Gangster Yann, známý jako Dobrman, dostal svou první pistoli snad už když se narodil. Teď vede gang nebezpečných šílenců a překonává všechny rekordy ve zločinnosti. Po sérii krutých bankovních loupeží je ale začne pronásledovat pařížská policie vedená hyenou v policejní uniformě, Christinem, který má pouze jediný cíl: Dostat Dobrmana za každou cenu! (oficiálny text distribútora)

sochoking

Vinco Kašel je jeden odporne nesympatický herec! - Nenávidím tie lacné pozy, ked' buchty olyzujú kvére naznačujúc feláciu. (I ked' Bellucci bola fantastickaá!! ) - Tomu vypatlancovi so žuvačkou v hube a dlhým delom bych prial, aby si odstrelil hlavu! Alebo prinajmenšom gule! - Tcheky Karyo bol pekelne pijúci mi krv, ale nakoniec ho pekne oholili , a tak mi padol kameň zo srdca. - Samozrejme, všetkým som držal a toto bola jedna namakaná ,extramegajeba gangsterská kriminálka! ()

ledzepfan

Kdybych byl mladý režisér někde ve francii a chtěl bych se řádně vyblbnout a zároveň na sebe upozornit-natočil bych film,který vypadá přesně jako Dobermann.......Manýristicky vystavěný příběh plný pološílených a s chutí zahraných charaktérů, kde padají hlášky ostré jako břitva s naprostou samozřejmostí v tempu střelby ze samopalu..Kounen se ničeho moc nebojí a hračičkovsky do děje zamontuje kdejakou blbůstku, která ho zrovna napadne=To je pravda trošku dvousečná zbraň protože je zde sice všechno hezky cool a šťavnaté ale chvilkama to celé jakoby ztrácí spád....Ale to neva-klidně nu to odpustím pač jsem si těch 103 minut užil hezky s úsměvem na rtech :) ()

tron

Mať štrnásť, Kounenovho DOBERMANNA - VOJNU GANGOV milujem. Takto, na staré pirátske kolená, už to ale také horúce nie je. No stále je tu charizmatický modrooký francúzsky démon Vincent Cassel, rovnako šialený inšpektor Tchéky Karyo a osobitý vizuálny štýl (podporený nekorektným scenárom). Ostré. Veľmi ostré. Ale na môj vkus je audiovizuálna stránka miestami až odpudivá. ()

Gilmour93

Nezapřený komiksový původ, těkavá kamera podporující agresivní audiovizuál, dlouhé hlavně kvérů a postavy se stopovým množstvím dobra. Cassel stylizující se do Michaela Madsena měl dostat mnohem víc prostoru, protože kromě abbého žehnajícího granátem ti ostatní za moc nestáli. Samozřejmě vyjma zkaženého pana Karyo, který se po všech těch špatnostech rozhodl na konci udělat něco dobrého a pařížským silničářům nově namaloval středovou čáru.. P.S.: Monica Bellucci se sklony k nymfomanii je asi vysněná manželka každého muže. To že neslyší, když chcete podat z lednice lahváče k fotbalu v TV, vám asi začne vadit až postupem času.. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +efekty, originální, drsný, šílený a zábavný -hnusný, šílený, takže jen pro někoho/// Film který si hraje na drsňáka a drsným taky je, avšak dokáže si ze sebe dělat i legraci. Těžko hodnotit takový film. Obsazení je relativně slušné, herecké výkony působivé, ale ty postavy, značně šílené. Děj má aspoň rychlí spád a faktem je, že jsem se nenudil a to hlavně díky tomu, že film hraje na efekt a celé to dokresluje dinamická hudba./// Celkem 65%/// Pozn. Mám chuť film zhlédnou znovu a podívat se na něj z jiného úhlu. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo vo francúzskej metropole Paríž. (MikaelSVK)