Oslava výročia

• Česko Nepovedený večírek (viac)

Po roce odmlčení uspořádá úspěšný britský spisovatel se svou americkou manželkou, která je herečkou, večírek k šestému výročí sňatku. Pozvou hosty do svého exkluzivního sídla s nádherným výhledem na Los Angeles. Sally a Joe vypadají jako dokonalý hollywoodský pár, ale podobně jako většina jejich hostů balancují na okraji propasti. Večírek se záhy zvrtne v noc plnou drog, vypjatých emocí, bolestné pravdy a nepředvídaných událostí a začnou padat masky. Ti, co patří ke společenské smetánce, totiž odhalí svou skutečnou tvář. (oficiálny text distribútora)

1308boddah

Nějak mě to nebavilo a vlastně ani nevím o čem to mělo být. Jakože někdo pořádá party a celý děj je o tom? Jasně, lidi si stěžují, co se jim v životě nedaří, ale to se můžu potkat s kámošema a nikdo o nás netočí filmy. Šlo to zkrátka mimo mě. Jedna hvězda za alespoň maličkou účast Gwyneth Paltrow a že tam téměř všichni milují pejsky. -- Ještě dodatek po přečtení komentářů, nějaký místní velký inteligent a rozumbrada napsal toto: --- "BTW: a pokud tohleto dílko někdo označí šmahem za "odpad", pak je to jeho osobní tragédie, (kterou si ovšem logicky není schopen sám uvědomit)." --- Přátelé, pokud vám to připadá jako odpad, nenechávejte se odradit komentářem kdejakého zoufalce ;) Navíc když daný komentář nemá hlavu ani patu. Za mě doporučení, koukněte na film, dejte hodnocení a pak až koukejte na to, co psali ostatní. Občas se taky těmi komentáři dost pobavíte :) ()

Slarque

Začátek byl poněkud pomalejší, až jsem si říkal, že vidět, jak vypadá taková hollywoodská párty od lidí, kteří už určitě pár osobních zkušeností mají, je sice zajímavé, ale na celý film to nestačí. Pak někde kolem poloviny přišly na řadu veselé pilulky, a začaly se dít věci. Kvalita šla prudce nahoru a být taková i první půlka, dal bych čtyři *. Oba režiséři si určitě ostudu neudělali, i když jejich výkony před kamerou jsou přesvědčivější. ()

Silverluv

Výborně obsazený a skvěle zahraný snímek zrežírovaný hereckou dvojicí Cumming, Leighová. Oba výše jmenovaní si zde zahráli velmi zajímavý manželský pár pořádající oslavu šestého výročí svatby. Oslavička, jak už název napovídá, se opravdu příliš nevydaří. Všichni hosté jsou navenek v pohodě, ale v každém z nich je něco, co musí ven a tenhle večírek je k tomu idealní příležitostí. Osobně mne asi nejvíc zaujal velmi povedený výkon Alan Cumminga. Moc jsem od toho nečekal, ale kupodivu jsem se ty dvě hodiny nemohl odtrhnout od obrazovky. ()

DrifterSoul

Zajímavá sonda pod naši "šťastnou a spokojenou slupku", kterou se u podobných větších/menších příležitostí asi sami obalujeme. A nemusíme přitom patřit k "high society", ani do uměleckých kruhů. Tohle předstírání je samozřejmě extrémně vyhrocené pro celebrity všeho druhu a má univerzální platnost. Odehrává se denně nejen v L.A., ale také třeba v Povltaví. Velmi dobrý film, o prázdnotě vztahů uprostřed moderní doby. BTW: a pokud tohleto dílko někdo označí šmahem za "odpad", pak je to jeho osobní tragédie, (kterou si ovšem logicky není schopen sám uvědomit). ()

kleopatra

Spisovatel a hérečka si pozvou na pařbu snobskou smetánku, samá exaltovaná umělkyně a umělec, jejichž problémy, prožitky a emoce jsou vždycky silnější než těch " v podzámčí", všichni jsou citliví, bolaví, jak už to u umělců bývá. Perfektní látka na komedii? To řikám taky, třeba když se společnost po éčku začne "uvolňovat", ale při čem jsem hodně trpěla, to byly gratulace k výročí ..... .... ()