Dobře se žilo na starobylém hradě Bedrníku paní Voršile (I. Janžurová) a její hezké neteři Amálce (D. Patrasová). I strašidlo tu bylo, a docela přívětivé! To strašidlo jménem Peprník (J. Dvořák) vlastnilo mlýnek, který dokázal měnit lidi v lepší a krásnější. A nebýt toho mlýnku, možná by Amálka nedostala za ženicha svého vyvoleného Miloně (P. Trávníček). Jak k tomu došlo a co způsobila jedna úplně obyčejná pusa? Můžeme jen prozradit, že nakonec se zcela určitě na hradě konaly svatby dvě. (Česká televize)

Gemini

"Úchvatně" studiová krátká televizní pohádka rámovaná kramářskou písní o... no přece o Peprníkovi! Osobně neznám nikoho, kdo by si pamatoval skutečný název téhle pohádky, protože excelentní výkon Josefa Dvořáka (a jeho "děsivé" masky) gumuje všechny a všechno kolem. Zábavná jednohubka i po těch letech, ale opravdu stojí jen a pouze na "titulní" postavě. 70% ()

Tommassi3

"Teda je tohle možný ?? Tři sta let straším, tři sta let pepřím, ale tohle jsem ještě neviděl !!" ;) Nechápu, proč se teta Janžurka tak hrozně divila, co že se to tý kobře Dádě Patrasový na tý kostelní myši Miloňovi Trávníčkovi tolik líbilo, když jí nakonec stejně ulovil ten poslední krasavec, od kterýho by to jeden (ne)čekal.. A na co, že jí údajně ulovil ?? Že jí doma všecko sežral !! Viď, Felixi ?! ;) Celkově Jak se mele babí hněv vypadá jako poměrně slabá, zaokrouhlovaná tradičně nahoru, záležitost Libušky Koutné plná otravného pitvoření se skřehotajícím Krampolem, zato Pepou Dvořákem ve fantastické masce.. Tentokrát překvapivě ne ve vodnické ovšem.. ()

Jezinka.Jezinka

Jedno z mnoha báječných strašidel ztvárněných Pepou Dvořákem v pohádce, kde figuruje kouzelný mlýn, do kterého se musí vlézt správnými dveřmi, jinak máte zobák připomínající trychtýř, co se používal ve středověku jako ochrana před morem. Jako malá jsem věřila tomu, že ta kramářská píseň je opravdová a je to příběh nějakého z českých hradů, a taky ta kramářská píseň, to strašidlo a mlýn bylo to jediné, co jsem si pamatovala. Skončilo to před deseti minutami, a abych byla upřímná, vlastně si pořád pamatuju jenom to strašidlo, mlýn a kramářskou píseň a nejsem moc schopná říct, o co že tam vlastně šlo. ()

otík

Studiová pohádka s písničkami tak trochu o ničem. Na hradě Bedrníku je strašidlo strašící pepřem a tetička se svou neteří, kterou chce dobře provdat. Přicházejí nápadníci a strašidlo si s nimi ví rady. Jenže pak přijde jeden chudý nápadník, do toho láska neteře a nepřejícnost tety, kouzelný mlýn a ... konec. Pohádka s výtečným obsazením, které nemá co hrát. Slabota. ()

tsatsiki

Vymyšlené to nebylo špatě. I herecké obsazení a výkony byly dobré, ale ta televiznost z toho čiší ze všech stran. Triky žádné, trychtýř, který budete mít, když vlezete do mlýna špatnými dveřmi, koupíte za pár korun v pspírnictví, kostýmy taky levné a kostým pana Dvořáka jako strašidla trapas.Je až moc vidět, že to točili v jednom studiu. Tak se film nedělá, víc poslední tv pohádky za posledních 15let, např.od Jirky Stracha.Krásný triky, výprava, kostýmy, prostě vše.To tu zcela chybí.Takže 30%. ()

• Když jde Iva Janžurová zaplatit Jiřímu Krampolovi za jeho písničku, prochází tam i zpět mezi naslouchajícími dívkami. Ty hrají její skutečné dcery Sabina Remundová a Teodora Remundová. (wictoria)