Hlava nad vodou

• Česko Hlava nad vodou (viac)

Obaja vedia veľmi dobre, že miesto, ktoré si vybrali pre spoločný život, je ideálne. Pokojná samota pri jazere nebola snom iba pre mladú atraktívnu Natalie (Cameron Diaz) a jej mažela, postaršieho váženého sudcu Georgea (Harvey Keitel), ale aj pre Nataliinho priateľa z detstva Lancea, ktorý je ich jediný sused. Aj toto skoré ráno sa George chystal na ryby. Tentokrát však s ním ide aj Lance a tak ostane Natalie celkom sama. Ideálny čas na nečakané návštevy, čo sa okrem iného na Nataliinu radosť do bodky naplní. Prichádza ju navštíviť bývalý priateľ Kent (Billy Zane), ktorý rozhodne neschováva svoje úmysly prežiť s Natalie čosi vzrušujúce. Ale aj keď táto noc môže byť horúcejšia ako čokoľvek iné, skutočné dusno prichádza až s ranným svitaním. Kent nejaví známky života a Natalie nezostáva nič iné, ako mŕtve telo skryť. Akékoľvek prezradenie by mohlo znamenať pohromu... (oficiálny text distribútora)

ethel91

nevím proč mám pocit, že propaguji především nedoceněný filmy :D, ale Hlava nad vodou mi taková přijde. nedoceněná a hodně dobrá. když jsem film shlédla před lety, když jsem byla mladší, zdálo se mi, že jde o typickou komedii. po letech jsem se podívala znovu a paradoxně mi to přišlo o několik příček brutálnější a drastičtější :D. každopádně je to opravdu unikátní propojení napínavého akčnějšího thrilleru a komedie. moc často se nevidí, aby takovéto míchání žánrů vyšlo dobře, ale u Hlavy nad vodou se to opravdu povedlo. a možná i to dává filmu tu pátou hvězdičku :). ()

lennyd

Natalie (Cameron Diaz) konečně našla to, co od života čekala. Manželství s postarším soudcem Georgem (Harvey Keitel), krásný dům na samotě u jezera, nejbližší soused je sympatický Lance (Craig Scheffer) - prostě všeobecná pohoda. Jednoho dne, když George s Lancem odjedou na ryby, navštíví Natalie její bývalý přítel Kent (Billy Zane) - který ale díky své srdeční slabosti v domě zemře. Natalie zpanikaří, a snaží se všech důkazů včetně těla zbavit... Zhruba do polovičky filmu jsem se docela dobře bavil - hlavní zásluhu na tom má Cameron Diaz (ač ji poslední dobou moc nemusím, tak tady vypadá i hraje moc pěkně). Ale pak se začne příběh zamotávat (scénárista byl asi placen od počtu zvratů), vše se začne komplikovat, a tak už jsem jen čekal zázračné Kentovo obživení a bylo by to komplet. Závěrečných pět minut už je na odstřel úplně (Cameron Diaz a motorová pila, ehm..). Jinak další parádní role pro "slizouna" Billyho Zane - tento typ role mu naprosto sedne, škoda že nedostal více prostoru... ()

SOLOM.

Doba kdy Cameron Diaz ještě nepotřebovala tuny dermacolu na svůj ksicht jsou sice už dávno pryč, ovšem občas se jí některý film skutečně povedl a dokonce jí to i neskutečně slušelo. Tento thriller s místy trošku „drsnější“ atmosférou se mi docela líbil, ale především díky výkonu Harvey Keitela a černo-komediálnímu příběhu. Zvratů je tu vskutku dost, ovšem zvláště ke konci byli některé doslova „padlé na hlavu“. Nicméně průměr si to bezesporu zaslouží… ()

kingik

Ctihodný soudce Harvey Keitel se zamiloval do hříšnice Cameron Diaz, dle litery zákona ji potrestal, a pak s ní odjel na slunný ostrov prožít krásný začátek manželského života. Jednou však Keitel odjede na ryby a na ostrově se objeví bývalý Diazin přítel, který soudí, že má u ní ještě šanci. Ona z něj není nadšena, ale vyhodit ho nedokáže a on se opije a ona ho ráno najde mrtvého. Tahle černá komedie docela šlape a působí velmi kompaktně. Hodně ji k tomu pomáhá výborné herecké obsazení. O humorné a proklatě černé situace není nouze. Je to tedy vydařený remake staršího švédského filmu. ()

Prochy38

Tato černá komedie si mě opravdu získala. Herecké obsazení nemá nejmenší chybičku. H. Keitel a C. Diaz jsou pár, kterému to vážně ve filmu šlape. Zápletka je tak zamotaná, že člověk počítá s dalšími a dalšími zvraty snad v každém střihu. Opravdu velmi povedené! A většinu filmu díky C. Diaz bylo i na co koukat. Spokojenost obrovská! ()

• Pták jménem Mo, kterého má Lance (Craig Sheffer) jako mazlíčka, je dravec Karančo jižní (Polyborus plancus). I když vzhledem připomíná papouška, opravdu se jedná o dravce, a to z čeledi sokolovitých. Konkrétně tento pták se jmenuje Mo i ve skutečnosti. Jedné se o velmi inteligentní druh, který dokáže používat i nástroje. (Prochy38)