Don Francis je jedním z lékařů, kteří se na konci sedmdesátých let dvacátého století při své práci setkávají s tajemnou nemocí. Žádný z nich zatím ale nezná způsob, jak ji léčit. Nejvíce pacientů postižených touto chorobou je právě v San Francisku, mezi skupinou gayů. Zatímco politici její nebezpečí podceňují, lékaři a vědecké týmy jsou zaskočeni tím, že nevědí, jak se neznámý smrtící virus rozšiřuje. Nebezpečí ohrožení celého lidstva se zatím stále zvyšuje.
Působivé drama věnované obětem AIDS natočil režisér Roger Spottiswoode (Ty nejlepší časy, Air America, 6. den, Zítřek nikdy neumírá). Film vznikl podle stejnojmenné knihy, jejíž autor Randy Shilts, v ní zachytil vlastní zážitky, než nemoci podlehl. Pečlivě připravený náročný projekt vznikl pro televizní společnost HBO, na jeho realizaci se přitom charitativním způsobem podílela řada známých celebrit a hollywoodských tvůrců. Postavu dr. Dona Francise ztělesnil Matthew Modine jeho rivala Roberta Galla vytváří Alan Alda, úlohu choreografa ztvárnil Richard Gere. Dále hrají Phil Collins (Eddie Papasano) a Anjelica Hustonová (dr. Betsy Reiszová). V příběhu zazní slavné písně The Last Song Eltona Johna a Play The Game Freddieho Mercuryho. Snímek získal uznání mezi filmaři a kritiky, z řady prestižních cen obdržel například tři ceny Emmy. Snímek uvádíme k Světovému dni AIDS, který je každoročně připomínán 1. prosince. (oficiálny text distribútora)

Pete

Na začátku 80. let se v L.A. schází partička epidemiologických odborníků, aby zjistili spojitost mezi podivnými úmrtími v tamní rozsáhlé gay komunitě. Než zjistí, že se jedná o virus, pojmenují ho, a hlavně pak přesvědčí veřejnost, farmaceutické firmy, politiky, ale i lékaře, že nemoc vůbec existuje, je třeba jí zkoumat a vynaložit úsilí a prostředky na její léčbu, uplyne docela překvapivě hodně času - několik let. Téma jistě podstatné a zajímavé, zpracování však poněkud fádní, formou v podstatě nekonečných dialogů, které nejsou náležitě vypointované, natož nějak dramaturgicky ozvláštněné. Řemeslník Spottiswoode umí nasadit správné tempo, dobře vede hvězdný herecký ansámbl, ale vizuálně není film ničím zajímavý. HBO produkce běžně tvoří snímky, které by mohli nasadit rovnou do kin, avšak "A kapela hrála dál" je typický příklad televizního filmu se vším všudy. ()

TonySoprano

taky ten motivacny film ako serial Louis Pasteur 1977. na jednej strane politika, peniaze, verejne zaujmy a ludska zloba, na druhej strane zapal pre dobro cloveka, vedecky pokrok a naivita. tazko povedat aku rolu Gallo naozaj hral pri objaveni virusu HIV, mozno vsak usudzovat ze ak Nobelovku dostal Montagnier, tak film bol blizko pravde. Zaujimava je perspektiva, ze film bol toceny social progresives ako osveta pre seba samych. to je nevidane. vacsinou lavicovy socialisticky hollywood robi osvetu pre "primitivnych konzervativcov", teraz ju robil pre svoju najmilsiu mensinu, gayov. kazdopadne stoji za to vzhliadnut. ()

Retimo

Na tenhle film jsem narazil jednou o víkendu asi v 10 ráno na Nově.Vůbec jsem netušil o co jde a název filmu mi v tom už vůbec nepomohl.Nakonce jsem byl naprosto u vytržení na jaký skvělý film jsem narazil a dozvíte se zde informace o počátku a vzniku této choroby...ne jako v mnohých jiných filmech,kde už pouze sledujete osudy jednoho určitého člověka trpícího AIDS. ()

Svadbos

Rešpekt vzbudzujúca, ajkeď neinšpiratívna dramatizácia (autor Arnold Schulman) bestselleru Randy Shiltsa o raných rokoch epidémie AIDS. Najlepšie výkony podávajú Richard Gere, ako umierajúci tanečný choreograf, Steve Martin, ktorého takmer nespoznáte, Ian McKellen ako obeť a Lily Tomlin ako lekárka zo San Franciska. Je to dobre natočený film, ale emocionálne nie je na takej výške, akú mnoho divákov očakávalo od takejto veľkolepej produkcie. ()

Raevan

Hodně naučný film, který by se snad dal pouštět i ve školách. Celkem emotivní, a s výbornými hereckými výkony, hlavně typicky typickým Alanem Aldou v netypicky záporné a seriózní roli. Opravdu nechápu jakto, že se to k nám mohlo dostat až teď.. zaslouží si totiž velké uznání. Možná je ale záměrem tohle pustit do televize přímo v době spekulace o privatizaci nemocnic. Reálné dobové záběry někdy nebyly moc k věci, a hlavně se na konci žádné rozuzlení neděje.. Bohužel. Na druhou stranu to tak ani ve skutečnosti dodneška není. Jo a ještě bych vytknul název, který má s filmem asi tolik společného jako Přemek Podlaha s americkým námořnictvem... ()

• Natáčení filmu probíhalo v San Franciscu. (Terva)
  • Matthew Modine (Don Francis) byl za svou roli nominován na cenu Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu Zlatý glóbus. (Terva)
  • Film získal deset cen na různých festivalech, byl nominován na cenu Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu Zlatý glóbus v kategorii nejlepší minisérie a na dalších třicet ocenění . (Terva)