Žena zákona

• Česko Žena zákona (viac)
Francúzsko, (1996–2007), 55 h 30 min (Minutáž: 90 min)

Tvorcovia:

Éric Kristy

Corinne Touzet, Yves Beneyton, François-Eric Gendron, Dominique Labourier, Gregori Baquet, Franck Capillery, André Oumansky, Piotr Siwkiewicz (viac)

Tvorcom sa podarilo vykresliť hlavnú hrdinku ako živého človeka, a nie čítankový model či prototyp ženy veliacej mužom. Isabelle je totiž nielen ctižiadostivá, húževnatá, pracovitá, rázna a rozhodná, ale má aj typické ženské vlastnosti, ako je súcit či pochopenie. Po absolvovaní policajnej školy si vyslúžila hodnosť práporčíčky a v mestečku Valadieu nastúpila ako šéfka oddelenia vyšetrovania. Nie všetkým jej podriadeným výhradne mužom sa to, pravdaže páči. A na dôvažok, Isabelle to nemá ľahké ani v súkromí. Je slobodnou matkou malého syna Nicolasa. A keďže je aj príťažlivá, cez prsty sa na ňu najmä spočiatku pozerajú partnerky jej podriadených. Televízny seriál Žena zákona sa nakrúca už od roku 1996, doteraz vzniklo 26 častí a pre tých, kto si prípady, ktoré rieši Isabelle Florentová a jej kolegovia, obľúbia, potešujúca informácia v najbližšom čase sa pripravujú nové epizódy. Keďže v dĺžke jednotlivých epizód ide v podstate o celovečerné televízne filmy, v priemere ročne vzniknú tri až štyri epizódy, keďže nakrúcanie je mimoriadne náročné technicky i personálne. (oficiálny text distribútora)

gabin(a)

Další z řady feministických policejních seriálů, ale tenhle ještě ujde, protože je za a) francouzský tudíž b) hlavní představitelka není zplastikovaná načesaná přestárlá kikina, naopak je velmi přirozená a řekla bych fajn c) odehrává se v realistických barvách a ne v barvách reklam na hygienické potřeby, metr dlouhé řasy či (ne)hydratovanou pokožku jako policejní večerníčky made in USA. ()

sportovec

I feminismus má své dny ... kdy právě neperlí. V tomto francouzském případě i při této slabině nezanikají tradiční přednosti francouzských nejen detektivek, ale hraných filmů vůbec. Půvab Corinne Touzetové je právě tak nesporný jako uhlazenost děje, vcelku slušná zápletka a na této úrovni ryzí zábavy i přesvědčivé charakteristiky. Svou úrovní se ŽENA pohybuje někde mezi skutečným filmovým dramatem a zase ne zásadně zavržitelnou četnickou hexalogií s Luisem de Funesem. Kladná hrdinka navíc není neprůstřelnou a její soukromý život rozhodně jednoduchý. I když je výsledný dojem opravdu o poznání slabší než jiné, paralelní seriály té doby, zážitek, který si odnášíme, je zřejmě v převážné části diváctva pozitivní. Bavit na úrovni není zvrhlost přesto, že i tady má tvůrce své dny někdy až příliš často. ()

castor

Překvapivě svižný francouzský krimiseriál, rozplétající netriviální případy a s přimhouřením oka i jejich důvěryhodné rozuzlení. K tomu všemu krásné francouzské exteriéry, přirozeně dávkovaný humor, ostrá a houževnatá šéfka a i ta dávka napětí (i když s happy-endem můžeme spolehlivě počítat) se nese po celou svojí, na seriál nadstandardní délku. ()

themic

Souhlasím s "sinp", tato žena zákona mi není vůbec sympatická! Moc si hraje na neohroženou bojovnici s kriminálníky a vrahy, ale nic si z toho nemusí dělat..! Všichni francouzi nemají páru co je to práce u pořádné policie.!. Americkým seriálům se to nevyrovná... ()

