Reklama

Reklama

Cudzinci: Kapitola 1

  • Česko Cizinci: Kapitola 1 (viac)
Trailer 1

Obsahy(1)

Film sleduje mladý pár, ktorý cestuje naprieč krajinou, aby začal nový spoločný život. Cestou sa im pokazí auto a sú nútení stráviť noc v odľahlej chate v lese, kde sa stanú obeťou tajomnej skupiny maskovaných cudzincov. Režisér Renny Harlin predstavuje novú hororovú trilógiu založenú na skutočným príbehom inšpirovanom filme Oni (2008). Hlavná hrdinka sa stane obeťou bez zjavného dôvodu, pravdepodobne preto, že bola v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Ako sa s tým vyrovná, kto sú maskovaní neznámi a aká je ich motivácia, to nám postupne odhalí táto napínavá hororová séria. (Magic Box)

(viac)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (43)

George Stobbart 

všetky recenzie používateľa

Ja mám pôvodný The Strangers aj nepriame pokračovanie Prey at Night rád v podstate rovnako a aj keď tento remake / reboot samozrejme ťahá za kratší koniec, tak to nie je také slabé, aby to nemalo právo existovať. Harlin bol kedysi skvelý režisér, tu sa ukázal aspoň ako zručný remeselník a klobúk dole pred kameramanom, za to ako to nakrútil a za to, že v nočných scénach vidieť všetko čo treba. Pobavilo ma, že túto novú trilógiu natočili v Bratislave, takže má divák možnosť občas zahliadnuť slovenský komparz či povedomú lokáciu. Som zvedavý kam to posunú s Chapters 2 & 3 a či tá expanzia bude mať nejaký význam, ale toto bolo vcelku fajn. ()

maddy 

všetky recenzie používateľa

Akoby nebol dostatočný horor prejsť sa v Bratislave po desiatej hodine po Obchodnej ulici, Amíci si tu prídu (do Malých Karpát) natočiť ešte aj filmový horor. Akurát tu bohužiaľ poslali režiséra, ktorý dobrý film nenatočil cez dvadsať rokov a keď už niečo točí tak to vyzerá buď takto alebo ako The Strangers: Chapter 1. To, že sa jedná o remake by nevadilo. Síce nevidím zmysel v tom remakovať pár rokov starý home invasion thriller odhrávajúci sa prevažne v jednom dome a lese, ale budiž. Problémom je, že táto verzia z roku 2024 vyzerá aj oproti tej z roku 2008 ako televízny film vo všetkých ohľadoch. Či už sú to herci, kamera alebo celkový vizuál. Renny Harlin tomu nedokázal dať štipku čohokoľvek zaujímavého a ešte aj celé home invasion dianie točí tak nešikovne ako väčšinu jeho filmov. Chýba tomu správne tempo, aspoň kúsok napätia alebo štipka atmosféry. Všetko sa tak nejako deje, každý sa tu chová neúnosne debilne a potom to skončí herojickým nápisom to be continued akoby tu skutočne niekto nedočkavo očakával tú trilógiu, ktorú máme z ničoho nič dostať. Neviem čo si producenti mysleli, ale ambície evidentne neboli vysoké, keď si na natočenie troch filmov vybrali režiséra akého vybrali a poslali ho to natočiť na Dezolensko. Absolútne zbytočný, lacný remake. CELKOVO: 3/10 ()

Reklama

castor 

všetky recenzie používateľa

Miluju podivíny ze zapadákovů, miluju znepokojivou atmosféru, kterak se prázdně či nepřátelsky otáčejí za „vetřelci“ z velkoměsta. Už jsme si to „prožili“ v roce 2008. Mladý pár, odlehlé místo a trojice nejprve drzých, posléze po krvi prahnoucích vrahů. Anonymita a naprostá absence jakékoli zjevné motivace. Bylo to mrazivé, bylo to děsivé. A samozřejmě znepokojující, protože pronikání do domu nebylo o prokopnutí dveří, ale o pomalém psychickém deptání. Dvojka přinesla prakticky to samé. I s tím negativním: nelogickými kroky a rozhodnutími. Renny Harlin, který v 90. letech platil za výborného akčního specialistu a který pak zřejmě prodělal nepříjemný úraz hlavy, nic nového nevymýšlel. Dnes průměrný řemeslník má nicméně s horory solidní zkušenosti. Zamilovaný páreček musí nejprve párkrát něco pořešit s nerudnými vidláky, aby se pak v domě uprostřed lesů oddával odpočinku a romantice. Samozřejmě do prvního zabouchání na dveře... První desítky minut jsou fajn. Ač víme, že z nevinných obětí se nestanou lovci, má to napětí i několik solidních nápadů. Jenže pak Madelaine Petsch vleze do sprchy (a trestuhodně nic neukáže), přijde pár nemotorných momentů a hloupých rozhodnutí, a to i v době, kdy má páreček k dispozici nabitou brokovnici. S mdlou naháněnou po lesích pak opadne i napětí, samotné finále žádné hody nepřinese. Se třemi hvězdy ale nemám problém. Uvidíme, co příště, maskovaní násilníci se totiž vrátí velmi brzy. ()

JASON_X 

všetky recenzie používateľa

A tenhle stokrát omletý námět že se nějaký vyčůraný "chytrák" rozhodl rozhodit do tří celovečeráků?? Legrační. Vlastně spíš nejapné. Mmch. předloha ZDE. Kdyby aspoň v jedné z hlavních rolí nehrála tak protivně nesympatická kravka, to bych možná i chvíli uvažoval o druhé hvězdě, ale takhle nevidím sebemenší důvod. 90% vaty a zbytek pak jedno stereotypní klišé za druhým, nuda a ubohost. A kravka "procítěně" hrající Beethovena... to jsem málem umřel. Zajímavost: Točeno na Slovensku. ()

*CARNIFEX* 

všetky recenzie používateľa

Vzhľadom na tunajšie ohlasy som to čakal ďaleko horšie, no toto rozhodne nie je vyslovene márna, atmosférická záležitosť s občasnou šermovačkou s kudlou v ruke. Na “Strangers” z 2008 sa to zrejme nechytá, no keďže každodenne vychádzajú kadejaké lacné sračky bez príbehovej či dejovej charizmy, Ja to priemerné hodnotenie vidím ako absolútne objektívne. ()

Galéria (73)

Zaujímavosti (8)

  • Režisér Harlin uviedol, že natáčanie trilógie sa pre neho stalo "najväčšou výzvou života, ale tiež som sa jej aj reálne chopil. V pondelok ráno som kľudne mohol natáčať druhú kapitolu a popoludní prvú kapitolu a v utorok ráno tretiu kapitolu. Bolo to nesmierne náročné pre hercov, pre kontinuitu v líčení a kostýmoch, a pre môjho kameramana, pretože sme chceli vytvoriť vizuálny jazyk, ktorý sa vyvíja tak, že filmy rastú, stávajú sa v postupe deja epickými. Udržovalo to všetky naše životné šťavy neustále v pohybe." (Arsenal83)
  • Film obsahuje mezititulkovou scénu. (Gucak)

Reklama

Reklama