Budúcnosť pôsobí naozaj hrozivo. Vďaka stále stúpajúcemu počtu superhrdinov už na svete nezostali žiadni zločinci, ktorých by bolo možné krotiť a usmerňovať. Táto skutočnosť najviac trápi miliardára Lancea, alias Kapitána Úžasného, ktorý tak nemá do čoho pichnúť a na smrť sa nudí. Aby jeho mesto Champion City zažilo aspoň nejaké vzrušenie, zaslúži sa o prepustenie obávaného gangstera Casanovu Frankensteina. To bola ale chyba. Casanova Frankenstein sa má k svetu a Lancea unesie. Druhoradí superhrdinovia sa dostávajú nečakane k slovu. Ich cieľ je jasný oslobodiť kapitána Úžasného z rúk nebezpečného šialenca a zachrániť celý svet. (oficiálny text distribútora)

lennyd

Superhrdinové mají obecně velký problém. Když nejsou úspěšní, brzy je převálcuje nějaký lepší kolega (stejně jako se to stalo pánům Modrému rádžovi, Lopatovi a Zuřivci), a naopak, když jsou úspěšní až moc (jako kapitán Úžasný), brzy nezůstanou ve městě žádní zloduši - a to znamená - méně výjezdů, menší zisky z reklamy a menší publicitu. A tak se kapitán Úžasný přimluví za propuštění dávného nepřítele, Casanovu Frankensteina. Jenže ten dá dohromady veškerou městskou spodinu, a kapitána Úžasného unese. A tak se do první linie dostanou výše zmínění outsideři za pomoci dalších podobně neúspěšných hrdinů ... Filmu rozhodně nechybí velká dávka originality a už vůbec ne kvalitní herecké obsazení - no posuďte Ben Stiller, William H. Macy, Greg Kinnear, Geoffrey Rush , Hank Azaria nebo moje oblíbená Claire Forlani, která se tímto vypracovala na první příčky mé top oblíbených hereček. Jenže ani toto nestačilo, aby se s průměrným scénářem film zapsal víc do povědomí diváka - snad jen opravdu tím nevyužitým hereckým potenciálem ... ()

cityman

Vynikající výprava, zvučná jména herců, vytříbený hudební doprovod, ohromující kostýmy a jeden naprosto infantilní scénárista to všechno pošle k čertu. Jen šílenec mohl do tohohle projektu investovat milióny dolarů i přes přečtení tak slaboduchého scénáře jakým scénář k tomuto filmu bezesporu je! Tohle snad opravdu nemohl myslet vážně?! Nebo snad ano? :o) ()

gabo1

Rád by som povedal, že to bolo také zlé, až to bolo dobré. Ale nedá sa. Veľmi zle urobená a (bohužiaľ) nudná paródia (mala to byť paródia, alebo to mysleli vážne?) na akčných superhrdinov. Potenciál hereckého obsadenia a témy zostal trestuhodne nevyužitý a tých pár dobrých fórov to celé nazáchraní. Chvíľami som mal pocit, že tvorcovia nevedeli čo a ako, a tak tam dali všetko, čo ich akurát napadlo. Nesúrodé, dlhé. Hviezda naviac za kostýmy. ()

helloween93

Ujetá komedie podle komiksové adaptace od Dark Horse, kterou moc lidí nezná. Čekal jsem trapárnu a přistihl jsem se, že jsem se u filmu bavil. Jsou tam slabší místa, ale celkově to jde přežít bez újmy. Finančně to byl vyložený flop, proto si režisér tohoto snímku už neškrtnul. Shlédnuto na AMC HD. 3* ()

choze

"VĚDEL JSEM, ŽE SE NEMůŽETE ZMĚNIT!" - "A JÁ VĚDĚL, ŽE TO VÍTE." - "VĚDĚL JSEM TO. A TAKY JSEM VĚDĚL, ŽE VY JSTE VĚDĚL, ŽE JÁ VÍM, ŽE VY VÍTE!" - "ALE JÁ NE, JÁ JEN VĚDĚL, ŽE VY VÍTE, ŽE JÁ VÍM. (s vítězným úsměvem) VĚDĚL JSTE TO?" - (zaváhá) "SAMOZŘEJMĚ." Sympatická parodie na superhrdiny, která měla tu smůlu, že přišla moc brzy. S unikátním obsazením a skvělými dialogy a hláškami a kde má hlavní superhrdina polepený kostým reklamami a naši hrdinové bojují se superpadouchy tak, že jim poškrábou auto vidličkou. A navrch cameo Michaela Baye. "A OBLÉKÁŠ SE JAKO BUZERANT." ()

• Natáčení probíhalo v kalifornských lokalitách Los Angeles, Lakewood a San Marino. (Terva)
  • Luis Guzmán hrál prodavače v mexické restauraci, ale jeho scény byly vystřiženy. (Terva)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (viac)