Tadek je policista, který hledá podobnosti mezi vraždou policisty a kriminálním příběhem v knize spisovatele Krystova Kozlowa. Když se Tadek pouští do vyšetřování a jde po stopách Kozlowa a jeho záhadné přítelkyně pracující v sex klubu, narůstá jeho posedlost rozluštit příběh lží, sexu, korupce a podsvětí. Následně objevuje hrozivou pravdu. (Filmbox)

Spiker01

Jedna velká depka, ale je hrozně fajn vidět na obrazovce zase Jima Carreyho. Sice už jej v téhle fázi kariéry neuvidíme v žádné komediální roli a zvláště v Dark Crimes vypadá dost strhaně, na druhou stranu to perfektně sedí k atmosféře šedého a ošklivého polského městečka, kde Jima čeká jeden zapeklitý případ. Nic na úrovni Mindhuntera, tady se spíše cení forma a ačkoliv podobné krimi filmy nevyhledávám a zaujala mě pouze účast mého oblíbeného herce, bavil jsem se více než jsem původně čekal a jako takovou jednorázovku na deštivý sobotní večer můžu film s klidem doporučit...6/10 ()

emma53

Jsem trochu rozpačitá, co s tím. Na jednu stranu vynikající herci, kde bych tentokrát vyzdvihla roli Jima Carreyho, která byla vážná oproti jeho jiným filmům a mohu napsat, že mu to jde bezvadně. Škoda, že se mu takových šancí v minulosti nedostalo víc, ale není všem dnům konec. Abych pravdu řekla, tak kdybych si nečetla obsazení, vůbec bych ho nepoznala. Trochu mně vadila častá statická kamera a rozkodrcané dialogy. Ovšem za Jima jdu s jednou hvězdou nahoru. Njn, život je holt pech i když to člověk někdy myslí sebelíp. ()

rublik05

Upřímně moc nechápu, proč se Jim Carrey rozhodl jít zrovna do takového snímku. Na druhou stranu díky Bohu za to, protože jestli se filmu nedá něco upřít, tak je to jednoznačně jeho perfektní výkon a fakt, že nebýt jeho, dopadne polský thriller daleko hůř. Blbý je, že kromě něj zde není žádný výrazný herec, takže svým výkonem Jim dokonale zastíní všechny ostatní postavy, což je sice obdivuhodné, nicméně daleko více kontraproduktivní. Samotný film působí od začátku velmi depresivně, temná atmosféra je skvěle podpořena tajemným polským městečkem. Základ na kvalitní thriller se tedy tvůrcům velmi povedl, pak se ale dostaneme k scénáři, který mohl být lépe propracovaný, některé pasáže působí místy dost nezáživně. Příběh mohl mít daleko větší spád a mohl být i trochu více přehledný. Závěr filmu mohl být také daleko lepší, působil na mě dost odbytě. Jako průměrná jednorázovka bez nějakých větších ambicí Dark Crimes asi zafunguje, žádný kvalitní krimi/thriller však nečekejte. 5/10. ()

Morholt

Zápletka s policistou vyšetřujícím dávný případ brutální vraždy s tím, že ti nahoře zrovna nepřekypují nadšením, není ničím nová. Ale to by mi nevadilo, protože velké plus tu hraje polské prostředí, které je částečně ještě cítit socíkem, čemuž přihrává fakt, že nejeden z přítomných tu má komunistickou minulost. Problém jsem neměl ani s pomalým tempem a takřka všudypřítomným depresivním nádechem. Ale jakmile došlo na dialogy, tak to bylo divné. Postavy spíš deklamovaly než obyčejně mluvily, což občas silně leze na nervy a najde se tu dost statických záběrů, kde na sebe všichni zúčastnění jen čumí. Přes průměr to tahá Carrey. Jak ho coby komediálního představitele nesnáším, tak jakmile se položí do dramatičtější roviny, je z něj excelentní herec. Škoda, že to nedělá častěji. 60% ()

Rockerman

Když se Jim Carrey odpoutá od svých "pitvořivých" rolí dokazuje, že je výborným hercem. Loni to dokázal v sérii Kidding a dokazuje to i v tomto jinak velmi slabém filmu. Je to bez šťávy, chuti i zápachu. Jedním slovem nuda. Přitom nápad určitě není špatný. Nechápu, proč angažovali do tak zbytečného filmu tak hvězdné herce. ()

• Natáčení probíhalo ve městě Krakov v Polsku. Točilo se od 3. listopadu do 16. prosince 2015. (MeanWhile)