Cyklus příběhů, které pojednávají o tom, jak křehkou záležitostí jsou partnerské vztahy. Název cyklu je odvozen od citátu R. Musila: „Člověk v manželství nikdy neví, kdy končí pití vody a začíná tonutí“. Čtyři samostatné příběhy byly inspirovány skutečnými životními případy, se kterými se spoluautor scénářů M. Plzák (spolu s O. Zelenkou) setkal ve své dlouholeté praxi. (Česká televize)

ostravak30

I když je seriál o mezilidských vztazích a i když jsou jednotlivé příběhy dle skutečnosti, přesto nejsou tak vypovídající a poučné jako třeba seriál Co teď a co potom? Samozřejmě ten seriál je více psychologický, kdežto Manželská tonutí jsou hlavně o mezilidských vztazích a hlavně o vztazích mezi muži a ženami. Souhlasím s názorem, že nebylo dostatečně jasné, zda chtějí tvůrci více poučit, pobavit anebo se jedná o více drama. Přestože herci se ukázali ve skvělém světle, některé díly byly zbytečně dlouhé. Já jako single to beru jen jako zajímavou sondu do čtyř partnerských vztahů. ()

Tosim

Doktor Plzák se jednou podílel na seriálu, týkajícího se partnerských vztahů a takhle se to povedlo a vzhledem k tomu, že jde o televizní dílo...ovšem za zlé mu mám to, že si nejspíš nedokáže vybrat, jestli bude komedií nebo dramatem. Zvlášť díl se skvělým Tomášem Töpferem Nejsem líná, jsem chudokrevná často (ne) tlačí na pilu a na výsledku je to znát, jinak bych samozřejmě neváhal s hodnocením nejvyšším. VY NEJSTE SMČKA CTI, VY JSTE SMEČKA BLBCŮ! ()

Mariin

Čtyři příběhy s výbornými herci: Cibulková skvěle jako hysterka, Kostka jako lovec věrných žen, Adamovská jako líná žena a Preiss jako podezíravý muž. Dobře odpozorované a ztvárněné lidské typy (psychiatrická praxe jistě poskytuje dost studijního materiálu). Ovšem, bohužel za vším je cítit "plzákovina" (ve smyslu Plzák - nomen omen) s pokřiveným mravním zrcadlem. Snad nejvíce to vystupuje v příběhu "Smečka cti", kdy je nevěra podávána jako něco normálního a naopak vyžadování věrnosti jako něco nenormálního. Tohle ostatně Plzák šířil už za komunistů a proto si ho hluboce nevážím. ()

blackrain

Velmi zajímavý materiál na prostudování. Nejvíce mě dostal příběh s hysterkou. Co se dokáže člověku urodit v hlavě, to je síla. Ta osoba šla z extrému do extrému během několika málo minut. To byl veletoč. Upřímně, já bych takové osobě dala pár facek, protože bych se neudržela. Bohužel, mám taky jenom jedny nervy. Vilma Cibulková předvedla opravdový herecký koncert. ()

gudaulin

Doktor Plzák je bezpochyby ve své profesi zdatný odborník a navíc kvalitní publicista, jako televizní scénárista mě nicméně nepřesvědčil, i kdyby natočené příběhy byly doslova okopírované z reálného života. Už proto, že si neumí vybrat žánr, nebo se ho aspoň důsledně držet, a tak kolísá mezi vážnou dramatickou polohou a pokusy o rozpačitý humor. Televizní povídky na úrovni slabších bakalářských příběhů. Celkový dojem: 40 %. ()

• Zvuk kvílejících pneumatik, který zazní ve 4. epizodě, když zastavuje žárlivý manžel u domu, neodpovídá pomalému zastavení vozidla. (Amper01)

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein

10.01.2022

Ve věku 82 let zemřel oblíbený režisér Dušan Klein. Kvůli svému židovskému původu byl jako dítě internován v koncentračním táboře Terezín. V 50. letech se objevil v dětských rolích ve filmech Můj… (viac)