V septembri 1974 urobil známy terorista Carlos v Paríži ďalší zo svojich krutých a neľútostných atentátov, keď hodil granát do kaviarne plnej ľudí. O rok vtrhol do Viedne so skupinou ďalších teroristov na konferencii zemí vyvážajúcich naftu. Požadoval dvadsať miliónov dolárov. Postarší agent CIA Henry Fields, ktorý je doslova posadnutý Carlosovým dopadnutím, je odhodlaný zastreliť ho na letisku na vlastní päsť, nadriadený mu v tom však zabráni. O desať rokov neskôr je v  Jeruzaleme po dlhšej naháňačke zatknutý fotografujúci turista. Pri výsluchu, ktorý vedie skúsený agent Amos, vyjde najavo, že muž nie je Carlos, ktorému je neuveriteľne podobný, ale americký námorní kapitán Annibal Ramirez. Amos sa spoločne so svojim americkým kolegom Fieldsom snaží Ramireza prehovoriť k spolupráci... (TV Dajto)

Aqualung

Myslím, že jde o slušný scénář, která se podařilo také slušným způsobem převést na film.Pánové Sutherland a Kingsley odvedli výborný výkon.Jde o zase mírně jiný náhled do zákulisí boje proti terorismu.Nicméně měl bych výhradu k té podobě.Alespoň hlasem se mohli nějakým způsobem lišit.A žeby nebyli od sebe k poznání, tedy Carlos a hlavní hrdina?Ale je to film, a tak dejme tomu.Výborná honička v nočním městě kdesi v Libyi a brilantní bouda, kterou dovršila KGB pobabranou akcí v berlínském bytě Carlose.Inu i tajné služby jsou jen lidé, a tak to, holt, někdy skřípe, někdy stojí i lidské životy.Třeba i kolegů.Ale vítězí CIA a konec je téměř sladký.Mírný nadprůměr, řekl bych. ()

monolog

Zajímavě zpracovaný kriminální thriller s příjemnými herci i jejich výkony a dějem, který za něco stojí a ne jako v Šakalovi s Brucem Willisem. Navíc ten výcvik, co hlavní hrdina dostal, je skvělej. Ten bych si dal říct, protože po něm by člověk opravdu mohl říct, že je na vrcholu schopností. Škoda, že u nás nejsou nějaký výcvikový tábory pro militantní jedince, jak v USA. Osobně se mi líbí víc ta část, kde ten výcvik dostává. Ostatní je už "jen" velice napínavá akce s několika zvraty. Takhle má vypadat opravdová akční kriminálka. Propracovanej scénář, dobří herci, zvrat na každém kroku a paranoia titulního hrdiny koukající z očí. Ale nemyslím si, že by speciální jednotka Komitětu Gosudarstvennoje Bezopasnosti vypadala jak zásahovka v Americe, to se jim přeci jen trošku nepodařilo. Přesto, nejlepší akční špionskej thriller posledních mnoha let. ()

TSZ

Z Honu na Šakala jsem měl především pocit dobře odvedené práce. Děj výborně balancuje na hranici uvěřitelnosti a filmové atraktivity, herecké výkony jsou bezchybné, těch 110 minut uteče jako voda a já si liboval, jak pěkné thrillery se v těch osmdesátých letech natáčely. Skutečný šok pro mě byla až návštěva těchto stránek, kde jsem zjistil, že se jedná o snímek z roku 1997 (tedy z roku kdy vznikl např. Pátý element). Nevím, jestli to byl nějaký záměr ale Hon na Šakala působí v kontextu doby, ve které byl natočen, velmi staře až archaicky.To však nikterak zásadně nebrání dobrému filmovému zážitku, maximálně si díky tomu uvědomíte fakt, jak moc Ben Kingsley zestárl za posledních cca 10 let. ()

lamps

Velmi vydařený thriller, který mi utkvěl v paměti hlavně neobvykle pojatým příběhem o nahánění šíleného teroristy a také výbornými hereckými výkony. Postava Aidana Quinna má co do sebe, ať už je to ta dobrá, co prochází náročným a velmi pikantním výcvikem a následně je vržena do nelítostné zločinecké džungle, nebo ta zlá, co střílí i pavouky na zdi a vyhazuje do vzduchu restaurace. Příběh je navíc správně svižný, drsný, dravý a napínavý a ani na chvíli nenudí, čímž dokonale maskuje nedostatky v podobě efektů a některých logických děr. Pro mě poctivých 80%. ()

Malarkey

Velice slušný příběh natočen neobvykle a zvláštně, kde se snoubí dobře ale i špatně natočené scény, které mi chvílemi vyzněli opravdu divně. Koneckonců samotný příběh obrátil dojem z filmu a nakonec jsem musel uznat, že Hon na Šakala je opravdu vydařený a s jeho průběhem napínavý od začátku do konce s dobrými herci, ale bohužel odfláknutými efekty, což je velice škoda. Ale i přesto se na film nedá zapomenout, na krutý výcvik, kterým prochází hlavní hrdina ani na jeho dvojníka, co se smrtí kolem sebe absolutně nešetří a rozdává ji plnými doušky. --- Pohni, nebo tě zastřelim...a mířim dobře! ()

• Celosvětová premiéra proběhla 12. září 1997 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Varan)
  • Skutočný terorista, podľa ktorého bol film natočený, sa volal Ilich Ramírez Sánchez. Prezývku Carlos dostal vo výcvikovom tábore Ľudový front pre oslobodenie Palestíny. Po akcii vo Viedni sa Carlos hlavne vplyvom západných médií stal predmetom silnej mystifikácie a začalo mu byť pripisované množstvo útokov, s ktorými nemal nič spoločné. Média mu tiež dali ďalšiu prezývku, Šakal. Jemu to však začalo očividne imponovať a svojim chválením o neexistujúcich misiách sám prispel k zahmlievaniu pravdy. Z archívov nie sú tiež žiadne dôkazy, že bol niekedy agentom KGB, hoci je zrejmé, že mal na ňu kontakty. Dva roky žil v Budapešti, párkrát niekoľkokrát navštívil aj Česko-Slovensko. Zatknutý bol v roku 1994 v Sudáne po operácii kŕčových žíl, keď nebol schopný úteku. Bol prevezený do Francúzka, kde bol odsúdený na dva doživotné tresty s možnosťou na podmienečné prepustenie najskôr v roku 2029. Carlos je konvertovaný moslim, okrem rodnej španielčiny hovorí aj arabsky, rusky, anglicky a francúzsky, z väzenia prispieva do mnohých časopisov. V auguste 2001 sa vo väzení oženil so svojou právničkou. (Raccoon.city)
  • Natáčelo se od 11. února do 27. června 1996 v Izraeli (Jeruzalém, Akko, Jaffa a oblast kolem Mrtvého moře), Kanadě (Laval, Montréal, Hudson) a v Maďarsku (Budapešť). (Varan)