, skončí jeho duše v pekelných mukách. (Peabody)

liquido26

Kecáme, kecáme, kecáme ... Noel Zbabělec hraje odporného sarkastického vydavatele, který se vyžívá v bezbřehé kritice a strhávání děl spisovatelů, co by chtěli, aby vydal jejich dílo. Odkopne básnířku, která se do něj zamiluje a pak zahyne v letadle ... vrátí se ale zpátky a jeho duše nenajde klidu, dokud kvůli němu někdo nebude brečet. ... Celé je to užvaněné, patetické a přitažené za vlasy. Hlavně ten závěr. Ve druhé půlce se pár dobrých scén najde, ale to bohužel nestačí. 74 minut se zdálo moc. ()