Jidášova žena

• Venezuela La mujer de Judas

Gloria Lealová je mladá, krásná a trochu naivní žena, jejíž profesí je filmová tvorba. Rozhodne se natočit dokument o fascinujícím příběhu, který obklopuje dvacet let starou vraždu kněze - zločin, za který byla obžalována a neprávem odsouzena dědička vinic Altagracia Del Toro. Legenda známá jako "Jidášova žena" je znovu na titulních stranách novin, jakmile je Altagracia po dvaceti letech propuštěna z vězení. Lidé ve městě se jí bojí a záhada se dále prohlubuje, když se najednou začne znovu vraždit. A stejně jako u vraždy kněze se pokaždé, když je spáchána vražda, objeví žena oblečená jako nevěsta. Ale když není vinna Altagracia, pak kdo je tedy vrahem? Kdo je "Jidášova žena"?

Gloriin záměr natočit dokument se poněkud zkomplikuje, když se setká se Salomónem Vaismanem, prezidentem vinařských závodů Del Toro, který ji od prvního momentu přitahuje. Salomón je zpočátku velmi ochoten pomoci, ale potom se náhle od projektu odvrátí zrovna ve chvíli, kdy se Altagracia vrací, aby uplatnila své dědické právo na pozemky, na nichž vinice Del Toro stojí. Protože Gloriiono pátrání vede stále blíže k vyřešení záhadných vražd, Salomónův ústup ji zaskočí.

Jaké je spojení mezi Salomónem a Altagracií? Proč skrývá Salomón svou minulost? Legenda o Altagracii Del Toro, "Jidášovy ženy", je příběhem extrémů - dobra a zla, nenávisti, vraždy, chamtivosti, ambicí, smrti, odvahy a pýchy. A samozřejmě lásky. (oficiálny text distribútora)

kvete.i.vadn

Tento seriál jsem viděla 2x. Bez českého dabingu je daleko hodnotnější, protože je hrozné dívat se na něco, kde dabují 2 mužské a 2 ženské hlasy všechny postavy. Těm, kdo nerozumí španělsky, by na youtube mohly pomoci srbské titulky. Jinak bych určitě vyzdvihla herecké výkony...Astrid Carolina Herrera, Mirela Mendoza, Fedra Lopez, Javier Vidal...Miluju tu hudbu, záhady, rozluštění, to, jak herci umí hrát nádherně i beze slov, zápletku, vztahy, vraždy a scény nahánějící hrůzu...na hřbitově, v kostele...Otec Sebastian a jeho "andělské" zjevování nemá chybu. Zařadila bych to jako moji nejoblíbenější telenovelu a to je z Venezuely a z roku 2002, přesto tleskám a doporučuju. Znám spoustu lidí, co se na to dívali i jako zarytí nepřátelé těchto seriálů a hádali, kdo je asi vrah...což je mimochodem velice dobře udělané, jak rozluštění, tak důvod, proč vlastně vraždí...Nechci psát žádné spoilery, ale stojí to za to!! ;-) P.S. Milovaná Carora... ()

matthew.17

Telenovela ktorú preveril čas! Napriek tomu, že toto dielo má už 18 rokov (a občas je to dosť poznať - šialené strihy, "komické vsuvky," osudové pohľady) si aj po tých rokoch zachováva jedinečnú atmosféru podkreslenú nezabudnuteľnou hudbou a fantastickými výkonmi každého jedného z účastnených.. Judášova žena bola svojho času najväčšou kriminálnou záhadou ktorú nám televízie ponúkali Bola miestami mysteriózna, miestami horrorová a miestami samozrejme romantická. Láska hlavných hrdinov ale v tomto príbehu hrala až druhé husle, pretože príbeh Altagracie (vo famóznom podaní Astrid Caroliny Herrera) je aj po tých rokoch tak neuveriteľne silný, tak brilantne napísaný a najmä vypointovaný, že ma nikdy neomrzí vracať sa k seriálu a vymýšľať si nové konšpirácie, poodhaliť ešte niektoré nevysvetlené záhady a naplno sa ponoriť do tohto seriálového sveta. PS: Absolútne nechápem, že sa toho nechytil ešte nejaký amík a neurobil remake. Kebyže sa z toho príbehu odstráni telenovelový pátos a skráti sa na nejakých 25 častí, bol by tu krimi thriller o ktorom by ľudia ešte dlho rozprávali. Namiesto toho sa látky chopilo len o 10 rokov debilné Mexico a paradoxne odstránili horrorové a mystierózne prvky a z pôvodného konceptu zachovali práve len tú telenovelu. Škoda... ()

Tristeza

Já nevím jak vám, ale mě ta Venezuela přijde strašně kýčovitá a umělá! Herecké výkony nebyly nijak zvlášť přesvědčivé a komediální vsuvky s dcerou Ricardy mi připadaly neskutečně debilní. Hvězdičky ale rozhodně přidává zápletka, která je originální a ve světě telenovel nemá obdoby (opravdu!). Tenhle seriál bych přirovnala k horské dráze - jednou vzestupné a poté klesající. ()

fiLLthe3DD

Kazilo to množství vedlejších postav a komediální vsuvky... Nicméně ty "hororové" party jsou děsivější než řada současných hororů (ehm, "TO," The Nun) a některé vraždy (smrt Emmy) nanejvýš kruté... Neviděl jsem dost částí, takže si netroufám hodnotit, každopádně "Jidášova žena" může (co se tajemnosti, a promyšlenosti vražd týče) konkurovat i takovým zabijákům jako je Ghostface ze série "Scream"... Rozuzlení rovněž nebylo špatné a herci byli celkem schopní, nicméně mě to nějak nechytlo.... V porovnání se sračkami typu Gata salvaje, Cuando seas mía či Angel rebelde rozhodně pětihvězdičková záležitost a v rámci poje***é telenovely je celé to mystérium okolo vraha mnohem napínavější než kdejaké "CSI," každopádně mě to nechytlo... Hold jsem navyklej na (o dost komerčnější) Telemundo... Žnrově - telenovela, thriller, mysteriózní, horor :) ()

Sakashi

Nemůžu si pomoct ale Jidášova žena byla za dob mého dospívání (a to už je let) jednoznačně nejlepším "napínavým", leč soap operově laděným krimi seriálem. Líbila se mi myšlenka a celková zápletka (mělo to napětí, drama, zajímavé charaktery)..teď po letech se těžko hodnotí, poslední díl jsem viděla tak před 7 lety, takže už si nevybavím dojmy..ale nezapomenu, jak jsem vždycky těžko chytala Romantica TV a později Zone romantica, jen abych viděla další pokračování.. ()

• Pre Chantal Baudaux išlo o prvú hlavnú úlohu. (matthew.17)
  • Zatiaľ čo romantickú znelku naspievala chlapčenská kapela MDO, hororové party soundtracku pochádzajú od gréckej black metalovej kapely Rotting Christ. (matthew.17)
  • Autor príbehu Martin Hanh napísal niekoľko ďalších diel s motívom maskovaného sériového vraha, medzinárodný úspech svojej kriminálnej prvotiny však už neprekonal. Medzi ďalšie jeho diela patrí seriál Divoška Anastazia (2004). (matthew.17)