Johnny Kelly (MICHAEL KEATON) je poctivý a dobrosrdečný chlapík. V roku 1930 však jeho neurotická mamička (MAUREEN STAPLETONOVÁ) vážne ochorie (z nervov) a jej stav si údajne vyžaduje niekoľko ťažkých operácií, ktoré stoja celý majetok. Poslušný synáčik Johnny sa neúspešne snaží získať obrovský finančný obnos, aby zaplatil jej do neba rastúce sumy na lekárskych účtoch, ale napokon usúdi, že najlepší spôsob, ako si zarobiť balík, je jednoduchý musí sa stať gangstrom. Začne pracovať pre mafiánskho bossa Jocka Dundeeho (PETER BOYLE). Zatajovať to musí najmä pred mladším bratom Tommym (GRIFFIN DUNNE), ktorému platí školné. To ešte netuší, že braček sa neskôr pridá k polícii. Veci sa trocha skomplikujú, ked sa boss Jacko Dundee rozhodne odísť na odpočinok... Kto po ňom prevezme podnik? (oficiálny text distribútora)

BluT

Tak tuhle pecičku jsem fakt hltal. Pouštěli to v půl druhý ráno (takže to běželo cca do tří), já byl absolutně nejvíc vytuhlej (a druhej den jsem musel vstávat v 6:00 přesně), ale stejně jsem to dokoukal celý a absolutně jsem se tomu podal. Tenhle film je docela zapadlej klenot. Ne že by to bylo perfektní, ale prostě to má celou dobu koule, a přestože se dá do předu trošku odhadnout děj, různé drobné vtipy a sarkastické narážky tu úroveň prostě drží. Old-schoolová parodie jak má být. 85% ()

NinadeL

Amy Heckerling režírující Michaela Keatona v parodii na gangsterky přesně takové, jaké milovali generace s Jamesem Cagneyem? Ano, skutečně, takový film existuje :) Nebezpečně vtipný, chytrý a typický pro Amy v mnoha ohledech. Krásná práce. Budu si muset udělat čas i na ta zbylá bílá místa v její filmografii, protože bez ohledu na hvězdy, se kterými pracuje (má Keaton jedinou slabou roli?), nebo na téma, ona ať dělá cokoli, má pro to výjimečný cit. Originální přístup, díky kterému vědomě překračuje konvenční práci se střihem nebo způsob překračování 4. stěny je už jen takový bonbonek. Amy Heckerling vyrostla z hravých 80. let a my můžeme jen litovat, že točí dodnes tak málo. ()

hendrich6

Celkem vtipná parodie na mafiánské filmy se slušným příběhem, který by možná mohl obstát i jako normální mafiánský film.Herci nejsou špatní a i pár vtipků se vydařilo.Jako jednorázové pobavení film docela poslouží, dokonce jsem původně chtěl dát 4 hvězdičky, ale k těm něco málo chybí, takže moje hodnocení je lehce pod 70 % ()

P@\/EL

Podle mého názoru se jedná o dost povedenou gangsterskou komedie, jež je plná výborných srandovních situací a trefných hlášek, které zaručeně pobaví. Rovněž děj film mi přišel nevšední a dokázal mě plně pohltit. Je sice pravda, že v závěru trochu ztrácí na tempu, ale i tak se mi dostalo perfektní podívané. ()

Stíba

Předchůdce Jane Austen's Mafia! je narozdíl od něj spíše parodiíí na mafiánské a gangsterské prostředí celkově než snahou obsáhnout a s nadsázkou zesměšnit co nejvíce slavných scén z těch nejznámějších filmů. O to více jej asi dokáže ocenit i neznalec žánru a vychutnat si spoustu povedených scén a gagů. ()