Velká hospodářská krize znamenala výzvu pro celý svět. Jakub Cirkl se snaží i v těžkých časech dělat to, co umí nejlépe – zabezpečit svoji rodinu a vyrábět prvotřídní výrobky ze skla. (Televize Seznam)

GASTON73

Jakub dostává dopis od dcery Terezky, že Hamerschmied přišel o celou pec a nemá peníze. I v Albrechticích začínají chodit kolem huti nezaměstnaní.Mistr Florian znovu vyzývá Jakuba, aby se zapojil do dělnického hnutí. Syn Toník je zvolen do závodní rady. Krahulíková jedná o záchranu Emilovy hutě v Ostrově s bankou. Hamerschmiedovi se přistěhují do Jakubova domu. Jakub na peci sklízí výsměch kvůli Krahulíkové. Nejmladší syn Vojta chce být jedině sklářem, ale Jakub odmítá. Bere si ho Florián na svůj verkštat. Jakub Krahulíkové těžce vysvětluje, že se musejí rozejít… (www.serialzone) ()

nervoznideda

munzara nemusím, ale ostatní jsou perfektní v četně krupky a krupkové prostě dietl byl skvělý vypravěč a ukázal naše české povahy a stránský taky deda:-) Kostka zahrál blbého manžela i blbého komunistu perfektně, pane Dietl bravo :-)někdy je mi až smutno:-)17.4.19 zvlášt´ když Haničinec (Bošek) hraje zlého muže nc:-)Řehoř hraje slizouna fuj :-)22.7.19 jo a Miládka hraje tu blbou slepici přímo skvěle 31.11.2019:-) ten seriál nemá chybu Dietl je český Dumas :-)29.8.2o2o ()

• Delegace z huti se v kanceláři představuje jako závodní rada, vzápětí však říkají Krahulíkové (Jana Štěpánková), že je posílá závodní rada. (sator)