Hime-čan no ribbon

• Japonsko Hime-chan no Ribbon (viac)
Japonsko, (1992–1993), 24 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Megumi Mizusawa (komiks)

Kamera:

Jasunori Hajama

Ikue Ótani, Kazue Ikura, Jú Daiki, Takehito Kojasu, Júdži Ueda, Mika Doi, Takeši Aono, Cujoši Kusanagi, Akiko Jadžima, Minami Takajama, Čika Sakamoto (viac)

yenn

Jak zákon Kouzelného království káže, princezna Erika, jakožto budoucí vládkyně, musí své schopnosti doložit vynálezem magického předmětu, který otestuje na lidech. Stvoří tedy mašli, jejíž nositelka se na omezenou dobu může proměnit v jakoukoli jinou osobu, a za pokusné zvířátko si vybere dvanáctiletou dívku. Z volby je přitom patrné, že princezna žánru rozumí, jelikož dobrosrdečná uličnice Himeko (skvěle namluvená, mimochodem) je pro roli mahó šódžo jako stvořená a její plyšový lev Pokota je plně kompetentní stát se rádcem. Svou nově nabytou schopnost, k níž se později přidají další, naše hrdinka využívá k řešení svých i cizích životních potíží, ať už jsou drobné či závažnější, a též k nápravě škod, které čas od času v těle druhých svou neopatrností napáchá. Kromě Himeko se na zábavnosti seriálu podílejí také další osoby, především Daiči, rýpal a největší ulejvák na škole, a namyšlená Hibino, předsedkyně nechtěného Daičiho fanklubu. Humor je zde přitom převážně decentní, tudíž s ním nekolidují občasné vážnější zápletky. Prozatím je Himča s mašlí nejlepším klasickým mahó šódžo, jaké jsem viděl. Ike, ike, Go, Go, Jump! 7/10 ()