Planetu Zemi roku 1963 navštíví mimozemšťan s hlasem Josefa Vinkláře, pověřený přípravou invaze. Plán masové migrace ale naráží na specifičnost v Itálii panujících poměrů (už tehdy). (NFA)

Martin741

A ja som doposial myslel, ze mimozemstania zasadne pristavaju enem a len v USA, popripade v Kanade. Rusko je evidentne z uhla pohladu mimozemstanov semeniste satanovo, Rusko je bakane. Tu v tomto filme sa mimozemstanom nechcelo do USA, vybrali si europske Taliansko - no a si uzili trochu talianskej mentality a temperamentu. Ja som bol po skonceni projekcie maximalne spokojny 77 % ()

Pavew

Komedie o tom, jak se mimozemský průzkumník nastěhoval do těla jednoho italského dělníka. Jeho cílem je prověřit fungování lidského těla a chování lidí ve společnosti. Díky těmto poznatkům připravit půdu pro mimozemskou invazi. Film je na svou dobu poměrně zdařilý a určitě mu také pomohl kvalitní český dabing. Sem tam se ovšem vyskytují i nudnější pasáže, proto to také není 5* ()

dopitak

Začátek s tuhým tělem a námět jsou fajn, ale to spojení s cizí planetou jen hlasy moc nefunguje, (dabing je úžasný, jeden ze zřejmě nejstarších dochovalých, z 60.let, excelují tu Vinklář, Větrovec a Brousek), chvílemi je to skoro jako dokument (záběry z výroby) a celkově to hodně vyznívá jako obžaloba kapitalismu. ()

honajz2

Ono je škoda, že co chvíli ten film vypadá jinak - chvíli vážně, pak zase jako trefná satira, pak jako satira silně levicová a komunismu nakloněná, pak jako crazy komedie podobná těm, které u nás natáčeli Vorlíček s Macourkem, pak jako hodně jednoduchá komedie... A často se to střídá a občas i propojí dohromady, ale pořád je znát, že to jsou jiná ladění. Jinak to ale není špatné, sice nemůžu říct, že by mě to celou dobu dokázalo bavit, ale povedených scén zde není málo, ten sci-fi nápad mi přišel hodně zajímavý a nedá se říct, že by byl využit úplně špatně a co se celého toho poselství týče, až tak násilně podané není a dá se ta kritika kapitalismu a bohatých brát i bez výraznějšího ideologického dojmu, zvlášť u toho posledního záběru. Spíš než kritika určitého režimu to místy vyznívá jako kritika mocných, kteří na lid pod nimi zhola kašlou - a takových se najde dost v každém režimu. Důvod pro čtvrtou hvězdu jsem ale zatím nenašel. Jen mě mrzí, že jsem nemohl vidět tu dabovanou verzi, dost by mě zajímala, ale zatím nemám takovou potřebu ji shánět, když jsem ten film sotva dokoukal. Silné 3* ()

Willy Kufalt

Očekával jsem ryzí dobovou kuriozitu v sci-fi žánru, dostal jsem originální a dost zdařilou komedii, která využívá námět střetu lidstva a mimozemšťana navíc k fungujícímu satirickému podtextu. Možná, že film není dokonalý a také v rámci komediální stránky občas střídá všehochuť humoru porůzné úrovně, ale zároveň má tak zvláštní kouzlo, že mě chytl a bavil po celou dobu. Možná, že se vyvíjel trošku rychle a až zrychleně ukázal proces, jak se z mimozemšťana stával vzdělaný komunikující člověk, po fyzické i mentální stránce postupně téměř zaměnitelný s jinými. Ale u komedie, kde svižné tempo a pokud možno nepříliš nataženou stopáž vnímám obvykle jako přednosti formy, mi ta zkratkovitost, stejně jako přehnané zveličení některých situací či charakterů tolik nevadí, má-li film i tak po celou dobu co do rozpracování zápletky, nápadů a myšlenek nabídnout. Zde se ta naplněnost povedla a několik scén mi tu připadalo až geniálních, především ta, kde mimozemšťan mechanicky pracuje ve výrobní fabrice u stroje také jako stroj – jednak tím dokumentárním nasnímáním a taky celkovou ukázkou toho, jak lidé podivného muže-robota schopného opakovat po jiných nejrůznější úkony okamžitě začli využívat... Renata Salvatoriho jsem doposud znal především z vedlejších rolí v pozdějších kriminálkách a vůbec jsem si ho nedokázal představit v komedii, ovšem jako mimozemšťan, včetně všech divných výrazů a spočátku i neotřelých robotických pohybů, byl úžasný a také měl výrazný podíl na tom, že jsem se u Omicronu většinou bavil skvěle. [75%] ()