Vietnam 1968. Americká armáda mění v jedné z vietnamských vesniček svou vysunutou hlídku. Kapitána Cahilla střídá kapitán Doyle. Ovšem díky Doylově neopatrnosti a obalu od čokolády se p přítomnosti Američanů ve vesnici dozví vojska Vietkongu, která vesničanům za trest zabijí místního posvátného slona. Vesničané bez slona nemohou v žádném případě být a ani americká armáda nechce ztratit na strategicky důležitém místě svůj vliv: U.S. Army proto sestaví pětičlenné komando, které má za úkol sehnat nového slona a dopravit ho ho válkou zmítaným Vietnamem až na místi určení. Na cestě ovšem číhá nejedno nebezpečí a překvapení, takže 200 mil vietnamskou džunglí bude pro značné různorodou pětici amerických vojáků, mnohatunového sloního drobečka Bo-Tata i jeho mladého domorodého průvodce Linha pořádně náročných.

Film byl natočen podle skutečného příběhu majora americké armády Jima Morrise. (oficiálny text distribútora)

Malarkey

Výborná komedie, u které jsem se často smál i když měla občas slabší scény. Danny Glover a Ray Liotta zde hrají celkem slušně a výsadek se slonem ke konci filmu byl celkem zdařilý. Celkově vzato slušná komedie, která byla natočena v době kdy Disney točil ještě dobré filmy a takové nízké hodnocení si zde nezaslouží. ()

Fiftis

Celkom pekná komédia o strastiplnej ceste amerických vojakov a jedného slona. U tejto komédie sa zasmeje temer každá veková kategória a je tiež skvele herecky obsadená. Dodnes si pamätám, ako som ju raz v televízií videl prvý krát niekedy koncom tisícročia a pamätám si aj presne čo som pri tom filme robil a kde sedel, čo sa často nestáva. Tak sa mi vryla do pamäte. Možno to síce nieje dobrý znak, pretože som sa asi na ňu až tak nesústredil, ale pamätám si z nej dosť, takže mňa nesklamala. ()

blitzer

"Groteska, v hlavních rolích slon, frantík a čtyři kašpaři"... netradiční film z prostředí války ve Vietnamu, bohužel jsem se ale poměrně nudil (což se dalo ale od Disneyovky, která je určena jiné věkové kategorii, čekat). Tři hvězdičky za pěkné exteriéry, povedený soundrack a pár vtipných momentů (ten nejvtipnější si tvůrci nechali na konec: "inspired by a true story " :-)) ()

Juto

Nadpriemerná komédia.Danny a Ray sa skvelo doplňujú. Ide z nich dobrá energia. Ray Liotta ma prekvapil lebo on hrá skôr drsňáka alebo veľmi gestikuláčného pojašeneho chlapíka. Réžia je trošku slabšia, ale herci do vynahradia. Scenár je praštený, ale čo ja viem o Vietnamskej kultúry.Kto vie všetko je možné. 6/10 ()

SamMarlowe

Toto bylo celkem příjemné překvapení. Hranej disney ve mně vždy vyvolával rozpaky, ale Disney z vietnamské války? No to nezní jako dobrá kombinace, ale světe div se, ono to funguje, navíc známí herci, povedené triky a když pominu pár scén a trochu toaletního humoru, tak je to dobrá komedie na ukrácení odpoledne, které pak nebudete považovat za ztrátu času. I když asi úplně pro děti to tak není. ()

• Během přepravy slona po řece můžeme z rádia na lodi slyšet úryvek z „Prodané nevěsty“ od Bedřicha Smetany. (Lumberjack)
  • Film se natáčel v Chiang Mai, v Mae Hong Son a v Kanchaburi v Thajsku, v Miami na Floridě a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)