Dym

• Česko Smoke (viac)

Skupina lidí, jejichž životy jsou propleteny díky jejich příteli, manažerovi newyorského obchodu s doutníky Auggiemu (Harvey Keitel). Patří sem: spisovatel, který neumí psát (Hurt), zdráhavý otec, který utíká před svou minulostí (Forest Whitaker), ulice znalý puberťák snažící se najít sám sebe, Auggieho bývalá přítelkyně, kterou velmi dlouho neviděl a jež se vrací s překvapivými zprávami! Kritici a diváci přivítali neobvyklý humor Smoke, důvtip a skvělé herecké výkony. (oficiálny text distribútora)

Jermann

(Minikino kavárna Ostrava, 16/06/11) Repríza po více než deseti letech opět neomylně doručila totéž, co tehdy .. neopakovatelnou zabydlenou atmosféru, pohodu, trochu dojetí .. a chuť na dobré cigarillo. Přemítání nad Augieho nádherným foto projektem je moment, kterého bych si potřeboval sem tam znovu šluknout, ať nezapomínám čas od času zpomalit a nenechat si den splynout s ostatními do jedné šedivé a neprožité mlhy. ()

Javad

Ha! Ak ste na fajčiarskej odvikačke alebo sa pokúšate prestať, tak bacha na tento film, bude sa vám páčiť! Nie je tam ani jedna scéna kde by sa nefačilo, asi preto sa volá SMOKE :) No nielen to je na ňom dobré, má krásne jednoduchý ale o to zaujímavejší dej, dobré postavy a v neposlednom rade Harveyho Keitela, ktorý je tu opäť excelentný. V jednoduchosti je krása! ()

OughJay

Harvey Keitel v nejlepších letech, říkal jsem si; to nemůže zklamat. A nezklamalo. Možná tomu chyběla jen taková Tarantinovská jiskra a větší odvaha. Smoke je o dialozích a s těma stojí a padá. Šedivý prostředí Brooklynu pak jen umocňuje jejich sílu a staví je do ohniska divákova vnímání. Nasnadě je přirovnání s filmem Spikea Leeho Do the Right Thing, ten byl ale přeci jen především o černoších a jejich ghettu v Bronxu. Není pravda, že tu vše souvisí se vším. Prim hrají dvě linky: spisovatel hledající námět pro svou tvorbu a mladý černoch, který znovu nalezl otce. Všichni se však potkávají v Auggieho obchodě s tabákem na rohu ulice, který je jakýmsi pojítkem všech příběhů a dává jim pevný rámec. Film ubíhal velmi příjemně a závěrečná povídka je vážně kouzelná... Cyrus Cole: [telling about his hook hand] "Twelve years ago God looked down on me, and He said Cyrus, you're a bad, stupid, selfish man. First I'm gonna fill your body with spirits. Then I'm gonna put you behind the wheel of a car. Then I'm gonna have you crash that car, killing the woman that loves you. But you Cyrus, I'm gonna let you live, because livin's a lot worse than dyin' kid." ()

Lacike

Trochu mi to pripomína Clerks, akurát atmosférou a pomalým tempom cielené na strednú, alebo ešte staršiu generáciu. Zopár príbehov, ktoré sa odohrajú postavám, ktoré sa stretávajú v obchode na cigarety. Po rokoch ma to už príliš nenadchlo. Jednotlivé príbehy sú príliš jednoduché a obyčajné, ale vďaka skvelým hercom to nuda nie je a v potrebných chvíľach film dokáže vyvolať v divákovi potrebné emócie. Najlepší je finálny Vianočný príbeh, ktorý rozpráva Keitel Hurtovi. Vo vedľajších úlohách sa tu mihne kopa skvelých hercov, takže ma bavilo objavovať kto všetko sa tu objaví. Ani pred rokmi som z filmu nebol odvarený a dnes ma už tento typ nezávislákov príliš nebaví, ale tento je rozhodne jeden z tých lepších. 6/10. ()

Jara.Cimrman.jr

Nekouřím, nefotím stále stejné místo, nestal jsem se majitelem zletilé dcery a celkově nadšení z tohoto snímku nechápu. On byl sice celkem fajn, skvělí herci ho nenuceně táhli k nadprůměru, ale taky chvílemi nudil a totální absenci humoru já zkrátka neodpouštím. Taky mám svých starostí nad hlavu a tady má každá postava trable, které nechci znát a už vůbec je nechci řešit. Navíc jsem tentokrát nezvládl typické "nezávislé" kecy typu: Mám ti to říct? Ty opravdu chceš, abych ti to řekl? Fakt nevím , jestli ti to mám říct. Tak dobře, já ti to řeknu. Ale dobře mě poslouchej, protože to, co ti řeknu, bude fakt pecka. ()

• Dům Cyruse (Forest Whitaker) se natáčel na adrese 1627 U.S. 9, Garrison v New Yorku. Dům už neexistuje. (sator)
  • Rozdíl ve scénách mezi verzemi o délce 112 minut a 108 minut je v závěrečné „Vánoční povídce“. Zatímco ta delší ji obsahuje, v té kratší chybí. (sator)