Muž, který přijde při letecké nehodě o rodinu, spřádá důmyslný plán na pomstu viníkům. Chce se dostat do blízkosti magnáta, jehož pachatelé požádali o pomoc se záchranou nákladu ztraceného letadla... John Talbot, odborník na záchranu a vyzvedávání vraků z vody, se stane svědkem vraždy své ženy i dítěte. Po neúspěšné spolupráci s policií Talbot zosnuje vlastní plán, jak předat vrahy své rodiny do rukou spravedlnosti. V přestrojení za zločince zinscenuje fingovanou vraždu policisty a unese Sarah Ruthvenovou, dědičku ropného impéria. Talbotova předstíraná troufalost zaujme vůdce zločineckého podsvětí, který chce zachránit cennosti z paluby havarovaného letadla, jehož trosky skončily na mořském dně. Jenže Talbot ví, že je tento muž odpovědný za smrt jeho rodiny a rozhodne se zařídit, aby se z výpravy za záchranou trosek letadla už nikdy nevrátil. (Cinemax)

dopitak

Čtyřhvězdičková záležitost, které ale dám jenom tři - za to, jak dlouho trvalo, než jsme se dostali k odhalení. Začátek je totiž jen velmi málo logický, zato honička v autech takřka nekonečná až trochu únavná. Konec lehká přeháňka, ale to se za ten záběr na kostry sedící za předním sklem přežít dá. Výborný původní dabing, v němž exceluje zejména věčný ultrapadouch hlasem, Jiří Holý. ()

FilmFan24

Když ještě v sedmdesátých letech neexistovaly digitální triky, mohl vzniknout takhle poctivě natočený akční thriller a řekněme si to na rovinu - má vše, co dobrá oddechovka má mít. Nic není jak se na první pohled zdá. Barry Newman jako sympatický hlavní hrdina Talbot hnaný touhou po pomstě, krásná červená fordka a honička může začít...Jenom jakkoliv je hlavní hrdina sympaťák, v úvodu filmu když slyší ve vysílačce jak se řítí letadlo s jeho ženou, malým synem a bratrem vstříc smrti, ani to s ním nehne...Nějak Newman ty emoce nezahrál věrohodně... ()

Anderton

Akčný film s dvoma zásadnými, nečakanými zvratmi. Niežeby som bol po ich znalosti omnoho múdrejší a dovtedajší dej by dával skutočný zmysel, ono zosnovať takúto akciu je predsa len vysoko nepravdepodobné. Ale motivácia tu bola, nie že nie. Pri nekonečnej automobilovej naháňačke som mal pocity ako pri sledovaní F1 v nedeľu popoludní, tu to bolo ale predsa len o niečo zábavnejšie, i keď oveľa menej reálne. Vystriedame viacero odlišných prostredí, atmosféra ale nie je tak "vymazlená" ako by mohol divák vopred očakávať, hlavne by si ale nikto nemal čítať tu prítomný obsah, v podstate ide o ekvivalent toho, ako keby niekto v obsahu vyzradil pointu Šiesteho zmyslu. ()

honajz

Jak mám rád Aliastaira, tak tohle mi nesedlo. Ve filmu vlastně o nic nejde, ta zápletka je až moc jednoduchá, a na to, jak je jednoduchá, tak chybí spoustu věcí dovysvětlit. Honičky v autech bezva, ale po dvaceti minutách stále nastejno. Hlavní hrdina má stále jeden obličej, nedokáže zahrát ani nějaké emoce, a tím také vyznění filmu dost sráží. V podstatě je to zbytečně dlouhé, kratší stopáž by tomu prospěla. Pro fanoušky dobrodružného žánru 70. let, ale jinak film vážně nic moc navíc nenabízí. ()

tahit

Připomeňme si, alespoň ve stručnosti, že starých dobrých filmů v každém případě není nikdy dost. Nepochybnou kvalitou je naprosto skvělý Barry Newman, který určitě nezklame příznivce akčních filmů ze sedmdesátých let. Asi není třeba dodávat, že britští tvůrci kriminálních příběhů jsou vždycky nápadití a opravdu umějí zaujmout. Rozhodně doporučuji. ()

• Ben Kingsley v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)