pepo

Uvod a zaver su uplna chutovka. Uzasna kamera, vyborna praca so zvukom a do toho charizmaticky Karloff. Ked sa to ale zlomi do (az prilis) priamociareho epidemiologickeho thrilleru, zacne to drhnut. Postavy su uplne nudne a tym padom to nema cieleny emocny dopad. Finale to ale nakoniec vytiahne do nadpriemeru. 7/10 ()

TheRaven

Malá skupina proti zlu, ne zcela identifikovanému – téma trochu Carpenterovské. Oproti The Seventh Victim (jiného jsem od Marka Robsona neviděl) mi trochu chybělo kontinuálnější napětí a pár těch psycho-záběrů. Isle of the Dead přesto určitě stojí za to, už kvůli podařenému závěru. Lepší tři. ()

EdaS

Krásná kamera a působivá atmosféra, jenže chybí zajímavěji se odvíjející příběh. Takhle bylo i těch 71 minut moc. Na Tourneura Robson nemá... ()

Rob Roy

Narozdíl od jiné Lewton-Robson spolupráce The Seventh Victim má Isle Of The Dead opravdu tísnivou a skličují atmosféru a s perfektně vygradovaným finále, kde na mě dokonce padl strach (ve filmu ze 40. let malý zázrak). ()

Campbell

Karloff tu hraje hajzla který zabije každého koho chce. Nic jsem od filmu nečekal a skoro nic nedostal. Jen dvě scény mě celkem dostaly. A to konec který byl fakt skvěle vygradován, ono se toho moc ve filmu neděje a proto jsem byl překvapen zrovna takovýmhle závěrem. A druhá věc co mě překvapila byla scéna na začátku kde se hned jeden chlap zastřelí a na to se jde bojištěm plným mrtvol. Film má nepříjemnou tísnivou atmosféru, ale bohužel prostředek filmu je takový o ničem. Ale za podívání rozhodně stojí. ()