David Mallory (Boris Karloff) vynalezl nový druh poplašného zařízení a chce ho prodat svému bývalému spolupracovníkovi Stevenovi Rangerovi (Samuel Hinds), který ho kdysi oloupil o vynález. Ten ho koupí, ale odmítá ho uvést na trh. Aby se mu Mallory pomstil, pomocí svého přístroje vyřazuje z provozu Rangerovo poplašné zařízení. O zázračném přístroji se ale dozví gangsteři a chtějí ho získat pro své nekalé praktiky. V ohrožení života je nejen Mallory, ale i jeho dcera Joana (Jean Rogers). (ilclassico)

Pitryx

Dalo se na to dívat, i když to sci-fi bylo jen okrajově, stejně jako jiný film s Borisem Karloffem „The Man They Could Not Hang“. Dá se říci, že to má vcelku spád, ale nic velkého neočekávejte. Jde spíše o takovou gangsterku která sice pobaví, ale druhý den o ní nevíte.  50 %  ()

hladass

Tenhle kousek jsem si stáhl v rámci kolekce "Universal Monsters", takže jsem logicky očekával klasický Universalovský horor, proto si asi každý dokáže představit mé překvapení, když jsem se dočkal klasické krimi lehce říznuté dramatem... NIght Key není nijak zvláště výjimečný film, co ho však rozhodně vytrhává z průměru je Boris Karloff... Ten zahrál starého slepnoucího vědce naprosto dokonale, už dlouho se mi nestalo, aby mi nějaké postavy bylo tolik líto... Parádní výkon... ()

liquido26

Neříkám, že by mě tenhle film nějak zvlášť nudil nebo nebavil, ale zase až tolik jako jiné Karloffovy snímky mě nenadchl. Boris Karloff je schopný zahrát přesvědčivě opravdu cokoliv, monstrum, mumii a stejně tak stárnoucího a slepnoucího vědce zabývajícího se bezpečnostními zámky. ()

Oktavianus

Nakonec docela příjemný film, který byl sice úplně o něčem jiném, než jsem očekával (po Hladassově komentáři jsem byl připraven, že nepůjde o nic, na co jsem u Karloffa zvyklý, ale skutečnost byla ještě prostší), ale nakonec se mi tahle prakticky až pohádka s jediným sci-fi prvkem - elektronickým klíčem prakticky ke všem dveřím - docela líbila. Jasně, Borise Karloffa mám raději v poloze vraždícího monstra nebo alespoň zakázaným výzkumem posedlého vědce, ale k jeho mistrovství patří, že starého slepnoucího dobráčka zahrál stejně přesvědčivě a opět byl u toho výborný. Po delším čase je třeba také ocenit zajímavý námět. V první půlce jsem sice občas trochu zíval, koketování slečny Malloryové s tím správňáckým sekuriťákem (a navíc nebyl ani nějakej úžasnej herec) nebylo zrovna zábavné, ale jak se do situace začali vkládat další mafiáni, chytlo mě to a nepustilo až do konce. ()