Nevšední komedie o všedních věcech ženy, nevhodná pro muže... Mladé ženě Xenii, která nade vše miluje své dvě nezvedené dcery a svého muže, se jednoho dne zhroutí celý dosavadní život. Manžel ji opustí kvůli jiné ženě. Od této chvíle se doposud šťastná manželka stává manželkou šílenou a vy máte jedinečnou možnost sledovat její (filmový) deník. O sérii vtipů, poťouchlostí a nečekaných zvratů v lehce absurdní komedii nebude nouze. Na své si přijdou i milovníci kouzel, domácích mazlíčků, vykládání karet a kolečkových bruslí… Ve filmu Václava Křístka natočeném podle bestselleru Ireny Obermannové uvidíte v hlavní roli Veroniku Žilkovou. (Česká televize)

Radek99

Snůška frází. ,,Esej na téma Jak se rychle a bezbolestně vyrovnat se ztrátou manžela. Třeba je to cesta ke svobodě! Nechci být svobodná... Jak já teď budu kupovat olej, máslo, ředkvičky? No prostě budeš chodit pěšky a psát básničky." :-) ()

Peabody

Irena Obermanová - OMG. Neznám případ, kdy by se žena s dětma chovala jako - škrtám kráva a píši - její hrdinka, myslím, že je to velmi nekvalitní projekce toho, jak by se jí líbilo být - jak sama píše - ošukaná. Kolem hlavní hrdinky se motá několik o ni usilujících mužů, což je v zásadě totéž, jako když my muži sníme o tom, jaké by to bylo mít hodně ženských. Prostě počůrané prostěradlo. Výkon Veroniky Žilkové odpovídá mé charakteristice hlavní hrdinky, nevím, nakolik je to super herecký výkon dle školy Stanislavského. Tomu odpovídají i ostatní hodnocení kolísající od super po super trapná. Pan režisér si taky nějak nevěděl rady s tím, jestli to pojmout brechtovsky zcizeně, nebo prožitě dle zmíněn školy. Takže mi to připomnělo pana Horníčka a mírně bych jej parafrázoval : část herců hrála přísně zcizeně a část hluboce prociťovala, je jedno, kteří byli kteří, stejně to laskavý divák nepozná. ()

Tosim

Adaptace románu Ireny Obermannové se celkem povedla, nicméně pro chlapy to asi moc nebude. Ovšem Veronika Žilková je výborná, ostatně jako (skoro) vždycky. ()

Radyo

Abych tohle pobral, musel bych být šílená a ještě navíc manželka. Domnívám se, že nejsem ani jedno z toho, a navrch obsahuje mé tělo pouze lehce přehlédnutelnou dávku estrogenu, takže veškeré myšlenkové pochody, zobrazené ve filmu (a pravděpodobně podobným způsobem popsané i v knize) mi byly dosti nepochopitelné. Vlastně to pro mě bylo skoro sci-fi. :-) No, tak trochu jsem si zapřeháněl, ale faktem je, že Irena Obermannová se pro mě určitě nestala a ani nestane "ženským Wieveghem" a příští film podle její knihy, resp. scénáře si na nějakých přibližně asi tak zhruba 100% nechám ujít. P.S.: Pro případné kritičky mého názoru na tento film - ne, opravdu nejsem ješitný egocentrický misogynní macho, zeptejte se klidně mojí manželky. :-) ()

ostravak30

Film je jistě určen pro ženské tím pádem mé chlapské hodnocení nejspíš nebude relevantní. Nicméně už úvodní animace působí jako parodie na sérii filmů Básníků. A animovaných zvěrstev je zde víc. Postavičky, animace zvracení. To je ovšem důkaz buď bláznivé komedie anebo naopak pubertální. Mě se ale nezdá, že by film splňoval byť jen jedno z toho. Také kameraman se vyřádil. Dopředu, dozadu, rozostřené záběry. Bláznivá komedie to není. A to ani ne tak kvůli Veronice Žilkové, která se toho nejspíš chopila dobře, za vším totiž nehledej ženu. Nebo ano? Irenu Obermannovou? Je to autorka knihy a scénáře zároveň. A právě scénář je toho vinen. Manželka se totiž sice zcvokne, jenže ve finále to znamená jen to, že se chová na půl jako puberťačka, na půl chlastá, na půl chrápe s každým, kdo přijatelný jí přijde do cesty a na půl tedy vykazuje známky šílenství. A to vše v různém sledu za sebou. Že za více jak třicet let nepoznala chuť mzdy chodící díky práci si nikdo moc nevšímá. Že i přes absenci zaměstnání nechává děti samotné a mnohdy neví, kde jsou, je také v pořádku. Divákovi je to totiž servírováno jako přijatelná omluva za bolest, která se jí právě stala. Tak třeba to ženy budou vidět jinak. Kdo ví, zda ženy chodící do práce, starající se o děti samotné a domácnost též, bez možnosti zbláznit se prostě jen proto, že to za ně nikdo neudělá, to uvidí stejně. ()