Americký western o jedné z nejslavnějších legend divokého západu. William Boney je mladý horkokrevný kovboj a jediný člověk, kterého si opravdu váží je rančer Tunstall, u kterého Billy pracuje a bydlí. Když je Tunstall zabit zkorumpovaným místním šerifem, bere Billy pomstu do svých rukou a Nové Mexiko se stává místem spravedlnosti jednoho muže. Brzy se roznese pověst o tomto nejlepším pistolníkovi území bez zákonů a z Billyho se stává lidový hrdina - Billy Kid. Zároveň je na něj vypsaná odměna. Billy se však dokáže ubránit. Dokud se proti němu nepostaví zákon společně se zradou... Tak končí život obyčejného člověka a začíná legenda o hrdinovi divokého západu.. (HBO Europe)

Dale

Myslím, že najslabšie spracovanie krátkeho života Billyho Kida. Dej je uťahaný, nemá spád, akcie je minimum a Val Kilmer je tu o ničom. Je umenie pri tom nezaspať. ()

raduna01

Jediný člověk, kterého si mladý horkokrevný kovboj William Boney váží, je rančer Tunstall. Když je Tunstall zavražděn zkorumpovaným šerifem, dá se William na cestu pomsty. Brzy se po Novém Mexiku roznese pověst o nejlepším pistolníkovi tohoto území bez zákonů. Zároveň je na něj vypsána odměna. Ale Billy the Kid, jak se mu teď říká, dokáže vzdorovat. Dokud ho nepřekvapí zrada. ()

Saara

Hodně se mi to líbilo. Konečně byl někde Billy Kid zpodobněn nikoli pouze jako charakterní štvanec a víceméně obět osudu, ale i jako lehce psychpatický vrah a navíc trochu jednoduššího rozumu, protože to je podle mě přesnější obraz Billy kida než v Mladých Puškách či klasice s Kristofersonem (třebaže režijním kvalitám posledně jmenovaného snímku se tento ani nepřibližuje). Nicméně uznávám, že je to pouze můj osobní pohled a názor na tohoto hrdinu divokého západu. ()