Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V prvej časti sa diváci zoznámia s hlavnými hrdinami: Tomášom Soukupom, sústružníkom, ktorý je po uši zaľúbený do maturantky Hanky, bodrým dedinčanom Honzom Bradáčom, prezývaným Guláš, ktorému sa stalo osudné jedlo a mäsiarčina, a jeho protikladom – bledým a zakríknutým opravárom televízorov Ctiborom Voríškom, ktorý si rýchlo vyslúži prezývku Kyslík. Spoznáme aj sympatického traktoristu Vlada Rutkaya – Otecka, ktorý vyzerá dospelejšie a rozvážnejšie ako ostatní a nechal doma tehotnú manželku, a športovo založeného frajerského Michala Hlaváčka, ktorý už má všeličo za sebou. To, že sa také rozdielne povahy zišli na jednom mieste, spôsobil jeden povolávací rozkaz do Hrádku v Čechách... (TV JOJ)

(viac)

Recenzie (7)

Gareth_Jones 

všetky recenzie používateľa

No agitka ako vyšitá a niektoré veci mimo (aj socialistickej) reality. Samozrejme českí chlapci buď intelektuáli, študáci alebo pracanti vo fabrike alebo v gastre, dokonca aj zo skazeného prostredia barov, koňakov a lichvy.... a šup prestrih = Slovensko, traktor, prasce, krmiči, cigánska kapela, zaostalosť čumiaca z každého rohu a zlatý klinec - celá dedina, ktorá by bolo v skutočnosti v robote - ide vyprevádzať jedného odvedenca, dobre že nie s transparentami Proletári všetkých krajín spojte sa.... akoby sme boli v roku 1963. Opozdený Majkl pred vojenskou komisiou so žuvačkou v ústach, tak to by asi tiež neprešlo...... ()

Reklama

topi80 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

První díl nás zavede za pěti různými povolanci. Martin Zounar bude vytržen z práce a od své milé, leč na to, že se má v průběhu seriálu stát schopným vojákem, který to dotáhne až na gumu, je ve vztahu poněkud neuroticky přecitlivělý. A žárlivý, což není divu, neboť ta jeho mu to moc neulehčuje, když mu vykládá o spolužácích, zatímco on už hákuje v práci. Pohodář Guláš se s blížícím se nástupem vyrovnává o poznání flegmatičtěji a s vědomím, že jako řezník si to jistě nějak zařídí. U Kyslíka je vše jasné od začátku. Mimochodem, tuto roli hrál Vladimír Javorský až několik let po nacistovi Seppovi ze seriálu Vlak dětství a naděje. Dvě naprosto různé role a v obou byl naprosto uvěřitelný. To Vlado Rutkaj přichází na vojnu z jakési slovenské osady připomínající čerstvé odpoutání od středověku. No nevím, co bratři Slováci na vykreslení jejich země v seriálu tehdy řekli :-) No, a frajírka Hlaváčka zoceleného kriminálem nějaká vojna rozhodit nemůže. Inu, hra je rozehrána... ()

javlapippi 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

"Vojenskejm doktorům nevěř, ty uznaj i nebožtíka, že je schopnej bez vady, aby měli plnej stav!" Prvá epizóda ešte v civile, hlavní hrdinovia nie sú žiadni intelektuáli a každý sa s civilom rozlúči po svojom. Sústružník Tomáš si chce konečne vrznúť s frajerkou stredoškoláčkou pod plagátom Nikiho Laudu. Tučko Guláš z mäsiarskej rodiny odpracuje šichtu na stavbe rodinného domu a teší sa na vojnu bez permanentnej rodičovskej buzerácie. Citlivý opravár televízorov Ctibor absolvuje tréning na šikanu od oprsklých kolegov za neprinesenie fľašky na rozlúčku a užije si náreky chudery ovdovelej matky. Traktoristu a budúceho otca Vlada z južného Slovenska alebo Záhoria (inde na Slovensku vínne sklepy nemajú), kde nikto nemá ani maďarský ani záhorácky prízvuk, si uctí domovské JRD celonočným bašavelom s cimbalovkou a v deň odchodu ho k autobusu vyprevadí spievajúci sprievod s alegorickým vozom. Vyhadzovač a budúci emigrant Majkl poslednú noc preflámuje s pochybnými kolegami z nočného baru a ráno radšej zaspí. Zobrazenie dobových mládežníkov je miestami dosť mimo, najviac ma pobavila predstava vlaku plného povolancov, spievajúcich na konci osemdesiatych rokov svorne pri gitare "čobogaj nebogaj". Slušný rozbeh, zábava preveliká. Štyri zmeškané kŕmenia v hydinárni. "Na takovýdle v Hrádku se těšej nejvíc!" (Hambatý bonus: Lojdovej bradavky v zrkadle) ()

mira007 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Komunistická propagandistická představa, že když jde ze slovenské vesnice chlapec na vojnu, polovina obyvatel se nastrojí do kroje , druhá polovina si vezmě hudební nástroje a nebohého předsedu SSM vyprovodí folklórní hudbou na vlak je fascinující - obzvláště při znalosti faktu, že herec, který hrál nebohého odvedence Vlado Rutkaje , Boris Slívka po konci seriálu emigroval do USA., kde zůstal dodnes. ()

Galéria (1)

Zaujímavosti (1)

  • Ve scéně, kdy v seriálu poprvé můžeme vidět charakter Honzy Bradáče (Jiří Kopta), tak Honza zrovna obsluhuje v rodinném řeznictví a za ním se jako jediné na háku pohupuje maso, které později Honza bude nabízet zákaznici, je tedy jasné, že maso se houpe z předchozích natáčecích pokusů. (Nick321)

Reklama

Reklama