Tajomstvo nesmrteľných

• Česko Tajemství nesmrtelných (viac)

Dospívající Winnie Fosterová, kterou tyranizuje její matka, hledá svobodu na toulkách v lesích. Spřátelí s Jessem Tuckem, který se nepodobá nikomu, s nímž se Winnie doposud setkala, a chlapec ji představí své milující rodině, která dívku přijme mezi sebe. A Winnie postupně zjišťuje, že Tuckovi skrývají mocné tajemství, které navždy změní její život. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Ještě že to bylo tak krátký, ale přestože to bylo tak krátký, tak se tam skoro nic nedělo. Na druhou stranu to na štěstí uběhlo celkem rychle. Je to ale úplně zbytečnej film. Kdyby mi někdo tuhle story rači řekl, tak o nic nepřijdu a bude to trvat jenom tak 3 minuty. Ve filmu sice září známá jména, ale jsou nevýrazní stejně jako ti mladí (a samozřejmě krásní). Jde o Disneyho produkci, takže nečekejte, že vás to pobaví, pokud nejste děcka. Mmmm, to je vše. ()

noriaki

"Miliony lidí touží po nesmrtelnosti a přitom nevědí co mají dělat když v neděli odpoledne prší." Susan Ertz. Na to jak ambiciózní téma Tuck Everlasting rozebírá, působí až moc prvoplánovitě a nevýrazně. Filmem se proplétají hluboké myšlenky, postavy umně předstírají silné emoce, ale děj sotva klouže po povrchu a zvolna plyne očekávaným směrem k cíli. Což je velká škoda, protože herecké obsazení je více než slibné. William Hurt, Ben Kingsley a Sissy Spacek jsou vždy zárukou vysoké kvality, a filmově debutující Alexis Bledel vypadá více než kdy jindy, jako kdyby jí s oblékáním pomáhali ptáčci. Všichni ovšem drží s režisérem basu a snaží se sotva na půl plynu. Tajemství nesmrtelných je sice zručně natočeno a má krásnou poetickou atmosféru, ale výše uvedené nedostatky ho srážejí do průměru k zapomenutelným romancím, kterých se točí do roka tři prdele. ()

vesper001

Tvajlajt v šik historických hadrech a s docela pěknými, nepřepudrovanými herci v optimálním věku pro nesmrtelnost. Staří zůstanou starochy, mladí mlaďochy a někdo radši normálně umře a důstojně se po odžité stoleté šichtě odebere zaslouženě prdět do hlíny, než aby si tohle věčné úžo žůžo, díky kterému máte na všechno tak moc času, že jste vlastně tolik ani nechtěli, užíval navěky věků. Remarque napsal, že věčnost je starý, dojemný a beznadějný sen lidstva. Při sledování reality show Forrest Family skoro doufám, že měl pravdu. ()

BluT

Přiznávám bez mučení, že kdyby v tom nehrála roztomilá Alexis Bledel, již znám z Gilmorových děvčat, tak bych o tento film nezavadil ani pohledem. Ale zavadil jsem, podíval jsem se na to, a přestože to byl tak o 500% víc dívčí film, než ten, který bych si běžně pustil, tak se mi to docela i líbilo. Alexis vypadala tak na 11, i když jí v té době bylo už celých 21 let a nijak zvlášť neexcelovala (teda až na mimiku. Párkrát nemusela vůbec nic říci a stejnak jsem přesně věděl, jak se její postava cítí), ale stejně se mi líbila :) Ostatní herci byli dost nevýrazní a samotný snímek mnou proletěl dost vlažně. Zaujalo mě vlastně jen téma nesmrtelnosti, o kterém jsem vášnivě uvažoval po celou dobu filmu a poté se i chvilku bavil s mou spolu-divačkou. 50% ()

Petfruf

Film má zajímavý namět, nádhernou hudbu a víceméně kvalitní hercké obsazení. Dávám mu ale jenom tři hvězdičky, protože to všechno bylo natočené tak neoriginálním způsobem, postrádajím potřebné kouzlo, které takový příběh má mít. Možná kdyby se filmu chopil Cuarón nebo někdo podobný, vyšel by z toho magický snímek s opravdu tajemnou atmosférou a hloubkou. Navíc mě nebaví koukat na to jak se Alexis Bledel (ze které si opravdu na pozadí nesednu) mucká s nevýrazným J.Jacksonem (něco pro náctileté slečny). Takže škoda, mohlo to být lepší. Ale jako film na deštivé nedělní odpoledne plní svou funkci dobře. ()

• Jonathan Jackson získal roli Jesse na poslední chvíli a před první natáčenou scénou (shodou okolností líbací) se s Alexis Bledelovou (Winnie) nikdy předtím neviděl. (Rocky62)
  • Filmový debut Alexis Bledel. (Rocky62)
  • Mezi filmem a původní knižní verzí je několik rozdílů. V literární předloze je Winnie (Alexis Bledel) 11 let, ve filmu pak 15. V knze se dožije pouhých 78 let, zatímco ve filmu zemřela v rovných 100 letech. V knize dále Winnie neopětuje city Jesseho Tucka (Jonathan Jackson) tak, jako ve filmu. (Aknah)