Zabijácká komedie, kde je bývalý policajt na stopě sériového vraha i starostovy sexy dcery! Kevin Kline stojí v čele hvězdného obsazení, kde najdeme Susan Sarandon, Mary Elizabeth Mastrantonio, Harveyho Keitela a Roda Steigera. (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

Detektiv na stopě vraha - to nezavání nějakou zvláštní originalitou, ale přesto tento snímek rozhodně nemohu označit za tradiční. Neznám totiž jiného detektiva, který by začal vyšetřování tím, že obsadí malíře do role policejního asistenta, zabruslí si, osouloží starostovu dceru a další postup stanoví po moudrém čučení do hvězd. V normálním filmu by mi patrně vadilo, že vyšetřování je založeno na náhodě a závěrečné zatýkání by bylo ozdobou leckteré parodie, ale tady je mi to jedno, protože Kline zaválel a Rickmanův jedinečný malíř Ed mi jen tak nezmizí z paměti. ()

Aleee89

Tak jsem se vrhla na další film s Alanem Rickmanem, už mi ale docházejí nebo nejdou sehnat, takže to bude na delší dobu asi film poslední. Ano, dobrých herců je zde nepočítaně, ale snímek samotný stojí za starou belu. Děj je naprosto nudný a nicneříkající, nefunguje to ani jako krimi nebo thriller, ani jako komedie či parodie na detektivní filmy. Ono to nefunguje skoro vůbec. Je tu pár bizarních a zapamatovatelných scén, dobří herci, ale to je asi tak všechno. Chudák Rickman. Tak skvělý herec a tolik blbých filmů. ()

Gilmour93

Půl filmu před námi schovávají, jaké má Klineův do služby povolaný detektiv extra schopnosti (víme jen, že umí dostat ženu do postele v průběhu prvního rande) a pak se konečně vyjeví, že je to newyorkský Monk, který na to jde přes prvočísla, hvězdnou oblohu a hasičskou náturu (když všichni vybíhají ven, on jde dovnitř). Žánrově i svou povahou je to podivně neukotvené a rozhodně to není čistokrevná komedie. Způsob vedení vyšetřování je spíše úsměvný a akt dopadení pachatele má blízko k frašce, nicméně jako jednorázová zábava s kvalitním obsazením to poslouží dobře. Z postav nejvíc zaujal Aiello jako standardně ukřičený policejní šéf, který šel proti dvěma klišé. Nebyl černý a v častém stavu rezignace ani vlastně ukřičený.. P.S.: Co by to byly za osmdesátky, kdyby jste u hudby při závěrečných titulcích nepoznali, že jsou to osmdesátky.. ()

Orlau32

Proboha !! Zůstává mi záhadou, proč v této přiblblé kriminálce vzali úděl herci jako Kevin KLINE, Susan SARANDON,Harvey KEITEL,Rod STEIGER. Stále se tam řeší seriový vrah, aby nakonec bylo konstatováno, že je to "niemand", že jej nikdo nezná. No takovou blbost bych ve scénaři musela prokouknout okamžitě. No cesty režisérů a scénaristů jsou nevyzpytatelné. Vůbec nevím, proč je to komedie. Ničemu jsem se tam nezasmála. K smíchu je jedině výběr tématu. Orlau32 ()

terunka003

Vtipné, napínavé, vražedné × poklidné, obyčejně relaxační. Odpočinkový film, u kterého jsem prostě po nedělním obědě po pár hodinách spánku stejně neusnula. Děj měl spád, občas proletěl i nějaký ten vtípek, romatika tam taky byla, nic náročného. ..nějak se nemůžu dokopat k pořádným filmům s titulkama.. ()