Rok 1954 přinesl v Albrechticích mnoho změn. Nad Jakubem se začíná smrákat, Vojta ukazuje to nejlepší ze své "huťské krve" a Vilemína se ocitá sama... Vojta se zodpovědně ujal místa ředitele sklárny a snaží se produkovat tak kvalitní výrobky, jak je to jen možné. Po návratu ze zahraničního veletrhu ale oznamuje změny, které se nesetkávají s pochopením u některých huťských. S Jakubem se pro další volby nepočítá a je odstaven na vedlejší kolej, což nelibě nese jeho manželka. Nanynka navštěvuje Hajného a doufá, že se opět brzy shledají. A Jakubovi Cirklovi staršímu se zželelo Vilemíny, která na statku zcela osaměla. (Televize Seznam)

topi80

Petr Haničinec si svou roli skutečně uměl užít. Seriál nám překvapivě ukazuje, jaké typy nám každá změna společenských poměrů vynese nahoru. A tím nemyslím jenom postavu, kterou hraje Haničinec, ale i tu Kostkovu. ()

GASTON73

Ředitel Hajný je ve vězení, Anna za ním jezdí. Bošek jí při setkání nabízí, že Hajného dostane z vězení dřív, Anna však odmítá. Kuba nebyl dán do kandidátky příštích voleb. Když to Milada zjistí, udělá mu výstup. Kuba jde za stranickým tajemníkem a dozví se, že je to žádost pracujících z Albrechtic. Odmítá mu říct, co bude Kuba dělat. Otec Jakub nařídí Vojtovi, aby Kubovi pomohl. Dozví se, že je to Boškovo dílo… (www.serialzone) ()

sator

Vyžírko jedna sprostá ! Služebník ... Jeden z výtvarníků ve sklárně žvýká žvýkačku, její výroba však byla v Československu po roce 1948  zakázána. S obnovením výroby se začalo až v roce 1957. ()

• Jeden z výtvarníků ve sklárně žvýká žvýkačku, její výroba však byla v Československu po roce 1948 zakázána. S obnovením výroby se začalo až v roce 1957. (sator)