Tomáš, Ctibor, Honza, Vlado a Michal prežívajú prvé hodiny a dni nováčikov vo vojenskom útvare v Hrádku. Každý z nich reaguje na neľahký prechod z civilu do vojenského prostredia po svojom. Najhoršie táto zmena dopadá na nesmelého a uzavretého Ctibora. Veliteľa ich roty Ráža povýšia na poručíka. (TV JOJ)

javlapippi

"Já dostanu frčku a ty chceš zůstat doma?!" Naši hrdinovia sú ostrihaní, oholení, vystrojení a dostávajú do tela za hlasitého kriku otrepaných hlášok slobodníka Kloučka. Ctiborek smoklí, nestačí s dychom, nadobúda prezývku Kyslík a hltá pirule, aby to mal za sebou. Spasí ho kriminálnik Majkl, inak cynicky neveriaci v lásku, prezentovanú lýbesbrýfy píšucim Tomášom. Ostatní len klušú a šúrujú. Veliteľ má ofučanú manželku s negatívnym postojom k armáde, ktorá sa nebaví na lampasáckej tancovačke. Pre slovenských divákov je ako pridaná hodnota politruk podplukovník Danko. Štyri nahryznuté špekáčky. (Vulgárny bonus: Petr Rychlý povie "Jestli si někdo myslí, že co je mokrý, to je čistý, tak mě neojebe!!!") ()

topi80

Když se podívám na díla, ve kterých hrál ve své herecké kariéře Petr Rychlý (jinak výtečný dabér), musím se sám usmát nad tím, že jeho nejlepší rolí je vlastně mazák v tomto seriálu. Trefil to dobře, vyřvává jedno vojenské klišé za druhým. Ovšem na rozdíl od většiny vojenských mazáků, nečiní tak proto, že je zábava machrovat na vyjukané nováčky, ale proto, že je vojensky uvědomělý, jak se na náborový seriál sluší. Jen vojín Hlaváček si získává jeho respekt, když mu prozradí, kde se naučil tak skvěle skládat skříňku. První dny je třeba dát nováčkům zabrat a řekl bych, že se to seriálu docela i povedlo. Seznamujeme se také s otcovskými gumami, zejména s přísným poručíkem (nadporučíkem) Rážem. ()