Američanka Kate cestuje do Francúzska za svojim záletným milencom Charliem, ktorý jej po niekoľkých dňoch v Paríži oznámil, že práve stretol ženu svojich snov. Kate chce o svoju lásku bojovať, ale situácia sa začína komplikovať. Už v lietadla stretáva šarmantného podvodníka Luca, francúzskeho voľnomyšlienkára a bohéma, netušiac, že Luc do jej batožiny ukryl pašovaný kontraband... (STV)

Pecival

Vynikající komedie díky které jsem kdysi pradávno začal mít rád Kevina Klina (nemalý podíl na tom měly taktéž divoká stvoření). V tomto filmu je doslova neodolatelný, čímž nechci tvrdit, že by Meg byla k zahození. Strašně pohodová podívaná, která vás přímo vybízí sednout na vlak (letadlo, motorku, kolo) a vyrazit koštovat víno. Jedna z mých nej romantických komedií. ()

B!shop

Prijemna romanticka komedie, ktera bohuzel neprinasi nic noveho do zanru. Meg Ryan tenhle zanr proste sedi, coz je na filmu videt a i Kevin Kline je jako francouz hodne dobrej, skoro az k nepoznani. Ale problem je v tom, ze na tuhle komedii okamzite po shlednuti zapomenete a neni zde nic kuli cemu byste si ji meli pamatovat. Takovej lepsi prumer, kterej nenadchne ale ani neurazi. ()

PhoenixSwan

(Spoilery!) Na mých rtech se kouzlí úsměv, ale zároveň v tu chvíli cítím na své pravé tváři téct slzu až dolů na polštář. Má i pro mě reálný život schovaný nějaký happy end? Zavřu oči a uslyším jeho hlas vedle sebe? Budu mít svůj malý domek a jeho ve své náruči? Nebo je vášnivá a spalující láska výtvorem domýšlivých scénáristů?! Franch Kiss je okouzlující romantická komedie. Vykouzlí úsměv, díky praštěné Meg Ryan a Kevinu Klineovi s francouzským přízvukem. Samozřejmě hnidopich si najde chyby, ale pokud si chcete večer oddechnout u něčeho nenáročného a přitom nestupidního, trochu na úrovni.. Francie čeká. ()

Shaleman

Romanticka komedie a na pozadi neco jako kriminalni zapletka...malo romanticke, vtip zalozeny na ztrestenosti postavy meg ryan a neco jako kriminalni zapletka co by se za ostrihany nehet vesla...takovy klasicky krabicak za par korun z mistniho supermarketu.jedna hvezda za meg ryan druha za kevina klinea ()

monolog

Jedna z nejlepších romantických komedií posledních let a pro mě nejlepší film Meg Ryan vůbec. Mezi hlavními hrdiny to tak jiskří, že je až škoda, že to nebylo doopravdy a že se z nich nestali manželé. Scénář sice není kdovíjak nápaditý, ale dialogy jsou inteligentní a postavy propracované i dobře zahrané. Francouzský chansony mám rád a nejen je. Tim Hutton v pro mě dost nezvyklé roli nepříliš dobrého nepodarka a slabocha a Jean Reno jako další drsnej polda, kterej ale má pro jednoho poctivýho krysáka pochopení a slabost. Člověku se ta Francie díky tomuhle filmu zalíbí ještě víc, až mi připadala hezčí, než ve skutečnosti. Hned bych se tam pustil, koupit si nějakou tu viničku, nabrnknout si nějakou tu francouzskou holku, co špulí rty a po večerech usrkávat první mladý víno a zakusovat k němu kus toho středně proleželýho ovčího sýra, zatímco sousedi kolem hrají karty. Tohle je jeden z filmů, po kterých jsem totálně naměkko. ()

• Ihned na začátku, když Kate (Meg Ryan) vypadne ze simulátoru, tak má obě ruce u pravé nohy, ihned po střihu má však každou na jiné noze. Taktéž žena za ní drží desky nejprve v pravé ruce a levou chce Kate pomoct, ale po střihu má desky v levé. Muž doběhne až k jejímu chodidlu, ale v příštím záběru stojí o mnoho dál. A sama Kate ještě v první záběru padá mnohem dál od vystupovací rampy, než když pak sedí v detailním záběru. (johnnymay)
  • První film, kterému Meg Ryan dělala producenta. (StarsFan)
  • Scenárista Adam Brooks má ve filmu cameo roli; hraje pasažéra letadla, který si během letu sundá boty. (StarsFan)