Gangster Yann, známý jako Dobrman, dostal svou první pistoli snad už když se narodil. Teď vede gang nebezpečných šílenců a překonává všechny rekordy ve zločinnosti. Po sérii krutých bankovních loupeží je ale začne pronásledovat pařížská policie vedená hyenou v policejní uniformě, Christinem, který má pouze jediný cíl: Dostat Dobrmana za každou cenu! (oficiálny text distribútora)

anderson

Narozdiel od PARKERa LEWISa, mi tentokrát Rex Mundi ("...ja osobne som sa fajnovo bavila... drsňáreň ako málo iných, ale s nenormálnym francúzskym šarmom! A nechýba ani romanticko-ochraniteľská dvojka Cassel-Bellucci (ktorá mi trochu asociuje film Irréversible). Proste neserte sa do Moniky, keď nechcete mať do činenia s nabrúseným Vincentom ;-)") vzala slová z úst. Ja len dodám, že PULP FICTION upgradeovalo. (15.7.2005) ()

wosho

Velice drsná podívaná, až bych do těch zženštilých žabožroutů neřekl:-) Film je plný prasat v uniformě policie, úchylů, buzerantů, šmíráků, cigánú, mrtvol, batolat s granátem, gangstrů různých typů bůh ví čím ještě. Jediné co chybí je pořádný děj (ikdyž ten není ani ve filmech Q. Tarantina a jemu podobných) a režisér co se na něj soustředí a vypráví ho, tady jen co nejefektivněji skládá nadupané obrázky za sebe a dělá z tohodle rafana co nejvíc cool podivánou. Ale dá se na to dívat a ikdyž je Caseel zmrd s bouchačkou obklopený ještě většímy zmrdy s bouchačkami, budete mu fandit, protože tady králem zmrdů je dokonalý Tcheky Karyo!!! ()

Arkanoid

Očakával som menší francúzsky krimi kult, no nedostal som ho. Udalosť typu Leon sa nekoná. Namiesto toho mi bol naservírovaný mix drsnej krimi a komédie, ktorý sa nevedel rozhodnúť, ktorou cestou sa vydať, a tak všetko vyznelo polovičato. Vincent Cassel v hlavnej úlohe toho veľa nepredvedie a jeho postava je jedna z tých nudnejších, no aspoň sa už tu dokázal vžiť do postavy verejného nepriateľa č. 1, čo zužitkoval neskôr. Viac vynikajú vedľajšie postavy. Tchéky Karyo a jeho odporne zákerný policajt sa hravo vyrovnajú tomu z Deux hommes dans la ville a je gangu zdatným súperom. Ostatní členovia gangu sú vďaka svojim bizarným vlastnostiam zaujímavé postavy, no ich charaktery ostali len slabo načrtnuté a vôbec sa nerozvíjali, čím by mohli obohatiť drsnú krimi, ako aj absurdné situácie čiernym humorom. Film, čo neurazí, ani veľmi nenadchne. Ale primerane pobaví. ()

Gilmour93

Nezapřený komiksový původ, těkavá kamera podporující agresivní audiovizuál, dlouhé hlavně kvérů a postavy se stopovým množstvím dobra. Cassel stylizující se do Michaela Madsena měl dostat mnohem víc prostoru, protože kromě abbého žehnajícího granátem ti ostatní za moc nestáli. Samozřejmě vyjma zkaženého pana Karyo, který se po všech těch špatnostech rozhodl na konci udělat něco dobrého a pařížským silničářům nově namaloval středovou čáru.. P.S.: Monica Bellucci se sklony k nymfomanii je asi vysněná manželka každého muže. To že neslyší, když chcete podat z lednice lahváče k fotbalu v TV, vám asi začne vadit až postupem času.. ()

ledzepfan

Kdybych byl mladý režisér někde ve francii a chtěl bych se řádně vyblbnout a zároveň na sebe upozornit-natočil bych film,který vypadá přesně jako Dobermann.......Manýristicky vystavěný příběh plný pološílených a s chutí zahraných charaktérů, kde padají hlášky ostré jako břitva s naprostou samozřejmostí v tempu střelby ze samopalu..Kounen se ničeho moc nebojí a hračičkovsky do děje zamontuje kdejakou blbůstku, která ho zrovna napadne=To je pravda trošku dvousečná zbraň protože je zde sice všechno hezky cool a šťavnaté ale chvilkama to celé jakoby ztrácí spád....Ale to neva-klidně nu to odpustím pač jsem si těch 103 minut užil hezky s úsměvem na rtech :) ()

• Natáčanie filmu prebiehalo vo francúzskej metropole Paríž. (MikaelSVK)