Skuby47

Pokud je člověk nemocný a odkázaný na kamaráda v podobě televizní obrazovky, potěší ho krimiseriály tohoto typu. Srovnání s komisařkou Lescautovou se přímo nabízí, příběhy i dynamika policejních zásahů je podobná. Kdo čeká akčnost či potoky krve, bude zklamán. Děj je situován do prostředí běžné pouliční kriminality a aktuálně reflektuje dobu. Vyšetřování spočívá spíš na lidech a postupném rozplétání případu, než na hrdinských činech četníků či špičkové vědě, jak tomu bývá u většiny amerických kriminálek. Když už jsme u toho, tak má daleko blíž k realitě. Pokud si vzpomínám, tak když se naše policie odhodlá k akci, tak většina honiček končí tragicky. ()

Kri-kri

Další feministicky laděný francouzský krimiseriál, jehož hlavní hrdinka četnice Isabelle Florentová je neskutečně protivná a nesympatická, že i taková Lescautová by ve srovnání s ní hravě získala hlavní cenu v soutěži Miss sympatie. Nemůžu si pomoct, ale působí na mě straně strojeně a bez emocí, zejm. v prvních dílech. Později se to sice nepatrně zlepší (zhruba v době, kdy se odbarví na blond), ale nepříjemný dojem z ní zůstává i nadále. Její tým mi vůbec nepřijde jako dobře sehraná parta a protivná je mi i postava manželky jednoho z četníků. Co se případů týče, některé jsou zajímavé a originální, jiné jako by byly jen předělávkami jiným kriminálek a je v nich určitá podobnost s Lescautovou a Moulinem. Docela hezká a místy nedotčená příroda. Slabý průměr 2 * a 40%. ()

xaver

Zajímavý seriál přibližující všední život francouzského četníka bez zbytečných příkras, sentimentu a hrdinství. Tak trochu i zamyšlení, že i naši četníci za první republiky měli něco do sebe a naše dnešní Městská policie, to je jenom ostuda ČR. Celkem slabší hodnocení vyplývá zřejmě z nepochopení a taky z nedostatku akce. Do popředí se totiž místo akce v tomto seriálu dostává každodenní mravenčí práce policajta, tedy četníka. Myslím, že si zaslouží 4*. ()

wosho

Zcela normální a průměrný seriáloví počin, na který se dá podívat, aniž by hrozila kastrace mozku. Jen ten primácký dabing je k uzoufání (což platí asi tak u 90%jejich převzatých pořadů z ciziny). ()

kwoky

Videl jsem jeden dil a okouzlil me. Atmosferou, charaktery, krasnou nadpraporcici a v neposledni rade take zapletkou. Melo to i sve nedostatky, ale ty se daly prekousnout. Prijemne stravene nedelni dopoledne. ()

(Z)denny

jedna hvězdička je za ten skvělý rébus. Asi dva díly jsem přemýšlel, jestli to má být komedie, parodie, krimi nebo prostě děsná ptákovina. Když jsem viděl některé ty zákroky kdy chrabří policisté zadržují pachatele nebo zneškodňují bombu, tak jsem nevěřil vlastním očím. Prostě Pat a Mat v policejních uniformách.. ()

macetoma

Francouzi jsou divný lidi. Takový jemní, žádná ostrá hrana. Toto je francouzský krimi seriál. Je tam všechno co byste od krimi čekali, ale je to takové jemné. Hlavní hrdinka je symbolem francouzského půvabu a šarmu. Dávám 2 hvězdy, na seriál moc dlouhá délka jedné epizody. ()

Safir

Hlavní herečka je mi vyloženě nesympatická. Je příliš vševědoucí a neomylná - někdy až arogantní. A styl kterým vyšetřuje a zatýká kriminálník je rovněž protivný. Jednu hvězdičku za celkem zajímavé zápletky. Nic moc, no. ()

knihovna

A na rozdíl od (P)Leskotové, mě tahle kočka chytla. Díly jsou tedy na stejné úrovni, ale hlavní představitelka je kočka. Takže je mi fuk, co tam řeší. Prostě čirý sexismus v krystalické podobě. ()

moviepill

Ďalšia "Julie Lescaut". Baba čo tupo reve na každého (chlapa) bez výnimky. Ale predsa len je o niečo sympatickejšia ako predstaviteľka slávnej "žilí leskó". Ale pozerať sa na to nemusím... ()