Perry Mason: Prípad nehanebného darebáka

(TV film)
  • Česko Perry Mason: Případ hanebného ničemy (viac)

Majiteľa bulvárnych novín Harlana Wadea (ROBERT GUILLAUME) po večierku v jeho dome zavraždia. Polícia ako páchateľku obviní reportérku z jeho plátku, Michelle (SUSAN WILDEROVÁ), ktorá sa s ním v ten deň pohádal, pretože už odmietala písať špinavosti, a Wade ju vyhodil. Perry Mason (RAYMOND BURR), ktorý sa tiež zúčastnil na Wadeovom večierku, sa ujme Michellinej obhajoby. Podozrivých je totiž viac o všetkých mal Wade tajné informácie a v podstate ich vydieral. Zabiť ho mohla bývalá milenka Marianne (MORGAN BRITTANYOVÁ), generál Sorenson (YAPHET KOTTO), ale aj bankár Ortega (RENÉ ENRÍQUEZ). Na dôvažok niekto ohrozuje na živote nielen Masona, ale aj jeho spolupracovníkov sekretárku Dellu Streetovú (BARBARA HALEOVÁ) a Paula Drakea (WILLIAM KATT)... (oficiálny text distribútora)

cheyene

David Ogden Stiers v roli Masonova profesního soka potěšil, avšak kdo zná MASH, jistě by uvítal dabing od A. Molčíka, jenž už ovšem propůjčil hlas hlavnímu hrdinovi. Případ hanebného ničemy je v podstatě mým prvním uceleným setkáním s filmovým podáním Perryho Masona a mohu konstatovat, že nedopadlo špatně. Jedná se o vcelku nenáročnou kriminálku, která sice zavání lehce laciností (např. ve srovnání s epizodami Columba) a duch 80. let je tu cítit v každé vteřině, avšak svým způsobem se mi právě i tyto aspekty líbily. Nutno však podotknout, že v dobách, kdy jsem četl Gardnerovy příběhy s Perrym, utvářel jsem si svoji představu o všech postavách mnohem lépe. Otázkou je, jak by se mi líbil původní seriál. ()