Koho by napadlo, že kouzelník Magiáš (V. Hašek) bude potřebovat doktora! Když však spolkne švestku a ztratí hlas, musí se jeho pomocník Vincek (M. Pešek) hodně snažit, aby dostal na Hejšovinu slovutné lékaře – hronovského, kosteleckého a skalického (V. Menšík, P. Nárožný a L. Lipský). Nejdříve mu ale dají pěkně za vyučenou – pořádně ho vystraší… Protože ale doktoři musejí pomáhat nemocným, i kdyby si o nich nic dobrého nemysleli, kouzelníka Magiáše nakonec vyléčí nejen z nemoci, ale i od zla. (Česká televize)

misterz

Návrat do časov detstva a nádherných hraných rozprávok, v tomto prípade ako šikovní páni doktori liečili kúzelníka Magiáša. Že to bola choroba ťažká, preťažká hádam netreba ani spomínať. Ono taký švestko-pecko zádrhel nie je žiadna sranda. Našťastie tu platí staré známe viac hláv, viac rozumu... 75/100 Videné v rámci - Project 52 Films by Woman. ()

Jezinka.Jezinka

Pohádka o nesmrtelném kouzelníkovi a ne doktorská, vždyť chudák Magiáš by se stokrát udusil, než jeden z jeho doktorů vyžvejkne, že nemá švestkopeckoortohydrocentroskopoelektrotelemagnicifikátor, což tedy skutečně nemá. Já žít v lese v těch polních podmínkách, asi taky budu člověk nerudný, nervózní, neklidný, hlavně proto, že by mi pršelo do postele. A pro dámy, co mají tendenci polonahé předvádět své půvaby při luzných pohybech bych měla doporučení, ať se dívají, kam šlapou, protože u filmu je nevezmou ani tak, natož se zlámanou hnátou. ()

EKLEKTIK

"Pane doktor, děkuju. Balim, stěhuju se na Slovensko." Veselá a notoricky známá studiová pohádka, na jejíž oblíbenosti má bezesporu velkou zásluhu i charakteristická hudba od Otmara Máchy, stejně jako práce výtvarníka Ivo Houfa a jeho loutky medvídka, schovávajícího se za stromem nebo hopkajících zajíčků. ()

Dvojirakri

Čistě studiová hříčka s laškujícími a očividně lehce improvizujícími herci (domnívám se že Vladimír Menšík by to jinak asi ani neuměl) a pěknou hudbou z pera Otmara Máchy. Musím se na Hejšovinu někdy podívat, nemám to daleko a ten kout země na pomezí ČR a Polska je malebný! ()

zdeny99

Karel Čapek je snad jediný autor, jehož pohádky jsou skvostné, ačkoliv jsou papundeklové. Své pohádky napsal tak kouzelně, že jejich kouzlo vítězí i v laciných televizních inscenacích. Tahle Doktorská není sice takový skvost jako LOUPEŽNICKÁ POHÁDKA, ale svým moderním pojetím a s Menšíkem, Nárožným coby doktory, Molavcovou coby lesní vílou a Dvořákem jakožto vodníkem, je příjemným zpřestřením nedělnho odpoledne. [2135. hodnocení, 55. komentář, 82%] ()

• Hejšovina (Szczeliniec Wielki), kde sídlí kouzelník Magiáš, je pískovcová stolová hora v Polsku stojící kousek od českých hranic. Karel Čapek ji zmiňoval ve svých pohádkách, neboť pochází z blízkých Malých Svatoňovic. (rakovnik)