Cam Bleeker (Fess Parker) uprchne z vězení, aby doma nalezl francouzskou vdovu Jeanne Dubois (Nicole Maurey) a hrob své ženy. Vdově a jejím dvou dětem chvíli pomáhá, než je znovu zajat. Místo vězení, ho čeká zajímavá nabídka od guvernéra.  Má se vloudit do bandy Luka Darcyho (Jeff Chandler), který chce ovládnout celý Kansas, a pomoci ho chytit. Krom prominutí trestu ho guvernér motivuje informací, že Darcy je odpovědný za smrt jeho ženy.  Bleeker se rychle stane Darcyho pravou rukou a postupně podléhá jeho vlivu, ale občasné setkání s Jeanne mu umožňují vidět svět zas z jiného úhlu. (Jezinka)

Mol

Velice povedený western a oproti jiným opravdu vyniká svou netypickou zápletkou. Fess Parker vypadá jako Gregory Peck a záporná postava Luka Darcyho nejde nenávidět, ale spíš tiše obdivovat. Jean byla po dlouhé době ženou, která ve filmu není na obtíž a byla opravdu rozkošná. Ani ty její dětičky mi nevadili a to je co říct. LONG LIVE KANSAS! ()

Dale

Hlavný predstaviteľ mi pripadal ako náhrada Gregory Pecka bez charizmy a talentu. Miestami slušňák, miestami drsňák, ale celkovo bol taký oničom. O to viac pri ňom vynikli Chandler a Nicole Maurey. Príbeh dosť netradičný na western, aj keď nie zlý, no občas to začínalo nudiť. ()

Martin741

Opat jeden z westernov, kde sa prilis nestriela, skor sa hovori. Reziser Melvin Frank /Zajatec 2. avenue/ natocil sympaticky western, ktory ubehne rychlo. tempo namakane, dialogy vyborne, lebo tie obycajne prevazuju a to dodrzuje aj tento film. Slusne je to aj herecky - Dzef Cendler /Zlomeny Sip, The Flags West/ hraje odusu, Fess Parker /The Hounter 1950, Them 1954/ vyborny, Nicole Maurey /Dennik venkovskeho Farare/ bola doslova skvela, a pozeram, ze toto bol aj jej posledny kvalitny film. No a videl som aj Henry Silvu /Viva Zapata, Poiziotti Violenti, Milano odia - La Polizia non puo Sparare/mal len vedlajsiu rolu, este bol vsak mlady herec, len sa rozbiehal. Slusny film, mainstreamom trestuhodne ignorovany . 85 % ()

Jezinka

Drama ze Západu, kdy pohnutky jsou různé, vše má dvě mince a člověk musí být opravdu vnitřně silný, aby nepodlehl vlivu charismatického zločince. Hlavní hrdina narozdíl od jiných westernů mění svá rozhodnutí a do poslední chvíle není úplně jasné, jak se rozhodne. Spíš 3+ ()

Dixie_Cara

Western, kde se zbytečně nestřílí. Nenajdeme zde žádné poutavé přestřelky ve stylu Sergia Leoneho či drsně vypadající padouchy, který jsou pro tento žánr tak typičtí, tady je hlavní záporák idealista vládnoucí spíše hlasem než koltem. Dějově bohatý film postupně sbírající svá pro a proti zakončení příběhu tím či oním způsobem. Takřka dokonce divák může jen hádat jak se hlavní klaďás nakonec rozhodne. Ačkoliv zpracování westernu tímto způsobem bylo zajímavé čas od času diváka napadne, že nějaká ta přestřelka by se snesla. Závěrečná bum bum scéna to bohužel nespraví. ()